Valmieras Ziņas

Atjaunojamie energoresursi uzņēmēju produktu sagatavošanā

Reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā “Daibe” (RAAC “Daibe”) SIA “ZAAO Enerģija”, sadarbojoties ar vietējiem uzņēmējiem, nodrošina efektīvāku lietderīgās siltumenerģijas izmantošanu vasaras periodā.

Jau kopš 2009.gada RAAC “Daibe” tiek savākta poligona biogāze, kas rodas sadzīves atkritumu noglabāšanas rezultātā. No poligona gāzes tiek ražota elektroenerģija un siltumenerģija, kura apkures periodā tiek izmantota RAAC “Daibe” ēku un iekāru, tai skaitā Dabas un tehnoloģiju parka “URDA” apsildei. Vasaras periodā, kad siltumenerģijas pašpatēriņš telpu apsildei nav nepieciešams, tiek meklēti risinājumi efektīvam atjaunojamo energoresursu patēriņam. 

Kopš 2019.gada RAAC “Daibe” tiek darbinātas beramkravu žāvēšanas iekārtas šķeldas un malkas žāvēšanai. Vasaras periodā iespējams aptuveni 40% mitru malku 7 dienu laikā izžāvēt līdz aptuveni 10% mitruma. Šovasar ir uzsākta sadarbība ar Pārgaujas novada ķiploku audzētājiem ražas žāvēšanai un ātrākai realizēšanai. “ZAAO Enerģija” žāvēšanas kapacitāte ir divi beramkravu konteineri, katrs ar 35 m3 tilpumu.

“ZAAO Enerģija” ir atvērta sadarbībai arī citiem Ziemeļvidzemes uzņēmējiem. Interesentiem jāvēršas RAAC “Daibe” pie atbildīgajiem speciālistiem.

SIA “ZAAO Enerģija” dibinātājs un kapitāla daļu turētājs ir pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “ZAAO”. “ZAAO Enerģija” darbības mērķis ir inovatīvu projektu īstenošana, kas saistīta ar atjaunojamās enerģijas (elektroenerģijas, siltumenerģijas) ražošanas no atkritumu pārstrādes produktiem – biomasas un biogāzes.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri