Valmieras Ziņas

Ārste: Arī pēc vieglas Covid-19 izslimošanas var saglabāties ilgstoši paliekošas veselības problēmas

Lasīšanas laiks: 2 min

Neskatoties uz to, ka Covid-19 pārslimots viegli, daļai pacientu pēc tam var saglabāties ilgstoši paliekošas veselības problēmas, Veselības ministrijas rīkotajā ekspertu sarunā skaidroja ģimenes ārste, Rīgas Stradiņa universitātes Morfoloģijas katedras pasniedzēja Gundega Skruze-Janava.

Kontekstā ar imunitātes iegūšanu pārslimojot vai vakcinējoties, ārste pauda nostāju, ka vakcinēties pilnīgi noteikti ir labāk nekā pārslimot. Pēc viņas sacītā, pat viegli pārslimojot, trešdaļai cilvēku tik un tā var potenciāli attīstīties tā sauktais “ilgstošais Covid-19”.

“Tas nozīmē, ka pat pēc vieglas slimošanas trīs līdz 12 mēnešus var saglabāties kāds no ikdienā nogurdinošiem simptomiem,”

atzīmēja mediķe.

Šo simptomu vidū esot nogurums, elpas trūkums, sirdsklauves un sāpes krūtīs. Tāpat varot parādīties kognitīvi traucējumi, koncentrēšanās grūtības, nomāktība, trauksme, kā arī locītavu vai muskuļu sāpes.

Saskaņā ar ārstes pausto, pēdējās nedēļās to Covid-19 pacientu vidū, kuriem tiek analizēts vīrusa paveids, biežāk tiek atrasts omikrons, kurš bērnu vecuma grupās patlaban ir izplatījies īpaši plaši.

Savukārt uz jautājumu, vai nākotnē potenciāli varētu būt jāievieš “lokdauns”, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Plaušu slimību un torakālās ķirurģijas centra vadītāja Dace Žentiņa atbildēja, ka tas drīzāk būs politisks lēmums, taču, viņasprāt, raugoties no medicīniskās puses, slimnīcu pārslodzes iestāšanās varētu liecināt par šādu nepieciešamību.

“Protams, ja slimnīcas tomēr kļūs pārpildītas, es domāju, ka nekas cits neatliks, jo jāsaprot, (..) ka pārpildītas slimnīcas ar Covid-19 pacientiem nenozīmē vien to, ka citi Covid-19 pacienti nevar saņemt aprūpi, bet gan arī to, ka pacienti ar regulārām slimībām, jebko – apendicītu vai iekaisušu žultspūsli -, nevar saņemt palīdzību,” savu skatījumu pamatoja eksperte.

Nostājai, ka “lokdauna” ieviešana būs drīzāk politisks nekā medicīnisks jautājums, pievienojās arī Skruze-Janava.

“Tas ir jautājums ne tikai no medicīniskās, bet arī ekonomiskās puses skatoties. Tas ir jautājums par to, kāda ir situācija katrā pilsētā, katrā novadā, katrā skolā un katrā darbavietā,”

stāstīja mediķe.

Kā vēstīts, Nacionālā rehabilitācijas centra “Vaivari” vadītāja Anda Nulle preses konferencē iepriekš stāstīja, ka to Covid-19 pacientu vidū, kuriem pēc pārslimošanas ir nepieciešama rehabilitācija, visbiežāk tiek konstatēti plaušu bojājumi, kā arī neiroloģiska rakstura vai kardiovaskulāras problēmas.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat jauno "Valmiera 2027" vides objektu pilsētas centrā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Valmieras novada Būvvaldes arhitektu/-i (uz nenoteiktu laiku) Ja Tev ir vēlme: - nodrošināt estētiskas un drošas vides veidošanas principu un būvniecības tiesiskuma ievērošanu Pašvaldības administratīvajā teritorijā; - pārraudzīt arhitektoniskās kvalitātes principa ievērošanu, ciktāl tas attiecas uz būves iekļaušanos ainavā un pilsētvidē; - izskatīt būvniecības ieceres, pārbaudīt lēmumos ietverto nosacījumu izpildi un iesniegto dokumentu saturu normatīvajos aktos noteiktajā apjomā; - organizēt būvniecības ieceru publisko apspriešanu; - strādāt ar “Būvniecības informācijas sistēmu” (BIS) un datu bāzēm; un ja Tev ir: - otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība arhitekta specialitātē; - arhitekta patstāvīgās prakses sertifikāts tiks uzskatīts par priekšrocību; - vismaz divu gadu darba pieredze arhitekta darbā, kas saistīta ar būvprojektu izstrādi un būvniecības normatīvo aktu pielietošanu; - būvniecības procesu regulējošo normatīvo aktu pārzināšana; - pieredze nozares terminoloģijas, ar būvniecības nozari saistīto normatīvo aktu un standartu pielietošanā; - labas sadarbības veidošanas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību; - labas praktiskā pielietojuma prasmes darbam ar MS Office, BIS portālā vai BIS 2 profilā un biroja tehniku; - B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: - darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; - stabilu atalgojumu (atbilstoši 12.mēnešalgu grupai no 1535 EUR līdz 1645 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; - profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „ Arhitekta/-es amatam” līdz 2022.gada 27.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 64207124. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: ARHITEKTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 25C, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-05-27 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri