Valmieras Ziņas

Arī šajā pavasarī netiks atsākti gājēju-velosipēdistu celiņa būvdarbi pie Viestura laukuma

Arī šajā pavasarī netiks turpināti 2016.gada septembrī uzsāktie apgaismota gājēju-velosipēdistu celiņa būvdarbi reģionālā autoceļa Valmiera-Rūjiena-Igaunijas robeža (Unguriņi) (P17) posmā no 1,7-2,2 km, Burtnieku novadā, Valmieras pagastā pie Viestura laukuma, informēja VAS “Latvijas valsts ceļi”  (LVC) komunikācijas daļas vadītāja Anna Kononova.

Portāls “Valmieras Ziņas” jau rakstīja, ka velosipēdistu celiņa ierīkošanas darbus iesāka veikt SIA “Tilts”, kas konkursa kārtībā ir ieguva tiesības būvēt veloceļu par līgumcenu 307 750 eiro, tajā skaitā PVN.  SIA “Tilts” 2016.gada rudenī iekavēja būvdarbus, bet 2017.gada pavasarī neatsāka tos savlaicīgi un nāca ar iniciatīvu lauzt līgumu par veloceliņa būvdarbu veikšanu. LVC nepiekrita būvuzņēmēja argumentācijai, norādot, ka uzņēmums nepamatoti kavējis būvdarbus. LVC nepiekrita līguma laušanai, pusēm vienojoties. Būvuzņēmējam bija jāveic būvlaukumā konservācijas darbi, kā arī jānomaksā līgumā paredzētie līgumsodi.

LVC strīds ar SIA “Tilts” aizkavēja jauna iepirkuma izsludināšanu. 2017. gada jūnijā rakstījām, ka būvdarbi varētu tikt pabeigti līdz gada beigām vai 2018.gada vasarā. Taču būvdarbi joprojām nav atsākušies un, kā informēja Anna Kononova, pat nav izsludināts jauns iepirkums. LVC pārstāve prognozēja, ka darbus objektā varēs atsākt šoruden vai nākamā gada sākumā. Tuvākā mēneša laikā plānots izsludināt iepirkumu. “Ļoti ceram, ka iepirkums ies raiti un nebūs aizķeršanās –  būvnieki pieteiksies, piedāvātā cena būs adekvāta un nebūs pārsūdzību. Taču objekts ir neliels un pinķerīgs, parasti nav daudz gribētāju,” pauda bažas Anna Kononova.

Jau ziņots, ka būvdarbu ietvaros ir paredzēta gājēju velosipēdistu celiņa izbūve, vecā apgaismojuma demontāža un jauna izbūve, lietusūdens kanalizācijas izbūve, apzaļumošana, kā arī autobusu pieturvietu paplašināšana un labiekārtošana. 

Topošais veloceliņš savienos Valmieras pilsētas veloceliņu ar pašreiz autoceļā Inčukalns—Valmiera—Igaunijas robeža (Valka)(A3) posmā no 72,3-73,2 km uzbūvēto veloceliņu, kas tālāk turpinās līdz sporta kompleksam ar BMX trasi Valmieras pagasta “Avotos”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri