Valmieras Ziņas

Arī pandēmijas laikā sasirgušos aicina laikus vērsties pēc medicīniskās palīdzības

Vidzemes slimnīca ierastajā režīmā turpina sniegt gan neatliekamo medicīnisko palīdzību, gan ārstē pacientus stacionāra nodaļās un sniedz dzemdību palīdzību.

Koronavīruss pārējās saslimšanas nav atcēlis, toties jau otro mēnesi liek ievērot epidemioloģiska rakstura pasākumus un individuālās aizsardzības prasības.  Pacientiem ar elpceļu saslimšanas simptomiem un pneimonijām pirms stacionēšanas slimnīcā tiek veiktas analīzes uz Covid-19. Pacientiem tiek arī izsniegtas sejas maskas un izskaidrotas individuālās aizsardzības prasības, kas jāievēro slimnīcā, t. sk., nav atļauti apmeklētāju apciemojumi.

Ņemot vērā, ka Vidzemes slimnīcā tiek ārstēti arī Covid-19 pozitīvie pacienti no visa Vidzemes reģiona, slimnīcas infrastruktūra ir maksimāli pielāgota tam, lai Covid-19 pacientu identificēšana un ārstēšana notiktu atdalīti no pārējo pacientu plūsmas. Atbilstoši profilam nodalītas ir arī darbinieku plūsmas un funkcijas.

Infekciju kontroles komanda uzrauga epidemioloģisko situāciju slimnīcā un izvērtē, kuriem darbiniekiem veikt skrīninga testu. Testējot pacientus un darbiniekus, ir atklāti arī vairāki pozitīvi gadījumi cilvēkiem bez tipiskiem saslimšanas simptomiem. Nav noslēpums, ka ar koronavīrusu diemžēl inficējas arī medicīnas darbinieki. Visi šie gadījumi tiek epidemioloģiski izmeklēti, Covid-19 pozitīvās personas atbilstīgi Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra vadlīnijām atrodas stingrā izolācijā mājās, bet kontaktpersonas – karantīnā.  

Iedzīvotāji, kuru veselību apdraud neizskaidrojams sāpes, samaņas zudums, trauma, cits dzīvībai bīstams stāvoklis, tāpat kā līdz šim ir aicināti zvanīt 113  (“ātrajiem”), lai saņemtu adekvātu medicīnisko palīdzību.

Tikai savlaicīgi griežoties medicīnas iestādē, mediķi var palīdzēt. Nav pareizi ciest sāpes, cerot, ka saslimšana pāries, un līdz iespējamām pandēmijas beigām atlikt došanos uz slimnīcu, kas šobrīd epidemioloģiski ir drošāka vieta par lielveikalu vai tirgus placi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AS "Smiltenes piens" - viens no Latvijas vadošajiem piena produktu pārstrādes uzņēmumiem ar 100 gadu uzkrāto un apgūto pieredzi šajā nozarē, aicina darbā SIERA RAŽOŠANAS PRESES OPERATORU Cēsu iela 8, Blome, Blomes pagasts, Smiltenes novads TAVI GALVENIE UZDEVUMI BŪS: • Pārraudzīt un strādāt ar iekārtām, kas pasterizē, homogenizē un mehāniski apstrādā pienu, iekārtām, kas ražo sieru un citus siera produktus; NO TEVIS SAGAIDĀM: • Pamata, vidējā profesionālā izglītība rūpniecībā tiks uzskatīta par priekšrocību; • Augsta atbildības sajūta un godīga attieksme pret darbu; • Komunikabilitāte un spēja strādāt komandā. TAVS IEGUVUMS: • Atbildīgu, dinamisku darbu un vērtīgu pieredzi stabilā un atpazīstamā uzņēmumā; • Draudzīgu un uz sadarbību vērstu kolektīvu; • Karjeras un profesionālās izaugsmes iespējas; • Konkurētspējīgu atalgojumu no 1000 EUR; • Veselības apdrošināšanas polisi (pēc viena nostrādāta gada). Ja vēlies pieteikties uz šo amatu, sūti savu CV uz e-pastu: blome@smiltenespiens.lv, info pa tel. 29180953 Sazināsimies ar tiem kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām! Pamatojoties uz Vispārīgo datu aizsardzības regulu, informējam, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu tikai šīs vakances atlases procesu. Datu pārzinis ir AS „Smiltenes piens”, reģistrācijas numurs 43903002031, juridiskā adrese Mūrnieku iela 2, Smiltene, Smiltenes novads, LV-4729.

Mūsu partneri