Valmieras Ziņas

Ar Vidzemē īstenotā pilotprojekta “transports pēc pieprasījuma” rezultātiem iepazīstinās OECD Starptautiskā transporta forumā

Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) transporta eksperte Kristīne Malnača šodien Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Starptautiskā transporta foruma organizētā samita pētniecības dienās informēs par Vidzemē īstenotā pilotprojekta “transports pēc pieprasījuma” rezultātiem, aģentūru LETA informēja VPR sabiedrisko attiecību vadītāja Anita Āboliņa.

Malnača uzstāsies samita paralēlajā sesijā “Transporta inovācija attālās lauku teritorijās”.

Mobilitātes risinājumi lauku un attālinātās teritorijās šogad ir viena no tēmām, par kuru tiks runāts pētniecības dienās. Kā norāda samita organizētāji, valdībām ir jāatrod jauns, rentabls veids, kā nodrošināt elastīgus pakalpojumus plašākā lauku teritorijā, tādējādi nodrošinot, ka cilvēki šajās teritorijās varētu pārvietoties tikpat brīvi kā pilsētu iedzīvotāji. Pasažieru pārvadājumi pēc pieprasījuma tiek uzskatīti par vienu no labākajām iespējām, kā risināt sabiedriskā transporta problēmas lauku apvidos, norādīja Āboliņa.

Malnača komentēja, ka VPR ir izgaismojis sabiedriskā transporta problēmas attālās lauku teritorijās Latvijā, veicot pilotprojektu “transports pēc pieprasījuma”, kas tika testēts Mazsalacas un Alūksnes novada teritorijās, izmēģinot divus atšķirīgus modeļus. Pilotprojekts ļāva konstatēt neapmierināto pieprasījumu pēc sabiedriskā transporta pakalpojumiem.

Kopumā gada laikā ar transportu pēc pieprasījuma Vidzemē tika pārvadāti 2777 pasažieri, veicot 1277 braucienus. Galvenie iedzīvotāju galamērķi bija ikdienišķu pakalpojumu saņemšanas vietas – ārsts, aptieka, veikals, bankomāts, bibliotēka, frizieris.

Āboliņa atgādināja, ka pagājušā gada nogalē VPR rosinātais priekšlikums par iespēju veikt pasažieru pārvadājumus pēc pasažieru pieprasījuma saņēma vienbalsīgu atbalstu Saeimā, un deputāti uzdeva Ministru kabinetam līdz 2021.gada 30.novembrim iesniegt Saeimā likumprojektu, kas paredz pasažieru pārvadājumu pakalpojumu sniegšanu pēc pasažieru pieprasījuma.

Pašlaik Satiksmes ministrijā tiek veidota darba grupa pirmajai tikšanās reizei, lai sāktu darbu pie likumprojekta izstrādes.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri