Valmieras Ziņas

Ar purva kurpēm pa Oleru purvu

Lasīšanas laiks: 2 min

Tūkstošiem gadu veidojušies, sevī uzkrājuši dažādas dabas un vēstures liecības – purvi ir svarīga mūsu ekosistēmas sastāvdaļa. Tie staro zeltainos saullēktos un kūp miglas pielietos vakaros, lai gan šķietami klusi un mierīgi – purvi ir piepildīti ar dzīvību un vērīgākajiem atklāj dažādus dabas brīnumus. Svētdien, 28. augustā, plkst. 10.00 norisināsies purva kurpju pārgājiens Oleru purvā kopā ar purvu pētnieci, ģeoloģi un “Ezeru un purvu izpētes centra” (EPIC) vadītāju Ilzi Ozolu. Pārgājiens noslēgsies vēsturiskajā Oleru muižā, kur dalībnieki pētīs purvā savāktos kūdras un sūnu paraugus, kā arī viesosies pie Oleru muižas saimniekiem – Kārļa un Ievas Zemīšiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada Tūrisma pārvaldes pasākumu organizatore Madara Stukmane.

Pārgājiena dalībnieku uzmanības centrā būs Oleru purvs un tā dabas vērtības, izzinot purvu nozīmi mūsu dzīvē, un netālu esošā Oleru muiža. Pārgājiens ar purva kurpēm vedīs pa aptuveni trīs km garu purva maršrutu, kas būs vieglas grūtības pakāpes, un vakarā rezultēsies ar patīkamu nogurumu un saldu miegu. Uz purvu un atpakaļ no tā dosimies ar kājām pa pus kilometru garu taciņu. Kopējā viesošanās Oleru pusē ar visām aktivitātēm aizņems aptuveni piecas stundas. Lai pasākuma aktīvā daļa būtu patīkama, aicinām vilkt gumijas vai ūdensnecaurlaidīgus pārgājienu zābakus un ērtu, laika apstākļiem atbilstošu apģērbu, kā arī līdzi paņemt dzeramo ūdeni un kādu spēka našķi atpūtas brīdim purvā.

Pārgājiena dalības maksa ir 10 EUR pieaugušajiem, savukārt skolēniem, studentiem, pensionāriem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām – 8 EUR. Pārgājiens nav piemērots cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Pasākuma dalības maksā iekļauta purva kurpju noma, gida pakalpojumi, garda zupa, ekskursija Oleru muižā un citi pārsteigumi. Pārgājiena sākums pie Oleru muižas plkst. 10.00 (GPS 57.8096, 25.3616).

Lai piedalītos pārgājienā, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, zvanot pa tālruni 26332213, rakstot uz e-pastu tic@valmierasnovads.lv vai ierodoties klātienē Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Rīgas ielā 10). Vietu skaits ierobežots!

Dodoties dabā, aicinām būt atbildīgiem un ievērot dabai draudzīgas rīcības principus – ko atnesi, to aiznes! Informējam, ka pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts, fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti Valmieras novada pašvaldības publicitātes vajadzībām.

Nākamais aktīvās atpūtas pasākums norisināsies Tēvu dienā, 11. septembrī. Plašāk par aktivitātes norisi būs iespējams uzzināt drīzumā visit.valmiera.lv.

Aktuālais jautājums

Vai jums traucē mācību transporta līdzekļu pārvietošanās Valmieras ielās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Uzņēmums NCC BALTIC Aicina darbā Lietvedības speciālistu/-i Mēs piedāvājam • Dinamisku darbu augošā būvniecības uzņēmumā; • Konkurētspējīgu atalgojumu no EUR 1100-1200 (bruto) un bonusu par saniegtiem rezultātiem; • Iespēja mācīties un attīstīties. Ja Tev ir • Augstākā/nepabeigta augstākā izglītība ekonomikā, uzņēmējdarbībā vai līdzīgā jomā; • Darba pieredze sekretāra (-es), administratora vai līdzīgā amatā; • Labas iemaņas darbā ar MS Office programmām; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta, prasme patstāvīgi organizēt savu darbu; • Vēlme un prasme darboties komandā; • Pieredze darbā būvniecības uzņēmumā tiks uzskatīta par priekšrocību. Darba pienākumu apraksts • Nodrošināt ienākošās un izejošās korespondences sagatavošanu, administrēšanu un uzturēšanu; • Ievadīt un apstrādāt rēķinus, uzraudzīt rēķinu sistēmu; • Sniegt atbalstu atbildīgajam būvdarbu vadītājam būvniecības projektu dokumentācijas sagatavošanā, kārtošanā un pārraudzībā; • Veikt būvuzņēmēju noteiktās dokumentācijas vešanas pareizības kontroli; • Veikt visu nepieciešamo, ar būvuzņēmēju saistīto aktu un dokumentu noformēšanu. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: normunds@nccbaltic.lv ar norādi – CV Valmiera. Kontakttālrunis uzziņām: 29111010 (Normunds Šulcs) Darba vietas adrese: LATVIJA, Mūrmuižas iela 20, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Aktuāla līdz: 2022-10-31

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Attīstības pārvaldes Teritorijas un pilsētplānošanas nodaļas zemes ierīkotāju uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: - nodrošināt ar zemes ierīcību saistīto jautājumu risināšanu Pašvaldības Brenguļu, Kauguru, Trikātas, Plāņu pagastu un Strenču pilsētas administratīvajās teritorijās; - organizēt nekustamā īpašuma formēšanas procesus (sadalīšana, apvienošana, pirmreizēja uzmērīšana, apbūves tiesību zemes plāna pasūtīšana mērniekiem, robežu apsekošana) virzību; - veikt ar adresāciju (zemes vienību, ēku un būvju) un nosaukumu piešķiršanu, maiņu un likvidēšanu saistītos darbus; un ja Tev ir: - otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība zemes ierīcības jomā vai inženierzinātnēs; - teicamas latviešu valodas zināšanas un labas angļu valodas prasmes; - kompetences: teicama analītiskā domāšana un organizatoriskās spējas; prasme plānot un organizēt savu darbu; - labas iemaņas darbā ar datoru un biroja tehniku; - vēlama B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: - darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; - stabilu atalgojumu (atbilstoši 9.mēnešalgu grupai no 890 EUR līdz 1035 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; - profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas; - drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV, augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Pieteikums zemes ierīkotāja/-s amatam”, līdz 2022.gada 16.oktobrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: ZEMES IERĪCĪBAS INŽENIERIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Vadība / Administrēšana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-16

Mūsu partneri