Valmieras Ziņas

Ar purva kurpēm pa Oleru purvu

Lasīšanas laiks: 2 min

Tūkstošiem gadu veidojušies, sevī uzkrājuši dažādas dabas un vēstures liecības – purvi ir svarīga mūsu ekosistēmas sastāvdaļa. Tie staro zeltainos saullēktos un kūp miglas pielietos vakaros, lai gan šķietami klusi un mierīgi – purvi ir piepildīti ar dzīvību un vērīgākajiem atklāj dažādus dabas brīnumus. Svētdien, 28. augustā, plkst. 10.00 norisināsies purva kurpju pārgājiens Oleru purvā kopā ar purvu pētnieci, ģeoloģi un “Ezeru un purvu izpētes centra” (EPIC) vadītāju Ilzi Ozolu. Pārgājiens noslēgsies vēsturiskajā Oleru muižā, kur dalībnieki pētīs purvā savāktos kūdras un sūnu paraugus, kā arī viesosies pie Oleru muižas saimniekiem – Kārļa un Ievas Zemīšiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada Tūrisma pārvaldes pasākumu organizatore Madara Stukmane.

Pārgājiena dalībnieku uzmanības centrā būs Oleru purvs un tā dabas vērtības, izzinot purvu nozīmi mūsu dzīvē, un netālu esošā Oleru muiža. Pārgājiens ar purva kurpēm vedīs pa aptuveni trīs km garu purva maršrutu, kas būs vieglas grūtības pakāpes, un vakarā rezultēsies ar patīkamu nogurumu un saldu miegu. Uz purvu un atpakaļ no tā dosimies ar kājām pa pus kilometru garu taciņu. Kopējā viesošanās Oleru pusē ar visām aktivitātēm aizņems aptuveni piecas stundas. Lai pasākuma aktīvā daļa būtu patīkama, aicinām vilkt gumijas vai ūdensnecaurlaidīgus pārgājienu zābakus un ērtu, laika apstākļiem atbilstošu apģērbu, kā arī līdzi paņemt dzeramo ūdeni un kādu spēka našķi atpūtas brīdim purvā.

Pārgājiena dalības maksa ir 10 EUR pieaugušajiem, savukārt skolēniem, studentiem, pensionāriem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām – 8 EUR. Pārgājiens nav piemērots cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Pasākuma dalības maksā iekļauta purva kurpju noma, gida pakalpojumi, garda zupa, ekskursija Oleru muižā un citi pārsteigumi. Pārgājiena sākums pie Oleru muižas plkst. 10.00 (GPS 57.8096, 25.3616).

Lai piedalītos pārgājienā, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, zvanot pa tālruni 26332213, rakstot uz e-pastu tic@valmierasnovads.lv vai ierodoties klātienē Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Rīgas ielā 10). Vietu skaits ierobežots!

Dodoties dabā, aicinām būt atbildīgiem un ievērot dabai draudzīgas rīcības principus – ko atnesi, to aiznes! Informējam, ka pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts, fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti Valmieras novada pašvaldības publicitātes vajadzībām.

Nākamais aktīvās atpūtas pasākums norisināsies Tēvu dienā, 11. septembrī. Plašāk par aktivitātes norisi būs iespējams uzzināt drīzumā visit.valmiera.lv.

VSIA “Valmieras drāmas teātris” aicina darbā AUDIO IEKĀRTU OPERATORU Galvenie pienākumi: veikt izrāžu un mēģinājumu apskaņošanu gan stacionārā, gan izbraukumos uzstādīt un noņemt skaņu aparatūru Prasības: vidējā vispārējā vai profesionālā izglītība vēlama pieredze darbā ar skaņu iekārtām precizitāte un augsta atbildības sajūta spēja strādāt komandā prasme plānot spēja pielāgoties elastīgam darba laikam Mēs piedāvājam: pilnas slodzes darbu sociālās garantijas apmācību darba vietā dinamisku, interesantu darbu radošā vidē draudzīgu kolektīvu atalgojums no 1000.- līdz 1150.- eiro mēnesī (bruto) Pieteikumu un CV sūtīt līdz 13.februārim uz e-pastu: vdt@vdt.lv ar norādi “Audio iekārtu operatora vakancei”. Lūdzam ievērot, ka sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks izvirzīti otrajai atlases kārtai (darba intervijai). Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu pretendentu atlasi. Personas datu apstrādes pārzinis ir VSIA “Valmieras drāmas teātris”. Pēc konkursa noslēgšanās, Jūsu personas dati tiks dzēsti vai iznīcināti. Profesija: AUDIO IEKĀRTU OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Kultūra / Māksla Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-13 Kontaktpersona: CV un motivāc. vēstuli sūtīt uz e-pastu vdt@vdt.lv vai nodādāt personīgi teātrī. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri