Valmieras Ziņas

Ar latviešu kinomūziku sācies Ziemas mūzikas festivāls

Kad aiz muguras Ziemassvētku dziesmas un Jaunā gada salūts, Valmierā sāk skanēt Starptautiskais Ziemas mūzikas festivāls.

Šogad festivāla koncerti notiek gan Valmieras 5.vidusskolā, gan Valmieras Kultūras centrā, bet festivāla noslēguma koncerts svētdien skanēs Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Tas būs kā pieteikums un ieskaņa Valmieras Mūzikas skolas simtgades svinībām 2020.gadā.

Ceturtdien, 17.janvārī, festivālu atklāja Valmieras Mūzikas skolas direktore Inese Sudraba. Viņa priecājās par auditoriju, kurā bija gan bērni un jaunieši, gan klausītāji, kas nākuši uz koncertiem no paša pirmsākuma – 1991.gada, kad šis pasākums saucās Senās mūzikas festivāls.  Inese Sudraba paziņoja arī par gaidāmajām izmaiņām sestdien – mūzikas maratons kultūras centrā sāksies jau plkst. 9.00 – vienu stundu agrāk nekā rakstīts programmās.

Ceturtdienas koncerta „Tu saki?” dalībnieku vārdi īpašus komentārus neprasa: Dita Krenberga (flauta), Inga Sunepa (čells) un Jānis Maļeckis (klavieres). Tie ir virtuozi, kas ir pazīstami ne tikai Latvijā, bet arī tālu ārpus tās robežām. Arī komponisti un viņu darbi lielākajai daļai labi pazīstami: Raimonds Pauls, Imants Kalniņš, Jānis Ivanovs, Marģeris Zariņš, Romualds Kalsons, Pēteris Plakidis, Ivars Vīgners, Ringolds Ore.

Mūziķi pirms katra skaņdarba klausītājus iepazīstināja ar dažiem faktiem no filmu vēstures. Daudzas melodijas un filmas klausītājiem bija tik labi zināmas, ka, klausoties skaņdarbus, acu priekšā varēja iztēloties arī aktierus un kadrus no filmām „Purva bridējs”, „Ezera sonāte”, „Pūt, vējiņi!”, „Ilgais ceļš kāpās”. Bet bija arī mazāk zināmas vai piemirstas melodijas un filmas. Jautri un rotaļīgi skanēja „Rīgas ziņģes” no filmas „Uzbrukums slepenpolicijai”, mūzika no animācijas filmas „Caps meklē atkal” un dokumentālās filmas „Valmieras meitenes”,  kā arī tvists no filmas „Stari stiklā”, kuras režisors ir Ditas Krenbergas tēvs Imants Krenbergs.

Koncerta noslēgumā Valmieras Mūzikas skolas direktore Inese Sudraba pateicās visiem klausītājiem un atbalstītājiem – Valmieras pilsētas pašvaldībai, 5.vidusskolai, Valmieras Kultūras centam un SIA „Latvijas Koncerti”.

Piektdien, 18.janvārī, festivālu turpinās saksofonu kvartets „Atomos”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat jauno mākslas objektu "Krodera ābele"?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums aicina darbā KRIEVU VALODAS SKOLOTĀJU Prasības pretendentam: Augstākā pedagoģiskā izglītība specialitātē (var strādāt vidusskolas klasēs) Pozitīva un radoša attieksme pret darbu Labas saskarsmes iemaņas Labas datorprasmes – Ms Excel, Ms Word, Ms PowerPoint Piedāvājam: Darba slodzi 1225 h mācību gadā (kontaktstundas = 1072 h), 4 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (no 806 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Stabilu, konkurētspējīgu atalgojumu Profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus Tālrunis informācijai: 29194941. CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv līdz 2020.gada 21.augustam plkst. 16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: VISPĀRĒJĀS VIDĒJĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-08-21 Kontaktpersona: CV un izgl.apliec.dok.kopijas sūtīt uz personals@valmierastehnikums.lv, t. 29194941.

SIA “Plainstream” ir Latvijas uzņēmums, kas sniedz zvanu centra pakalpojumus Latvijā pazīstamākajiem zīmoliem, veicinot to biznesa attīstību. Tomēr vienkāršiem vārdiem sakot – mūsu darbs ir izcili apkalpot klientus telefoniski. Pievienojies mūsu komandai kā ZVANU CENTRA OPERATORS Mēs tev uzticēsim: Konsultēt klientus par uzņēmuma pakalpojumiem jeb ar prieku atbildēt uz klienta telefona zvaniem par tiem aktuāliem jautājumiem; Kā arī sniegt rakstiskas atbildes klientiem uz viņa iesūtītajiem jautājumiem e-pastā No Tevis sagaidām: Prieku darboties kopā ar klientiem, jo tā būs neatņemama tavas ikdienas sastāvdaļa; Spēja plūstoši runāt latviešu un krievu valodā, vēlama arī angļu valoda; Loģiskā domāšana, fleksibilitāte; Motivāciju mācīties, apgūt jaunas prasmes; Labas iemaņas darbā ar datoru. Tev piedāvāsim: Stabilu darbu profesionālā un draudzīgā kolektīvā; Apmaksātas apmācības un iespēju attīstīt savas prasmes; Maiņu darba laiku - maiņas garums 8,5 stundas (maiņas arī arpus standarta "ofisa" darba laika); Paveiktajam atbilstošu atalgojumu; un citiem labumiem (kopīgiem pasākumiem, izaugsmes iespējas, utt.). Ja esi meklētā persona, gaidīsim tavu CV ar norādi “Zvanu centra operators Valmierā” uz e-pastu cv@plainstream.lv vai vari pieteikties šeit: https://www.plainstream.lv/pieteikties/ Tomēr papildus jautājumos - gaidām arī tavu zvanu: 20114066. Sazināsimies tikai ar tiem, kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Profesija: Zvanu centru OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ausekļa iela 32, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-08-21 Kontaktpersona: CV ar norādi “Zvanu centra operators Valmierā” sūtīt uz cv@plainstream.lv, 20114066 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri