Valmieras Ziņas

Ar latviešu kinomūziku sācies Ziemas mūzikas festivāls

Kad aiz muguras Ziemassvētku dziesmas un Jaunā gada salūts, Valmierā sāk skanēt Starptautiskais Ziemas mūzikas festivāls.

Šogad festivāla koncerti notiek gan Valmieras 5.vidusskolā, gan Valmieras Kultūras centrā, bet festivāla noslēguma koncerts svētdien skanēs Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Tas būs kā pieteikums un ieskaņa Valmieras Mūzikas skolas simtgades svinībām 2020.gadā.

Ceturtdien, 17.janvārī, festivālu atklāja Valmieras Mūzikas skolas direktore Inese Sudraba. Viņa priecājās par auditoriju, kurā bija gan bērni un jaunieši, gan klausītāji, kas nākuši uz koncertiem no paša pirmsākuma – 1991.gada, kad šis pasākums saucās Senās mūzikas festivāls.  Inese Sudraba paziņoja arī par gaidāmajām izmaiņām sestdien – mūzikas maratons kultūras centrā sāksies jau plkst. 9.00 – vienu stundu agrāk nekā rakstīts programmās.

Ceturtdienas koncerta „Tu saki?” dalībnieku vārdi īpašus komentārus neprasa: Dita Krenberga (flauta), Inga Sunepa (čells) un Jānis Maļeckis (klavieres). Tie ir virtuozi, kas ir pazīstami ne tikai Latvijā, bet arī tālu ārpus tās robežām. Arī komponisti un viņu darbi lielākajai daļai labi pazīstami: Raimonds Pauls, Imants Kalniņš, Jānis Ivanovs, Marģeris Zariņš, Romualds Kalsons, Pēteris Plakidis, Ivars Vīgners, Ringolds Ore.

Mūziķi pirms katra skaņdarba klausītājus iepazīstināja ar dažiem faktiem no filmu vēstures. Daudzas melodijas un filmas klausītājiem bija tik labi zināmas, ka, klausoties skaņdarbus, acu priekšā varēja iztēloties arī aktierus un kadrus no filmām „Purva bridējs”, „Ezera sonāte”, „Pūt, vējiņi!”, „Ilgais ceļš kāpās”. Bet bija arī mazāk zināmas vai piemirstas melodijas un filmas. Jautri un rotaļīgi skanēja „Rīgas ziņģes” no filmas „Uzbrukums slepenpolicijai”, mūzika no animācijas filmas „Caps meklē atkal” un dokumentālās filmas „Valmieras meitenes”,  kā arī tvists no filmas „Stari stiklā”, kuras režisors ir Ditas Krenbergas tēvs Imants Krenbergs.

Koncerta noslēgumā Valmieras Mūzikas skolas direktore Inese Sudraba pateicās visiem klausītājiem un atbalstītājiem – Valmieras pilsētas pašvaldībai, 5.vidusskolai, Valmieras Kultūras centam un SIA „Latvijas Koncerti”.

Piektdien, 18.janvārī, festivālu turpinās saksofonu kvartets „Atomos”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Pārtikas un veterinārais dienests (reģistrācijas Nr. LV90000064301) izsludina konkursu uz vakanto darbinieka amatu VETERINĀRĀRSTS ZIEMEĻVIDZEMES PĀRVALDĒ  (1 amata vieta uz nenoteiktu laiku)  JA TEV IR: • augstākā izglītība veterinārmedicīnā vai saskaņā ar Veterinārmedicīnas likuma pārejas noteikumu 2.punktu vidējā speciālā izglītība, kas iegūta līdz 1992.gadam, vai pielīdzināma izglītība, kas iegūta citā akreditētā augstskolā; • vēlama pieredze gaļas veterinārās ekspertīzes veikšanā; • labas datorlietotāja prasmes (MS Office); • svešvalodu (krievu, angļu valodas) pamatzināšanas; • B kategorijas autovadītāja apliecība tiks uzskatīta par priekšrocību; • vēlme darboties komandā un prasme sadarboties; • prasme pieņemt atbildīgus lēmumus. JA VĒLIES IEGULDĪT SAVAS ZINĀŠANAS UN PRASMES ATBILDĪGĀ UN DINAMISKĀ DARBĀ, VEICOT: • dzīvnieku pirmskaušanas izmeklēšanu kautuvē; • pastāvīgu veterināro un higiēnas uzraudzību kautuvē; • pēckaušanas veterināro ekspertīzi kautuvē. PIEVIENOJIES MŪSU KOMANDAI UN IEGŪSI: • neatsveramu profesionālu pieredzi; • mācību iespējas profesionālajai pilnveidei; • summēto darba laiku un atalgojumu atbilstoši 10.mēnešalgu grupai, no 5,63 EUR/stundā līdz 7,71 EUR/stundā pirms nodokļu nomaksas; • normatīvajos aktos noteiktās sociālās garantijas; • nepilna noslogojuma gadījumā, amatu savienošanas kārtībā, veikt blakusdarbu (piem. privātprakse); • veselības apdrošināšanas polisi, pēc nostrādātiem 3 mēnešiem. Motivētu pieteikuma vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopiju lūdzam nosūtīt vai iesniegt Pārtikas un veterinārā dienesta Personāla vadības daļai Peldu ielā 30, Rīgā, LV-1050 vai elektroniski nosūtīt uz e-pasta adresi: konkursi@pvd.gov.lv ar norādi – Ziemeļvidzemes pārvaldes veterinārārsts. Pieteikumus gadīsim līdz 2020.gada 16.februārim. Tālrunis uzziņām 67027529. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes regulu Nr.2016/679, Pārtikas un veterinārais dienests informē, ka: 1) jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētais jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Pārtikas un veterinārais dienests, kontaktinformācija: Peldu iela 30, Rīga, LV-1050. Profesija: VETERINĀRĀRSTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 21, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-02-16 Kontaktpersona: Zane Mūrniece

Mūsu partneri