Valmieras Ziņas

Ar koncertu Valmieras pilsdrupās noslēgušās „Latvian Voices” meistarklases

Trīs dienas Valmierā norisinājās „Latvian Voices” rīkotās a cappella meistarklases, kas sestdienas, 11.augusta vakarā noslēdzās ar koncertu pilsdrupu estrādē.

A cappella nozīmē daudzbalsīgu dziedāšanu bez instrumentālā pavadījuma, vienīgais mūzikas instruments ir dziedātāju balsis.

Jau deviņus gadus Latvijā un pasaulē savas balsis lieliski parādījusi vokālā grupa „Latvian Voices”. Kā 9.augusta „Rīta panorāmā” atzina dziedātāja Laura Jēkabsone, grupas pastāvēšanas laikā viņas ir skolojušās pie pasaules labākajiem a capella mūzikas profesionāļiem, pašas piedalījušās daudzās meistarklasēs, eksperimentējušas, ir uzkrāta bagāža, un tagad ar savu pieredzi un zināšanām viņas vēlas dalīties ar citiem. Dalīšanās tad arī ir šo meistarklašu galvenā doma, jo Latvijā ir bagātīga koru kultūra, bet a capella ansambļu nav tik daudz.

Valmierā šī bija pirmā meistarklase, bet kopumā „Latvian Voices” šī bija otrā meistarklase. Valmieras domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums izteica cerību, ka tā nebūs pēdējā, un koncerta beigās „Latvian Voices” meitenes to arī apstiprināja, no klausītājiem šķiroties ar vārdiem: Tiksimies nākošā gada augustā  starptautiskajā meistarklasē Valmierā!

Meistarklasēs ar savu pieredzi dalījās arī divi vieslektori no pasaulē zināmām a cappella grupām: Katarina Henrisone no Zviedrijas un  un Jussi Čudenius no Somijas. Diemžēl noslēguma koncertā viņi nepiedalījās, toties klausītāji varēja baudīt gan „Latvian Voices” meiteņu sniegumu, gan vēl piecu vokālo grupu skanīgās balsis.

Ar populāro „Pie Jesu” un „Dancāšanas dziesmu” kā pirmās meistarklases koncertā uzstājās ansambļa „Guns” meitenes no Jelgavas. Ansamblim „Trifeles” no Kuldīgas ir gan meiteņu, gan puišu sastāvs, bet šajā koncertā viņi piedalījās jauktā sastāvā. Tepat no netālajiem Strenčiem bija ieradies ansamblis „Melo`dia” – tikai piecas meitenes, bet ar lielisku dziedājumu! Rēzeknes novadu pārstāvēja vokālā studija „Skonai”, bet no Pērnavas bija ieradusies igauņu grupa „Mirt”.

„Latvian Voices” meitenes koncerta noslēgumā pateicās Valmieras domei un Valmieras Kultūras centram par atbalstu un atzinās, ka šajās meistarklasēs jutušās kā krustmātes un aizgādnes, kas trijās dienās ieguvušas daudz draugu. No jaunā albuma „Sudrabs” meitenes izpildīja dziesmu „Piekūns skrien debesīs”, kas pirms tam bija pazīstama Ainara Mielava izpildījumā. Interesenti turpat pilsdrupās varēja arī iegādāties gan jauno, gan iepriekšējos albumus.

Visu vokālo grupu sniegumā skanēja kopdziesma „Noriet saule vakarā un „Bēdu manu, lielu bēdu”, bet atbilstoši koncerta vakaram bija vārdi no „Latvian Voices” dziesmas: Tu paņem mani pie rokas un ved zem augusta mākoņiem…

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierai būtu jāapvienojas ar apkārtējiem novadiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri