Valmieras Ziņas

Ar koncertu Valmieras pilsdrupās noslēgušās „Latvian Voices” meistarklases

Trīs dienas Valmierā norisinājās „Latvian Voices” rīkotās a cappella meistarklases, kas sestdienas, 11.augusta vakarā noslēdzās ar koncertu pilsdrupu estrādē.

A cappella nozīmē daudzbalsīgu dziedāšanu bez instrumentālā pavadījuma, vienīgais mūzikas instruments ir dziedātāju balsis.

Jau deviņus gadus Latvijā un pasaulē savas balsis lieliski parādījusi vokālā grupa „Latvian Voices”. Kā 9.augusta „Rīta panorāmā” atzina dziedātāja Laura Jēkabsone, grupas pastāvēšanas laikā viņas ir skolojušās pie pasaules labākajiem a capella mūzikas profesionāļiem, pašas piedalījušās daudzās meistarklasēs, eksperimentējušas, ir uzkrāta bagāža, un tagad ar savu pieredzi un zināšanām viņas vēlas dalīties ar citiem. Dalīšanās tad arī ir šo meistarklašu galvenā doma, jo Latvijā ir bagātīga koru kultūra, bet a capella ansambļu nav tik daudz.

Valmierā šī bija pirmā meistarklase, bet kopumā „Latvian Voices” šī bija otrā meistarklase. Valmieras domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums izteica cerību, ka tā nebūs pēdējā, un koncerta beigās „Latvian Voices” meitenes to arī apstiprināja, no klausītājiem šķiroties ar vārdiem: Tiksimies nākošā gada augustā  starptautiskajā meistarklasē Valmierā!

Meistarklasēs ar savu pieredzi dalījās arī divi vieslektori no pasaulē zināmām a cappella grupām: Katarina Henrisone no Zviedrijas un  un Jussi Čudenius no Somijas. Diemžēl noslēguma koncertā viņi nepiedalījās, toties klausītāji varēja baudīt gan „Latvian Voices” meiteņu sniegumu, gan vēl piecu vokālo grupu skanīgās balsis.

Ar populāro „Pie Jesu” un „Dancāšanas dziesmu” kā pirmās meistarklases koncertā uzstājās ansambļa „Guns” meitenes no Jelgavas. Ansamblim „Trifeles” no Kuldīgas ir gan meiteņu, gan puišu sastāvs, bet šajā koncertā viņi piedalījās jauktā sastāvā. Tepat no netālajiem Strenčiem bija ieradies ansamblis „Melo`dia” – tikai piecas meitenes, bet ar lielisku dziedājumu! Rēzeknes novadu pārstāvēja vokālā studija „Skonai”, bet no Pērnavas bija ieradusies igauņu grupa „Mirt”.

„Latvian Voices” meitenes koncerta noslēgumā pateicās Valmieras domei un Valmieras Kultūras centram par atbalstu un atzinās, ka šajās meistarklasēs jutušās kā krustmātes un aizgādnes, kas trijās dienās ieguvušas daudz draugu. No jaunā albuma „Sudrabs” meitenes izpildīja dziesmu „Piekūns skrien debesīs”, kas pirms tam bija pazīstama Ainara Mielava izpildījumā. Interesenti turpat pilsdrupās varēja arī iegādāties gan jauno, gan iepriekšējos albumus.

Visu vokālo grupu sniegumā skanēja kopdziesma „Noriet saule vakarā un „Bēdu manu, lielu bēdu”, bet atbilstoši koncerta vakaram bija vārdi no „Latvian Voices” dziesmas: Tu paņem mani pie rokas un ved zem augusta mākoņiem…

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat Saeimas vēlēšanu rezultātus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes štābs VALMIERĀ piedāvā darbu SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTAM Darba pienākumi: · Nodrošināt sabiedrības informēšanu par Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes darbību; · Veikt sadarbība ar plašsaziņas līdzekļiem, sagatavot un nosūtīt preses paziņojumus; · Veikt preses monitoringu; · Organizēt reprezentatīvos pasākumus;  · Nodrošināt mājas lapas un sociālo tīklu lapu satura papildināšanu; · Veikt pasākumu fotografēšanu, foto un video arhīva uzturēšanu. Pamatprasības: · 1. līmeņa augstākā vai augstākā izglītība sociālajās zinībās (sabiedriskajās attiecībās, žurnālistikā, politoloģijā, stratēģiskajā komunikācijā, psiholoģijā u.c.), var būt pēdējo kursu students (pieredze līdzīgā darbā tiks uzskatītas par priekšrocību); · Teicamas latviešu un angļu valodas zināšanas; · Labas organizatoriskās, saskarsmes un prezentēšanas prasmes; · Profesionālas prasmes darbā ar MS Office programmām un sociālajos tīklos; · Augsta atbildības izjūta, spēja strādāt individuāli un komandā; · Psiholoģiskā noturība; · Spēja un motivācija pilnveidot savas zināšanas un iemaņas; · Spēja uzņemties atbildību par savas profesionālās darbības rezultātiem. Piedāvājam: · Interesantu, dinamisku un daudzveidīgu darbu; · Labus darba apstākļus; · Veselības apdrošināšanu; · Bruto atalgojums, sākot no 675 eiro līdz 1190 eiro (7. vai 9. mēnešalgu grupa, atkarībā no izglītības un darba pieredzes), un sociālās garantijas atbilstoši valsts pārvaldē noteiktajam; · Par priekšrocību tiks izvirzīti kandidāti, kuri jau ir zemessargi vai ir gatavi iestāties Zemessardzē. Darba vieta Valmierā. Lai pieteiktos, sūti CV uz e-pastu aija.bumane@mil.lv līdz 25.10.2018. Tālrunis informācijai 27327669 Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46 EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk – VDAR) 13.pantu un Fizisko personu datu aizsardzības likumu informējam, ka: 1) jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi; 2) jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir ZS 2.Vidzemes brigādes Personālsastāva un administrēšanas daļa. Profesija: SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Drošība / Glābšanas dienesti / Aizsardzība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-10-25 Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri