Valmieras Ziņas

Ar kājām vai velo pa Valmieras novada “Ziemeļu stigu”

Lasīšanas laiks: 3 min

Virzienā no Valmieras uz ziemeļiem, gar Gauju, cauri Sedas purvam, gar krāšņo Burtnieka ezeru, cauri Oleriem uz saldējuma galvaspilsētu Rūjienu, pa šaursliežu dzelzceļu uz Naukšēniem, garām Piksāru baznīcai uz Unguriņu robežpunktu. Tāds būs pārgājienu un velo cikls “Ziemeļu stiga”, kas norisināsies no šī gada aprīļa līdz septembrim, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada Tūrisma pārvaldes vadītājs Toms Treimanis.

Pārgājienu un velo cikls sastāvēs no sešiem posmiem. Pirmais posms 23. aprīlī, vedīs no Valmieras uz Strenčiem un būs veicams ar kājām 21 kilometra garumā. Otrais posms 4. jūnijā vedīs no Strenčiem uz Jērcēniem cauri Sedas purvam un būs veicams ar kājām 21 kilometra garumā. Trešais posms 18. jūnijā no Jērcēniem caur Ēveli uz Rencēniem būs veicams ar velosipēdu 35 kilometru garumā. Ceturtais posms 30. jūlijā no Rencēniem gar Burtnieka ezeru, Oleru muižu uz Rūjienu būs veicams 40 kilometru garumā ar velosipēdu. 20. augustā, ar kājām, 16 kilometru garumā dosimies 5. posmā no Rūjienas uz Naukšēniem. Visbeidzot 6. posms, 17.septembrī vedīs no Naukšēniem caur Piksāru baznīcu uz Latvijas – Igaunijas “Unguriņu” robežpunktu un būs 27 kilometru garš.

Visi maršruti būs lineāri. Plānots, ka katra posma sākumā dalībnieki ar saviem transportlīdzekļiem dosies uz attiecīgā posma noslēguma punktu, tad ar kopīgu, organizētu autobusu dosies uz maršruta sākuma punktu un sāks maršruta gaitu, tādejādi, izejot vai izbraucot visu posmu, katra dalībnieka transportlīdzeklis sagaidīs to posma noslēguma punktā un mājās nokļūšana nesagādās liekus uztraukumus. Tiek prognozēts, ka, izejot un izbraucot ar velosipēdu visus posmus, kopumā tiks veikts aptuveni 159 kilometrus garš ceļš. Jāņem vērā, ka posmi būs dažādās grūtības pakāpēs – tie būs gan vieglāki, gan grūtāki, kuru laikā dalībnieki varēs justies gan kā ekspedīcijā meklējot labāko izejamo ceļu, gan mērenā pastaigā. Piemēram, no Valmieras uz Strenčiem ceļi tiks meklēti pa Gaujas kreiso krastu, vai no Rūjienas uz Naukšēniem iespēju robežās maršrutu iesim pa šaursliežu dzelzceļa līniju. Gandrīz katrā posmā viesosimies arī kādā tūrisma vai kultūrvēsturiskā objektā un piepildīsim vēderus ar vietējiem labumiem. Par katru posmu plašāka informācija sekos mājaslapā visit.valmiera.lv.

Katram “Ziemeļu stigas” posmam norisināsies atsevišķa pietiekšanās un katrā no tiem būs ierobežots dalībnieku skaits. Dalības maksa vienai personai katrā posmā 5 EUR. Informējam, ka pasākumu laikā var tikt fotografēts un filmēts. Uzņemtie fotoattēli un video var tikt izmantoti, lai atspoguļotu pārgājiena un velo ciklu norisi un lai popularizētu Valmieras novadu.

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

GRĀMATVEDI (profesiju klasifikatora koda Nr. 3313 01) uz nenoteiktu laiku Piedāvājam: · 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā · Stabilu atalgojumu (no 1071 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas, ar iespēju papildus iesaistīties projektos) · Sociālās garantijas (veselības apdrošināšanas polise, papildatvaļinājums) · Apmaksātu profesionālo pilnveidi · Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā · Modernu darba vidi un labus darba apstākļus Galvenie darba pienākumi: · Atlīdzības, avansa norēķinu, stipendiju, bezskaidras naudas darījumu un krājumu grāmatvedības uzskaite, aprēķināšana un pārskaitīšana · Grāmatvedības uzskaite finanšu vadības resursu sistēmā Horizon · Ceļazīmju pārbaude un kontrole · Pilnīgu un daļēju inventarizāciju veikšana · Pārskatu sagatavošana un iesniegšana EDS un Centrālās statistikas pārvaldē · Dalība mēneša, ceturkšņa un gada pārskata sastādīšanā Prasības pretendentam: · Izglītība ekonomikā vai grāmatvedībā · Praktiskā darba pieredze grāmatveža amatā vismaz 2 gadi · Iemaņas darbā ar finanšu vadības resursu sistēmu Horizon · Par priekšrocību tiks uzskatīta pieredze darbā ar dokumentu vadības sistēmu “Namejs” · Labas zināšanas darbā ar datoru (Ms Office) un biroja tehniku · Spēja operatīvi apstrādāt liela apjoma informāciju · Labas komunikācijas prasmes Tālrunis informācijai: Galvenā grāmatvede Madara Vilne T:28678088 CV, pieteikumu un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Grāmatveža vakancei” līdz 2023.gada 12.jūnijam plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē.

Mūsu partneri