Valmieras Ziņas

Aptauja: Trešdaļai velobraucēju ir nozagts velosipēds

No velosipēdu zādzībām kopumā cietusi aptuveni trešdaļa velobraucēju, turklāt katram ceturtajam jeb 23% velobraucēju ir nozagts viens velosipēds, savukārt 13% velobraucēju ir nozagti vismaz divi velosipēdi, liecina “Sixt velo nomas un Rīgas Velo nedēļas veiktā velobraucēju aptauja.

Rūpējoties par sava divriteņa drošību ikdienā, 44% velobraucēji uzticas drošības saslēgam, bet 38% aptaujāto rūpīgi izvēlas vietu, kur atstāt velosipēdu – priekšroka tiek dota publiskām, labi pārskatāmām vietām novērošanas kameru tuvumā. Savukārt 6% vienkārši iegādājas lētu velosipēdu, lai tā zādzība neradītu tik lielus zaudējumus, liecina aptaujas dati.

“Velosipēds ir zagļiem relatīvi viegli iegūstams laupījums un likumsakarīgi 82% aptaujāto norādīja, ka, ja ne pašiem, tad to paziņām ir nozagts velosipēds. Šāda negatīva pieredze samazina daudzu pilsētnieku motivāciju izmantot velosipēdu, kas atslogotu satiksmi un viennozīmīgi ir ērtākais transportlīdzeklis pilsētvidē,” skaidroja “Sixt” vadītājs Baltijas Valstīs Arnis Jaudzems.

Kā rāda aptaujas dati, lielākā daļa jeb

63% aptaujāto velobraucēju savus velosipēdus uzglabā mājoklī, savukārt  21% izvēlas tos turēt garāžā, pagrabā vai kādā citā slēdzamā telpā savas dzīvesvietas tuvumā.

Savukārt desmitā daļa velobraucēju nebaidās velosipēdu atstāt koplietošanas telpās – pagalmā vai arī kāpņutelpā.

Infografika_Velo zadzibas

Velosipēdu zādzības kā nopietnu problēmu atzina arī Rīgas Velo nedēļas pārstāvis Dainis Kreilis: “Ikvienam riteņbraucējam ir skaidrs, ka savs ritenis ir jāsargā.

Metāla sētas un ceļa zīmju stabi ir labi risinājumi, ja tuvumā nav drošas, ērtas velo novietnes.

Lai gan Latvijas riteņbraucēji ir vairākkārt veikuši skaidrojošās kampaņas par to, kas ir droša velo novietne,

joprojām pie daudzām sabiedriskām ēkām ir novietnes, kurās var iestiprināt tikai priekšējo riteni, kas no drošības viedokļa ir ļoti nepareizi.

Drošas velo novietnes noteikti vēl nav pietiekamā skaitā un visas pašvaldības jāaicina šo jautājumu aktīvi risināt.”

Par to, cik svarīgi ir reģistrēt savu velosipēdu un pareizi to novietot sabiedriskās vietās, portāls “Valmieras Ziņas” aicina noskatīties Latvijas Televīzijas raidījuma “Četras istabas” sižetu par Valmieru.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri