Valmieras Ziņas

Aptauja: Trešdaļai velobraucēju ir nozagts velosipēds

No velosipēdu zādzībām kopumā cietusi aptuveni trešdaļa velobraucēju, turklāt katram ceturtajam jeb 23% velobraucēju ir nozagts viens velosipēds, savukārt 13% velobraucēju ir nozagti vismaz divi velosipēdi, liecina “Sixt velo nomas un Rīgas Velo nedēļas veiktā velobraucēju aptauja.

Rūpējoties par sava divriteņa drošību ikdienā, 44% velobraucēji uzticas drošības saslēgam, bet 38% aptaujāto rūpīgi izvēlas vietu, kur atstāt velosipēdu – priekšroka tiek dota publiskām, labi pārskatāmām vietām novērošanas kameru tuvumā. Savukārt 6% vienkārši iegādājas lētu velosipēdu, lai tā zādzība neradītu tik lielus zaudējumus, liecina aptaujas dati.

“Velosipēds ir zagļiem relatīvi viegli iegūstams laupījums un likumsakarīgi 82% aptaujāto norādīja, ka, ja ne pašiem, tad to paziņām ir nozagts velosipēds. Šāda negatīva pieredze samazina daudzu pilsētnieku motivāciju izmantot velosipēdu, kas atslogotu satiksmi un viennozīmīgi ir ērtākais transportlīdzeklis pilsētvidē,” skaidroja “Sixt” vadītājs Baltijas Valstīs Arnis Jaudzems.

Kā rāda aptaujas dati, lielākā daļa jeb

63% aptaujāto velobraucēju savus velosipēdus uzglabā mājoklī, savukārt  21% izvēlas tos turēt garāžā, pagrabā vai kādā citā slēdzamā telpā savas dzīvesvietas tuvumā.

Savukārt desmitā daļa velobraucēju nebaidās velosipēdu atstāt koplietošanas telpās – pagalmā vai arī kāpņutelpā.

Infografika_Velo zadzibas

Velosipēdu zādzības kā nopietnu problēmu atzina arī Rīgas Velo nedēļas pārstāvis Dainis Kreilis: “Ikvienam riteņbraucējam ir skaidrs, ka savs ritenis ir jāsargā.

Metāla sētas un ceļa zīmju stabi ir labi risinājumi, ja tuvumā nav drošas, ērtas velo novietnes.

Lai gan Latvijas riteņbraucēji ir vairākkārt veikuši skaidrojošās kampaņas par to, kas ir droša velo novietne,

joprojām pie daudzām sabiedriskām ēkām ir novietnes, kurās var iestiprināt tikai priekšējo riteni, kas no drošības viedokļa ir ļoti nepareizi.

Drošas velo novietnes noteikti vēl nav pietiekamā skaitā un visas pašvaldības jāaicina šo jautājumu aktīvi risināt.”

Par to, cik svarīgi ir reģistrēt savu velosipēdu un pareizi to novietot sabiedriskās vietās, portāls “Valmieras Ziņas” aicina noskatīties Latvijas Televīzijas raidījuma “Četras istabas” sižetu par Valmieru.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Kā pilsēta nevar pastāvēt bez iedzīvotājiem, tā pašvaldība - bez izglītotiem, lojāliem un atsaucīgiem darbiniekiem. Valmieras pilsētas pašvaldība aicina darbā uz nenoteiktu laiku (1,0 slodze, 40 stundas nedēļā) DIENESTA VIESNĪCAS SKOLOTĀJU (darba vietas adrese: Ausekļa iela 25C, Valmierā) Ja Tev ir vēlme: - nodrošināt Dienesta viesnīcā dzīvojošiem izglītojamajiem drošu un psiholoģiski labvēlīgu vidi; - sadarboties ar izglītojamajiem, izglītojamā vecākiem vai aizbildņiem, izglītības iestāžu sociāliem pedagogiem un Dienesta viesnīcas tehnisko personālu, lai sniegtu atbalstu izglītojamajiem izglītības procesa un socializācijas jautājumos; - strādāt individuālo darbu ar izglītojamajiem - iepazīt izglītojamo intereses un individuālās īpatnības, organizēt individuālās (arī grupveida) pārrunas; - sekot, lai izglītojamie ievēro telpu lietošanas un iekšējās kārtības noteikumus. Darbs ar vidusskolas vecuma izglītojamajiem; un ja Tev ir: - augstākā pedagoģiskā izglītība; - pedagoģiskā darba pieredze ne mazāk par 2 gadiem; - labas komunikācijas prasmes, spēja strādāt komandā un pieņemt lēmumus patstāvīgi; mēs piedāvājam: - darba samaksa par slodzi no 535 EUR līdz 620 EUR (atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas. Pieteikuma vēstuli, CV un augstākās izglītības dokumenta kopijas var iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmiera.lv, vai personīgi Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā adrese: Lāčplēša ielā 2, Valmierā, ar norādi „Dienesta viesnīcas skolotāja/-as amatam” līdz 2019.gada 22.novembrim plkst.16:00. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 64207156 vai 29448574. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatumapolitika%281%29.pdf Profesija: INTERNĀTA, DIENESTA VIESNĪCAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Ausekļa iela 25C, Valmiera Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2019-11-22

1120 06 Ražošanas direktors kokapstrādē BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts - Ražošanas un tehnoloģisko procesu plānošana, vadīšana un kontrole; - Plānot, organizēt un vadīt pakļautībā esošos cilvēkresursus; - Nodrošināt un kontrolēt ražošanas iekārtu optimālu lietošanu un savlaicīgu tehnisko apkalpošanu; - Kontrolēt visus ražotnes procesus, nodrošināt to izpildes kvalitāti; - Sekot līdz ražošanas procesu normu un projektu izpildes termiņu ievērošanu; - Sniegt ierosinājumus ražošanas procesu attīstībai; - Ieviest ražošanas procesos jaunus tehnikas veidus, kā arī jaunākās tehnoloģijas; - Izstrādāt pasākumus, kuri veicinās efektivitātes paaugstināšanu un izmaksu samazināšanos; - Budžeta sastādīšana, tā izpildes kontrole. Prasības kandidātiem - Augstākā vidējā speciālā izglītība, vēlams kokapstrādes specialitātē vai citā tehniskā jomā; - Darba pieredze vadoša līmeņa amatā un cilvēku vadībā; - Izpratne par uzņēmuma vajadzībām un personāla attīstības iespējām; - Spēja ātri pieņemt efektīvus un kvalitatīvus lēmumus; - Spēja organizēt, koordinēt un kontrolēt padoto darbību; - Spēja ātri reaģēt uz izmaiņām un pielāgoties situācijai; - Aktīva, pašmotivēta un uz rezultātu orientēta personība ar augstu atbildības sajūtu un līderības dotībām; - Teicamas latviešu un krievu valodu zināšanas. Uzņēmums piedāvā Profesionālus izaicinājumus un stabilu darba vietu; Vērtīgu darba pieredzi; Konkurētspējīgu atalgojumu; Nepieciešamo nodrošinājumu darba veiksmīgai izpildei; Daļēji apmaksātas pusdienas; Kompensāciju ceļa izdevumiem. Informācija par darba sludinājumu: Uz darba vietu nogādā ar uzņēmēja transportu. Atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļu pagasts, Beverīnas novads, LV-4245 Darba amata apraksts: pilna slodze, pastāvīgs darbinieks. Darba laiks: 8:00-17:00   Alga: No EUR 2500 – 3000 bruto un sociālās garantijas.  Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Epasts: bwe@bwe.lv Mob.tel.: 24966076 Profesija: RAŽOŠANAS DIREKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-30 Kontaktpersona: Struktūrvienība Brenguļu pagasta Zālītēs

Mūsu partneri