Valmieras Ziņas

Aptauja: Pieaug iedzīvotāju apmierinātība ar dzīvi Valmierā (1)

Lasīšanas laiks: 4 min

Jau tradicionāli gada pirmajos mēnešos, šogad no 9. februāra līdz 15.martam, Valmieras pilsētas pašvaldība aicina iedzīvotājus aizpildīt aptauju par iepriekšējo gadu, lai izteiktu viedokli un dzīvi Valmierā padarītu sakārtotāku, patīkamāku un labāku. Ir apkopoti aptaujas rezultāti, kas liecina, ka ir pieaugusi iedzīvotāju apmierinātība ar dzīvi Valmierā – 94%, savukārt 89% ir pauduši uzticību Valmieras pilsētas pašvaldībai, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Pinne.

Izvērtējot 2020.gadā īstenoto, uzsākto darbu un realizēto projektu nozīmību Valmierā un to aktualitāti, kā visbūtiskākie norādīti, 452 nātrija gāzizlādes spuldžu nomaiņa pret energoefektīvām LED spuldzēm ar viedu apgaismojuma vadības sistēmu, jauns apgaismojums Mujānu un Nauču ielā, Jāņparkā, pagaidu apgaismojums uz Vanšu tilta un 5,145 km cietais segums grantētajām ielām privātmāju rajonos.

Izvērtējot iesākto vai nākotnē veicamo darbu prioritāti, par nepieciešamākajiem ir atzīti šādi projekti: Jāņa Daliņa stadiona pārbūve un vieglatlētikas manēžas būvniecība, Valmieras vecpilsētas teritorijas attīstība (Valmieras pils kultūrvides centra izveide un Ziloņu ielas pārbūve) un industriālās teritorijas Rūpniecības ielā 1, Dzelzceļa ielā 9 un Eksporta ielā 8 attīstība.

Iedzīvotāji tika aicināti novērtēt arī Valmierā pieejamos pakalpojumus un pašvaldības īstenotās funkcijas. Izglītības jomas pakalpojumi visos līmeņos lielākoties novērtēti kā labi un ļoti labi. Veselības aprūpes pakalpojumā dominē labi un viduvēji, salīdzinoši mazāks skaits iedzīvotāju veselības aprūpi vērtē kā ļoti labu. Covid-19 pacientu aprūpe vērtēta kā laba vai viduvēja. Sociālos pakalpojumus iedzīvotāji vērtē kā labus un viduvējus, tomēr būtiskai daļai respondentu nav viedokļa par sociālajiem pakalpojumiem, kas var liecināt, ka iedzīvotājiem nav bijis nepieciešams vērsties pēc tiem. Izvērtējot Valmierā pieejamos saimniecisko pakalpojumus, lielākais skaits aptaujas dalībnieku izteikuši vērtējumu labi. Sniegts atzinīgs vērtējums par centralizēto ūdensapgādi un kanalizāciju, pilsētas publisko teritoriju apgaismojumu un atkritumu apsaimniekošanu.

Atbildot uz jautājumu, ko saimniecisko pakalpojumu jomā vajadzētu uzlabot vai mainīt, iedzīvotāji visbiežāk sniedz ieteikumus par ielu un ietvju seguma uzlabošanu, ielu un ietvju tīrīšanu, zaļo teritoriju sakopšanu un citus.

Valmieras pilsētvides novērtējumā lielākais skaits respondentu snieguši pozitīvu vērtējumu par ziedu kompozīciju daudzveidību, pilsētas rotājumiem un soliņu izvietojumu. Savukārt būtu uzlabojamas šādas pilsētvides jomas: atkritumu urnu pieejamība suņu ekskrementiem, veloceliņu izvietojums un velosipēdu novietņu pieejamība.

Norādot informācijas avotus, no kuriem iedzīvotāji uzzina par Valmieras pilsētas pašvaldības darbu, populārākie komunikācijas kanāli ir Valmieras mājaslapa www.valmiera.lv, Valmieras pilsētas Facebook lapa un Valmieras pilsētas pašvaldības informatīvais izdevums “Valmiera”.

Norādot biežāk lietotos saziņas veidus ar Valmieras pilsētas pašvaldību, respondenti visvairāk atzīmējuši saziņu pa tālruni, saziņu e-pastā un klātienes tikšanos. Salīdzinot ar iepriekšējā gada iedzīvotāju aptauju, ir pieaugusi saziņa ar pašvaldību, izmantojot E-pārvaldības risinājumus, šādu iedzīvotāju paradumu maiņu varētu būt veicinājusi Covid-19 pandēmija.

Šogad iedzīvotāji bija aicināti izteikt viedokli arī par Valmieras pilsētas pašvaldības sniegto atbalstu ārkārtējo situāciju laikā. Visaugstāk novērtēta ir brīvpusdienu piegāde skolēniem, āra tirdzniecības nodevas atcelšana, ielu tirdzniecība Hanzas namiņos un nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņa pagarinājums. Kopumā viss Valmieras pilsētas pašvaldības sniegtais atbalsts ārkārtējo situāciju laikā ir atzinīgi vērtēts. Atbildot uz jautājumu par informācijas pieejamību par Covid-19, vairāk nekā puse no respondentiem to novērtējuši kā labu. Lielākā daļa respondentu izteica gatavību vakcinēties pret Covid-19 – 55%, bet 3% no respondentiem jau bija vakcinējušies, 24% vēl nebija izlēmuši un 18% atzīmējuši, ka neplāno vakcinēties pret Covid-19.

81% uz jautājumu par dalību 5.jūnija pašvaldību vēlēšanās, kurā tiks ievēlēta jaunā Valmieras novada dome, atbildējuši apstiprinoši. Tomēr iedzīvotāji vēlētos saņemt vairāk informācijas par administratīvi teritoriālo reformu – par jaunā novada darba organizāciju un iedzīvotājiem būtiskām izmaiņām. Valmieras novadā valmierieši norādījuši šādus trīs prioritāri veicamos darbus: ceļu infrastruktūras uzlabošana, velo infrastruktūras attīstība un dzīvojamā fonda attīstība.

Respondenti atzinīgi vērtē Valmieras un Valmieras novada ambīciju kļūt par Eiropas kultūras galvaspilsētu 2027.gadā. Biežāk minētās galvenās Valmieras un topošā Valmieras novada priekšrocības ceļā uz titulu “Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027” ir šādas: daudzveidīgs kultūras un sporta piedāvājums / pieejamība, attīstīta, sakopta, zaļa pilsētvide un infrastruktūra.

Iedzīvotāju aptaujā gūtās atbildes un vērtējums ļaus pašvaldībai, tās iestādēm un kapitālsabiedrībām ņemt vērā iedzīvotāju viedokli turpmākajam darbam, lai Valmiera kļūtu par spēcīgu Valmieras novada centru. 

Kopumā Valmieras iedzīvotāju aptaujā piedalījās 513 iedzīvotāji, no tiem 70% sievietes un 30% vīrieši. Vairākums – 81% aptaujāto – dzīvo Valmierā un ir pilsētā deklarēti, 8% – nedzīvo Valmierā, nav šeit deklarēti, taču pilsētā strādā vai mācās, 7% aptaujāto – Valmierā dzīvo, taču nav šeit deklarējuši dzīvesvietu, bet 4% aptaujāto nedzīvo Valmierā, tomēr ir šeit deklarēti. Izlases lielums ļauj datus attiecināt uz visu ģenerālkopu.

Ar detalizētiem ikgadējās Valmieras iedzīvotāju aptaujas rezultātiem iespējams iepazīties Valmieras mājaslapā www.valmiera.lv, sadaļā “Pašvaldība” – “Sabiedrības līdzdalība” – “Iedzīvotāju aptauja”.

    Viktors - 18.05.2021

    Aptaujā pr iedzīvotāju apmierinātību bija tikai 2 atbilžu varianti – jā un nē. Tad, protams, ka tie, kuri ir arī daļēji apmierināti, lielākoties atbild ar jā, beigās tā arī 94% veidojas. Jā, priekš tā, lai rezultāti izklausītos labi ir pareizi uzdot šādi jautājumus, bet vai tas atspoguļo reālo situāciju? Vajadzētu vismaz 3 atbilžu variantus – jā, daļēji, nē.
    Bet varbūt vispār šie uzspodrinātie aptaujas rezultāti tiek publicēti tagad, lai pirms vēlēšanām esošā vadība var vairāk padižoties? Interesanti…

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat autovadītāju braukšanas kultūru Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Trikātas pamatskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā VISPĀRĒJĀS PAMATIZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJU (profesijas klasifikatora kods 2341 01), darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads, uz nenoteiktu laiku (0,275 likmes jeb 8,262 stundas nedēļā). Ja Jūs vēlaties: īstenot izglītības programmu “Datorika” mācību priekšmetā atbilstoši Valsts izglītības standartam; sniegt individuālu un diferencētu atbalstu izglītojamajiem mācību priekšmetā; veicināt izglītojamo individuālo sasniegumu attīstību; sekot līdzi jaunākajām tendencēm pedagoģijas nozares attīstībā; izstrādāt piedāvājumu mācību priekšmeta, Iestādes radošai un inovatīvai izaugsmei; sadarboties ar citu mācību priekšmetu skolotājiem; un ja Jums ir: izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; kompetences: komunikācijas un sadarbības prasmes; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; spēja reaģēt uz izglītojamo vajadzībām, kā arī motivēt izglītojamos darbam; mēs piedāvājam: atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; personīgo izaugsmi un profesionālo zināšanu pilnveidošanu; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2022.gada 30. decembrim e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv . Tālrunis informācijai: 26548247. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: VISPĀRĒJĀS PAMATIZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-30

Valmieras novada pašvaldības Trikātas pamatskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā SKOLOTĀJU LOGOPĒDU (profesijas klasifikatora kods 2352 01), darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads, uz nenoteiktu laiku 0,535 likmes jeb 16,05 stundas nedēļā Galvenie pienākumi: veikt darbu saskaņā ar katra izglītojamā izglītības programmu, valodas attīstības traucējumiem un attīstības īpatnībām; veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; konsultēt grupas skolotājus, palīgus un vecākus; kārtot dokumentāciju. Prasības pretendentam: iegūta augstākā pedagoģiskā izglītība un skolotāja logopēda kvalifikācija vai augstākā izglītība un logopēda vai audiologopēda kvalifikācija, atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569; latviešu valodas augstākā pakāpe; labas saskarsmes spējas, prasme elastīgi reaģēt uz pārmaiņām, prasme strādāt komandā; augsta atbildības sajūta; spēja plānot un organizēt savu darbu; Mēs piedāvājam: Alga (BRUTO) no 481,50 Alga (BRUTO) līdz 481,50 darba samaksu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2022. gada 30. decembrim. e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv, tālrunis informācijai 26548247. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJS LOGOPĒDS Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-30

Pievienojies mūsu komandai! Trikātas pamatskola aicina darbā SPECIĀLO PEDAGOGU (profesijas klasifikatora kods 2352 03), darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads, uz nenoteiktu laiku (0,405 likmes jeb 12,15 stundas nedēļā). Ja Jūs vēlaties: • veikt individuālo darbu ar izglītojamajiem un palīdzēt, konsultēt pirmsskolas izglītības skolotāju darbā ar izglītojamo, kuram nepieciešams atbalsts; • īstenot pirmsskolas izglītības programmu, nodrošinot kvalitatīvu pedagoģisko procesu, ņemot vērā katra bērna vecumu, veselības stāvokli, attīstību, individualitāti, sagatavojot izglītojamos sekmīgai pamatizglītības apguvei; • plānot un realizēt savu darbu sadarbībā ar kolēģiem, konsultēt vecākus; aktīvi iesaistīties Atbalsta komandas darbā; un ja Jums ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu; atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte; spēja analizēt un risināt konfiktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; spēja cieņpilni komunicēt ar bērniem un pieaugušajiem. mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2022. gada 30. decembrim, e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 26548247. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SPECIĀLAIS PEDAGOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-30

Mūsu partneri