Valmieras Ziņas

Aptauja: 41% Vidzemes uzņēmēju valsts atbalstu eksporta veicināšanai vērtē kā nepietiekamu

41% Vidzemes uzņēmēju valsts atbalstu eksporta veicināšanai Latvijā vērtē kā nepietiekamu, tostarp 11% – kā pilnībā nepietiekamu un 30% – kā drīzāk nepietiekamu, un tikai 1% to uzskata par pilnībā pietiekamu, liecina Turības Biznesa indekss.

Tikmēr 58%  Latgales uzņēmēju, aicināti paust viedokli par valsts atbalsta apjomu eksporta veicināšanai, nespēja sniegt konkrētu atbildi. 

Analizējot atbildes no aptaujātajiem uzņēmējiem no visas Latvijas kopumā, jāmin, ka 40% pašmāju uzņēmēju valsts atbalstu eksporta veicināšanai Latvijā vērtē kā nepietiekamu, tostarp 11% – kā pilnībā nepietiekamu un 29% – kā drīzāk nepietiekamu, un vien katrs astotais (13%) uzņēmējs to uzskata par pietiekamu. 

Atbilstoši datiem vispozitīvāk valsts atbalstu eksportam vērtē būvniecības nozares uzņēmēji, kuru vidū par pietiekamu to uzskata 15%, bet visnegatīvāk – ražošanas nozares uzņēmēji, kuru vidū 44% to uzskata par nepietiekamu, tostarp katrs piektais (18%) par pilnībā nepietiekošu.

Skatot datus pēc darbinieku skaita uzņēmumā, secināms, ka visnegatīvāk uz valsts atbalsta apjomu eksportam raugās vidējie uzņēmumi, kuru vidū 58 % aptaujāto to vērtē kā nepietiekamu. Vienlaikus starp vidējo uzņēmumu pārstāvjiem ir arī visvairāk pozitīvo vērtējumu – katrs sestais (16%) aptaujātais uzņēmējs valsts atbalstu eksporta veicināšanai vērtē kā drīzāk pietiekamu un 2% – kā pilnībā pietiekamu.

Turības Biznesa indekss tapis sadarbībā ar pētījumu centru SKDS, aptaujājot 750 Latvijas uzņēmēju un uzņēmumu vadītāju. 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri