Valmieras Ziņas

Apstiprināts Valmieras novada vispārējās izglītības iestāžu tīkls

Lasīšanas laiks: 4 min

30. novembrī Valmieras novada pašvaldības domes sēdē deputāti lēma par atbalstu izveidotajam Valmieras novada vispārējās izglītības iestāžu tīklam, noslēdzot darbu pie 2021. gadā uzsāktā tīkla sakārtošanas. Tas nozīmē, ka vispārējā izglītības iestāžu tīkla skolas var justies droši par savu lomu Valmieras novad attīstībā, citas izmaiņas tajā nav plānotas un turpināsies darbs pie kvalitatīva izglītības piedāvājuma stiprināšanas un nodrošināšanas, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Pinne.

Valmieras novada vispārējās izglītības iestāžu tīkls:

Valmiera

 • Valmieras sākumskola
 • Valmieras Pārgaujas sākumskola
 • Valmieras 2. vidusskola
 • Valmieras 5. vidusskola
 • Valmieras Viestura vidusskola
 • Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija
 • Valmieras Valsts ģimnāzija
 • Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs

Burtnieku apvienība

 • Rencēnu pamatskola
 • Burtnieku Ausekļa pamatskola
 • Matīšu pamatskola

Strenču apvienība

 • Strenču pamatskola

Kocēnu apvienība

 • Rubenes pamatskola
 • Kocēnu pamatskola
 • Jura Neikena Dikļu pamatskola

Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienība

 • Trikātas pamatskola
 • Endzelīna Kauguru pamatskola

Rūjienas apvienība

 • Rūjienas vidusskola

Naukšēnu apvienība

 • Naukšēnu vidusskola (no 2024. gada 1. augusta Naukšēnu pamatskola)

Mazsalacas apvienība

 • Mazsalacas vidusskola (no 2025. gada 1. augusta Mazsalacas pamatskola)

“Esam izveidojuši stabilu un spēcīgu mācību iestāžu tīklu, kurā visas izglītības iestādes var justies pārliecināti par savu nozīmi Valmieras novada attīstībā. Izveidotais tīkls Izglītības un zinātnes ministrijā tika augstu vērtēts, jo ieguldītais darbs ir rezultējies skolēnu skaita pieaugumā, kas ir retums ārpus Rīgas. Šobrīd visi kopā turpinām iesākto darbu, lai stiprinātu esošās Valmieras novada izglītības iestādes un piedāvātu kvalitatīvu un konkurētspējīgu izglītību, saglabājot mācību iestāžu identitāti, pilnveidotu pedagogu profesionālo kapacitāti un uzlabotu infrastruktūru un izglītības iestāžu materiāli tehnisko bāzi,” Jānis Baiks, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs.

Nepieciešamība sakārtot izglītības iestāžu tīku radās iedzīvotāju migrācijas paradumu un demogrāfiskās situācijas ietekmes dēļ, kas veidojusies jau vairāku gadu garumā vēl pirms 2021. gada administratīvi teritoriālās reformas, kad izveidojās Valmieras novads.

Izglītības iestāžu ekosistēma Valmieras novadā

2023./2024. mācību gadā Valmieras novadā ir 20 vispārējās izglītības iestādes – divas sākumskolas, deviņas pamatskolas, sešas vidusskolas, divas valsts ģimnāzijas, kā arī viena speciālā izglītības iestāde – Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs. Vispārizglītojošās skolās mācās 6426 izglītojamie.

Valmieras novadā ir 16 pirmsskolas izglītības iestādes, kā arī pirmsskolas izglītība tiek nodrošināta astoņās vispārizglītojošās izglītības iestādēs un vienā speciālā izglītības iestādē, kas īsteno arī pirmsskolas izglītības programmu. Pirmsskolā ir 2862 izglītojamie.

Papildus tam Valmieras novadā darbojas divas privātās izglītības iestādes, kurās mācās 171 bērns pirmsskolā un 290 izglītojamie vispārējā izglītībā.

Valmieras novada bērni un jaunieši var pilnveidot prasmes un attīstīt talantus mūzikā, mākslā un sportā, kādā no 10 profesionālās izglītības iestādēm. Kopējais izglītojamo skaits šajās iestādēs ir 2864.

IZM pakļautībā ir Valmieras tehnikums, kurā mācās 646 audzēkņi.

Augstāko izglītību Valmieras novadā nodrošina Vidzemes Augstskola, kurā ir 700 studenti un tā piedāvā 17 studiju programmas Sabiedrības zinātņu un Inženierzinātņu fakultātēs.

Izglītības pakalpojuma nodrošināšanā pašvaldība 2023. gadā iegulda 43,9 % jeb 51,8 milj. EUR no kopējiem pašvaldības izdevumiem. Pirms 2023./2024. mācību gada sākuma izglītības iestādēs veikti labiekārtošanas darbi. Lai izglītojamos motivētu augstiem sasniegumiem un novērtētu ieguldīto darbu, Valmieras novada pašvaldība 4. – 12. klašu izglītojamiem par teicamām sekmēm mācībās divas reizes gadā piešķir naudas balvas, arī par sasniegumiem mācību priekšmetu olimpiādēs un zinātniski pētniecisko darbu lasījumos un par sasniegumiem interešu izglītībā tiek pasniegts pašvaldības apbalvojums. Lai pateiktos pedagogiem par nenovērtējamo darbu bērnu un jauniešu izglītošanā, katru gadu tiek pasniegti apbalvojumi “Balva izglītībā”, savukārt, lai veicinātu jauno speciālistu piesaisti un nodrošinātu pašvaldības izglītības iestāžu sekmīgu darbību, Valmieras novada pašvaldība piešķir stipendijas pedagoģijas studentiem, kuri pēc studiju pabeigšanas plāno strādāt Valmieras novada pašvaldības dibinātajās izglītības iestādēs. Pašvaldība, sadarbībā ar nodibinājumu “Iespējamā misija”, nodrošina pedagogu dalību Līderības attīstības programmā (darba vidē balstītā pieejā). Šobrīd Valmieras novada Izglītības pārvalde strādā pie Valmieras novada Izglītības stratēģijas izstrādes, lai iezīmētu izglītības nozares attīstību novadā līdz 2029. gadam. Stratēģiju plānots pabeigt 2024. gada sākumā.

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ja esi precīzs un saimniecisks, mīli kārtību un spēsi veikt sadzīvisku remontu, transportlīdzekļu apkopi, tad iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā  Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078)Administratīvā departamenta Saimniecības vadītāja amatā (viena darbinieka amata vieta uz nenoteiktu laiku)  Mēs piedāvājam:  interesantu un radošu darbu; vērtīgu pieredzi un profesionālās izaugsmes iespējas ; mēnešalgu no 932 līdz 1398 EUR pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši zināšanām un pieredzei; veselības apdrošināšanu, atvaļinājuma pabalstu, papildatvaļinājumu līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu kādā no mūsu birojiem - Valmierā vai Madonā.   Uzticēsim Tev:   pārzināt un pārvaldīt Dienesta nekustamos īpašumus; rūpēties un materiāli tehniski nodrošināt Valmieras un Madonas biroju; sniegt atbalstu kolēģiem transporta jautājumos; veikt transportlīdzekļu, tai skaitā ūdens transportlīdzekļu lietošanas, remontu, nobraukumu un degvielas izlietojumu uzraudzību; uzraudzīt un rūpēties par iekārtām un biroja tehniku; organizēt darba aizsardzības un ugunsdrošības prasību ievērošanu.   Sagaidām, lai Tev ir:  profesionālā pieredze līdzīgā amatā, vēlams valsts pārvaldes iestādē; zināšanas un prasmes ēku un teritoriju apsaimniekošanā un autoparka uzturēšanā, tehniskās zināšanas par ēkās iebūvēto sistēmu darbību un pamatprasmes ēku remontdarbos; vēlama augstākā izglītība; labas iemaņas darbā ar standarta datorprogrammām un biroja tehniku; spēja precīzi un operatīvi izpildīt uzdevumus, darbu plānošanas prasmes, augsta atbildības sajūta, noturība stresa situācijās; B kategorijas autovadītāja apliecība; elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Saimniecības vadītājs”) Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-07 Kontaktpersona: Dokumentus sūtīt uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Ja vēlies iegūt profesionālo pieredzi administratīvajās tiesībās, Tev rūp vides aizsardzība un Tevi interesē darbs ar normatīvo aktu piemērošanu,iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandāValsts vides dienesta Juridiskā departamenta Administratīvo sodu piemērošanas daļas vecākā inspektora (jurista) amatā (viena ierēdņa amata vieta uz nenoteiktu laiku) Piedāvājam: vērtīgu profesionālo pieredzi valsts pārvaldē administratīvā pārkāpuma procesa jomā; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; mēnešalgu no 1008 līdz 1512 euro pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši kvalifikācijai un prasmēm; darba vietu kādā no mūsu birojiem Valmierā vai Madonā, ar iespēju strādāt daļēji attālināti. Uzticēsim Tev: izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un pieņemt lēmumus par administratīviem pārkāpumiem vides piesārņošanas, atkritumu apsaimniekošanas, zvejas un dabas resursu izmantošanas jomā; sekot līdzi piemēroto administratīvo sodu samaksai. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; otrā līmeņa augstākā izglītība tiesību zinātnēs; vēlama pieredze dokumentu sagatavošanā un tiesību normu piemērošanā; vēlamas zināšanas par vides aizsardzības normatīvajiem aktiem un administratīvā pārkāpuma procesu; spēja analizēt informāciju un pieņemt lēmumu, labas plānošanas un organizēšanas prasmes, un komunikācijas prasmes. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – ASPD_jurists”)  Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045.  Profesija: JURISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-06 Kontaktpersona: E-pasts: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri