Valmieras Ziņas

Aprīlis – ne tikai sausākais, bet arī viens no siltākajiem Latvijas vēsturē

Lasīšanas laiks: 2 min

Šī gada aprīlis Latvijā bija sausākais novērojumu vēsturē, apstiprina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs, turklāt kopā ar pērnā gada aprīli tas bija arī trešais siltākais.

Nokrišņu daudzums šī gada ceturtajā mēnesī valstī vidēji bija tikai trīs milimetri jeb 9% no normas. Iepriekšējais mazākais nokrišņu daudzums aprīlī bija 1974. gadā – nepilni pieci milimetri. Savukārt iepriekšējais sausākais aprīlis šajā gadsimtā bija 2009. gadā, kad vidējais nokrišņu daudzums Latvijā bija septiņi milimetri.

Dažās novērojumu stacijās izmērītais nokrišņu daudzums pagājušajā mēnesī nesasniedza pat vienu milimetru, Rēzeknē un Zīlanos nesasniedzot pat 0,1 milimetru. Vairāk nekā pieci milimetri nokrišņu bija Ziemeļkurzemē un Siguldā.

Sausākais aprīlis seko sausajam 2018. gadam, kad nokrišņu summa valstī vidēji bija mazākā kopš 1924. gada, kad visā valsts teritorijā sāka darboties vienots meteoroloģisko novērojumu tīkls. Sausuma ietekmē vairākās upēs ūdens līmenis sasniedza zemāko atzīmi, kāda novērota aprīlī.

Aprīļa vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija +7,8 grādi jeb 2,1 grāds virs mēneša normas, kopā ar pagājušā gada aprīli kļūstot par trešo siltāko novērojumu vēsturē.

Mēneša minimālā gaisa temperatūra bija -7,9 grādi 2. aprīlī Mērsragā, bet maksimālā gaisa temperatūra bija +27 grādi 27.aprīlī Liepājā un Pāvilostā, kas ir jauns Latvijas 27. aprīļa siltuma rekords. Liepājā, Ventspilī un Rēzeknē tika labots arī visa mēneša rekords.

Kopējais saules spīdēšanas ilgums aprīlī vidēji Latvijā bija 311 stundas. Visvairāk saule spīdēja Rīgā (327 stundas), bet vismazāk – Daugavpilī (283 stundas).

Vidējais relatīvais gaisa mitrums Latvijā aprīlī bija tikai 55% – no 47% Rēzeknē līdz 74% Kolkā.

(Reģ.nr. LV90001342592) izsludina konkursu uz vakanto programmētāja amatu uz nenoteiktu laiku (nepilns darba laiks – 20 stundas nedēļā) Prasības pretendentam: augstākā izglītība datorzinībās vai inženierzinātnēs (vai pēdējā kursa students), zināšanas HTML, PHP, CSS, JavaScript, MySQL, par priekšrocību tiks uzskatīta iepriekšēja pieredze tīmekļa sistēmu izstrādē, kā arī pieredze CMS, labas latviešu un angļu valodas zināšanas, augsta atbildības sajūta, precizitāte, labas komunikācijas prasmes, prasme patstāvīgi organizēt savu darbu un operatīvi risināt problēmas, augstas darba spējas un radoša pieeja darbam, analītiska domāšana, iniciatīva. Galvenie pienākumi: esošo tīmekļa sistēmu uzturēšana un optimizēšana, jaunu tīmekļa sistēmu izstrāde un ieviešana. Mēs piedāvājam: interesantu un atbildīgu darbu, sociālās garantijas, izaugsmes iespējas un iespēju iesaistīties projektos, garantētu un regulāru atalgojumu 890,00 EUR pirms nodokļu nomaksas mēnesī Pretendentiem motivācijas vēstuli, dokumentu kopijas, kas apliecina izglītību (vai izziņu par studijām) un CV sūtīt pa e-pasta adresi agrita.somase@va.lv vai iesniegt personīgi Valmierā, Cēsu ielā 4, kabinetā Nr.C204 ar norādi „Konkursam uz programmētāja amatu” līdz 2022.gada 26.jūlijam. Par tehniskajiem jautājumiem un darba pienākumiem zvanīt: 29340322 (Jānis Kleinbergs, IT grupas vadītājs) Profesija: PROGRAMMĒTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-26 Kontaktpersona: Motivācijas vēstuli, izglītības dok. kopijas ( izziņu par studijām) un CV sūtīt pa e-pastu Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri