Valmieras Ziņas

Animācijas filmas “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” veidotāji tiekas ar skatītājiem

No 1. februāra Kino “Gaisma” / 3D Cinema piedāvā noskatīties animācijas filmu visai ģimenei “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”, kas tapusi Nacionālā Kino centra programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” ietvaros. 

Sestdien, 2. februārī, kinoteātrī notika animācijas filmas īpašais seanss. Pirms filmas skatītāji varēja ne tikai satikt filmas režisoru Edmundu Jansonu, producenti Sabīni Andersoni, mākslinieci Elīnu Brasliņu un Noru Džumā, kura ierunājusi Mimmi lomu, bet arī degustēt Garškopju kustības “Gardu muti” radīto īpašo veltījumu filmai – cidoniju un suņuburkšķu zelteri „Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”! Vēl skatītāji varēja piedalīties konkursā un iegūt balvas no filmas veidotājiem.

Multfilmas “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” režisors ir iemīļoto animācijas īsfilmu “Lupatiņi” veidotājs Edmunds Jansons. Savu jauno darbu kopā ar komandu viņš veidojis trīs ar pusi gadus.  Savukārt filmas māksliniece ir bērnu grāmatu ilustratore Elīna Brasliņa. Viens no viņas zināmākajiem darbiem ir grāmatu sērija “Mākslas detektīvi”. Režisors atklāja, ka viņam ir bijis liels prieks sastrādāties ar Elīnu Brasliņu, jo viņa ir ļoti talantīga māksliniece. “Radīt tik daudz suņu tēlu un uzzīmēt tik daudz atpazīstamu vietu Rīgā nemaz nav tik vienkārši, kā tas liekas,” atzina Edmunds Jansons.

Elīna Brasliņa pastāstīja, ka filmas veidošana viņai bijis liels piedzīvojums, jo līdz šim māksliniece bijusi tikai grāmatu ilustratore. Viņai nav bijusi pat nojausma, kā top animācijas filmas. “Ja es būtu zinājusi, cik daudz man trijos gados būs jāuzzīmē, es nezinu, vai es būtu piekritusi iesaistīties šajā projektā. Ļoti labi, ka es nezināju. Man bija jāzīmē katrs tēls no sešām pusēm. Arī visas filmā redzamās vietas ir manis zīmētas. Bieži vien katra no vietām ir jāuzzīmē no vairākām pusēm un dažādos pietuvinājumos. Kā jau katras filmas tapšanā, ne viss radītais tiek izmantots filmā. Ir izdarīts daudz vairāk, nekā būs redzams skatītājiem,” atklāja filmas māksliniece.

Ar Noru Džumā režisors sadarbojas jau trešo reizi. “Kad Norai bija knapi četri gadi, mēs sadarbojāmies pirmo reizi. Viņa ieskaņoja Zeķītes tēlu filmā “Lupatiņi”. Pēc tam Nora ieskaņoja arī Bizes tēlu filmā “Bize un Neguļa”. Kamēr gatavojāmies šai filmai, rakstījām scenāriju un zīmējām tēlus, Nora bija paaugusies līdz Mimmi vecumam. Es iedomājos, varbūt pamēģinām vēlreiz. Es priecājos, ka mums atkal bija jauka sadarbība!” atklāja Edmunds Jansons.

Nora uzskata, ka viņa dzīvē nav līdzīga Mimmi pēc rakstura, lai gan dažas kopīgas īpašības viņa saskata. Abas ātri kļūst dusmīgas, bet abām dusmas ātri pāriet. Nora atzina, ka Mimmi tomēr esot aktīvāka par Noru, taču arī viņu nevarot nosaukt par mierīgu un rātnu. Meitene negribēja atklāt neko vairāk par savu tēlu, lai skatītājiem būtu interesanti skatīties.

Animācijas filma ir aizraujošiem piedzīvojumiem bagāts stāsts par neparastu draudzību starp runājošiem suņiem un bērniem, kuri tic brīnumiem. Notikumi risinās vienā no Rīgas noslēpumainākajiem rajoniem – Maskačkā, kur vasaras brīvlaikā pie savas māsīcas Mimmi ciemojas Jēkabs. Tur puika iepazīstas ar runājošajiem suņiem, un viņi piekrīt iesaistīties bērnu plānā nosargāt apkaimes parku, kuru uzņēmējs Rausis grasās pārvērst par bezpersonisku debesskrāpju kvartālu. Sākas neticami piedzīvojumi ar kopīgi izstrādātu slepenu plānu. Filmu būs interesanti skatīties visai ģimenei – gan maziem, gan lieliem bērniem, gan arī pieaugušajiem, kuri nav zaudējuši ticību saviem spēkiem radīt pārmaiņas. 

Filmas sižets balstīts latviešu autores Luīzes Pastores grāmatā bērniem “Maskačkas stāsts”, kas saņēmusi Latvijas Literatūras gada balvu. 

Lomas ierunājuši latviešu aktieri Andris Keišs, Gatis Gāga, Kaspars Znotiņš, Baiba Broka, Māra Liniņa u.c., kā arī bērnu lomu atveidotāji – Eduards Olekts, Nora Džumā un Eduards Zilberts.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultātus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri