Valmieras Ziņas

Akmens laikmeta zvejnieku apmetni apmeklē ārvalstu zinātnieki

Akmens laikmeta zvejnieku-mednieku dzīves veidam un apbedīšanas tradīcijām veltīta konference „Holocēna zvejnieki-mednieki Eirāzijas ziemeļos” šā gada 26.-28.septembrim norisinājās Rīgā LU Zinību mājā. Konferenci organizēja Baikāla arheoloģiskā projekta dalībnieki sadarbībā ar Latvijas vēstures institūtu (G. Zariņa, I.Zagorska). Galvenais organizators bija prof. Vēbers no Albertas universitātes Kanādā, bet dalībnieki pārstāvēja vairākas valstis: Kanādu, Lielbritāniju, Vāciju, Krieviju, Nīderlandi, Latviju. Pēdējā konferences dienā visi dalībnieki, skaitā ap 30, apmeklēja arī vienu no nozīmīgākajiem akmens laikmeta kapulaukiem Eiropā – Zvejnieku akmens laikmeta nekropoli pie Burtnieku ezera, informēja Burtnieku novada pašvaldība.

Dalībnieki jau zināja par šo vietu, bija pētījuši cilvēku skeletu materiālu un svarīgi bija pieminekli apmeklēt dabā. Ekskursijas dalībniekus laipni sagaidīja Burtnieku novada pašvaldības pārstāvji, nodrošinot transportu uz pieminekļa vietu un nelielas konferences iespējas Vecates kultūras centrā. Ārvalstu zinātniekos tas raisīja lielu interesi un arī pateicību par izcili noorganizēto tikšanos.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Rīgas ielā 64, Valmierā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 470-700 (bruto) Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs VALMIERĀ. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-04-14 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi.

Mūsu partneri