Valmieras Ziņas

Akcija “Prieks radīt prieku” jau otro gadu viesojas Valmieras dzīvnieku patversmē un Valmieras pansionātā

Lasīšanas laiks: 2 min

Nu jau otro gadu Ziemassvētku laikā Valmierā aizvadīta labdarības akcija “Prieks radīt prieku”. Lai gan svētku laiks bieži saistās ar dāvināšanu un labiem darbiem, šo akciju gribētos uzsvērt kā īpašu. Akcijas iniciators ir sociāli aktīvs jaunietis – Orents Šaškovs. Janvārī portālam “Valmieras Ziņas” bija iespēja satikt Orentu un nedaudz aprunāties par paveikto, kā arī apspriest viņa nākotnes plānus.

’’Kopš es esmu dzīvojis ārpus ģimenes, bērnu namā un arī SOS Ciematā, mēs – bērni vienmēr esam saņēmuši daudz dāvanu. Man radās doma, ka arī man ir kaut kas jādod pretī. Attiecīgi, iedomājos, ka varētu iesaistīt arī Valmieras SOS Ciematu, kurā es dzīvoju, iesaistīt arī izglītības iestādes un kaut ko sniegt tiem, kuriem svētku laiks varbūt nav tik gaišs un priecīgs’’, atklāj Orents.

Orents Šaškovs darbojas ar apskaužamu motivāciju, degsmi un nesavtīgu vēlmi palīdzēt. Šīs ir īpašības, kuras nepiemīt pat visiem pieaugušajiem, nemaz nerunājot par jauniešiem, kuriem vēl veidojas izpratne par pasauli.

Orents aktīvi darbojas Valmieras 2. vidusskolas skolēnu pašpārvaldē, aktīvi iesaistās vietējos un starptautiskos projektos, palīdz senioriem un ir iniciators pašpārvaldes izveidei Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijai.

Arī labdarības akcijas iniciators ir pats Orents, tomēr labos darbus nedara viņš viens. Viņa komandā darbojas arī Annija Raga un Kristīne Kuriloviča. Annija akcijas ietvaros atbild par ziedojumu vākšanu un komunikāciju ar dzīvnieku patversmi, savukārt Kristīne komandā iemantojusi mentora lomu.

Akcijas mērķis ir Ziemassvētku laikā dāvāt prieku gan mūsu četrkājainajiem draugiem, kuri nonākuši Valmieras dzīvnieku patversmē, gan senioriem Valmieras pansionātā.

Domājot par turpmākajiem darbiem un to, kā vēlētos attīstīt labdarības akciju Orents atzīst, ka vēlme ir palīdzēt arī trūcīgām ģimenēm. Palīdzībai ne vienmēr jābūt izmērāmai naudas izteiksmē, Orents gribētu akciju izvērst pavadot laiku ar bērniem no nelabvēlīgām ģimenēm, iepazīstinot bērnus ar dažādām bezmaksas brīvā laika pavadīšanas iespējām.

Par Orentu, viņa darbiem un akciju “Prieks radīt prieku” noteikti dzirdēsim vēl arī turpmāk!

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ja esi precīzs un saimniecisks, mīli kārtību un spēsi veikt sadzīvisku remontu, transportlīdzekļu apkopi, tad iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā  Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078)Administratīvā departamenta Saimniecības vadītāja amatā (viena darbinieka amata vieta uz nenoteiktu laiku)  Mēs piedāvājam:  interesantu un radošu darbu; vērtīgu pieredzi un profesionālās izaugsmes iespējas ; mēnešalgu no 932 līdz 1398 EUR pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši zināšanām un pieredzei; veselības apdrošināšanu, atvaļinājuma pabalstu, papildatvaļinājumu līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu kādā no mūsu birojiem - Valmierā vai Madonā.   Uzticēsim Tev:   pārzināt un pārvaldīt Dienesta nekustamos īpašumus; rūpēties un materiāli tehniski nodrošināt Valmieras un Madonas biroju; sniegt atbalstu kolēģiem transporta jautājumos; veikt transportlīdzekļu, tai skaitā ūdens transportlīdzekļu lietošanas, remontu, nobraukumu un degvielas izlietojumu uzraudzību; uzraudzīt un rūpēties par iekārtām un biroja tehniku; organizēt darba aizsardzības un ugunsdrošības prasību ievērošanu.   Sagaidām, lai Tev ir:  profesionālā pieredze līdzīgā amatā, vēlams valsts pārvaldes iestādē; zināšanas un prasmes ēku un teritoriju apsaimniekošanā un autoparka uzturēšanā, tehniskās zināšanas par ēkās iebūvēto sistēmu darbību un pamatprasmes ēku remontdarbos; vēlama augstākā izglītība; labas iemaņas darbā ar standarta datorprogrammām un biroja tehniku; spēja precīzi un operatīvi izpildīt uzdevumus, darbu plānošanas prasmes, augsta atbildības sajūta, noturība stresa situācijās; B kategorijas autovadītāja apliecība; elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Saimniecības vadītājs”) Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-07 Kontaktpersona: Dokumentus sūtīt uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Ja vēlies iegūt profesionālo pieredzi administratīvajās tiesībās, Tev rūp vides aizsardzība un Tevi interesē darbs ar normatīvo aktu piemērošanu,iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandāValsts vides dienesta Juridiskā departamenta Administratīvo sodu piemērošanas daļas vecākā inspektora (jurista) amatā (viena ierēdņa amata vieta uz nenoteiktu laiku) Piedāvājam: vērtīgu profesionālo pieredzi valsts pārvaldē administratīvā pārkāpuma procesa jomā; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; mēnešalgu no 1008 līdz 1512 euro pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši kvalifikācijai un prasmēm; darba vietu kādā no mūsu birojiem Valmierā vai Madonā, ar iespēju strādāt daļēji attālināti. Uzticēsim Tev: izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un pieņemt lēmumus par administratīviem pārkāpumiem vides piesārņošanas, atkritumu apsaimniekošanas, zvejas un dabas resursu izmantošanas jomā; sekot līdzi piemēroto administratīvo sodu samaksai. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; otrā līmeņa augstākā izglītība tiesību zinātnēs; vēlama pieredze dokumentu sagatavošanā un tiesību normu piemērošanā; vēlamas zināšanas par vides aizsardzības normatīvajiem aktiem un administratīvā pārkāpuma procesu; spēja analizēt informāciju un pieņemt lēmumu, labas plānošanas un organizēšanas prasmes, un komunikācijas prasmes. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – ASPD_jurists”)  Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045.  Profesija: JURISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-06 Kontaktpersona: E-pasts: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri