Valmieras Ziņas

Aizvadīts Valmieras Garšas pusmaratons

Lasīšanas laiks: 3 min

Šajā nedēļas nogalē aizvadīts Valmieras Garšas pusmaratons, kas vienlaikus bija arī Latvijas čempionāts 5km šosejas skrējienā, kur uzvaras laurus vīriešu konkurencē plūca Kristers Kudlis, bet sieviešu – Evelīna Krista Sitnika. Pasākumam dažādās distancēs jau pirmajā tā norises gadā reģistrējušies vairāk nekā 3000 dalībnieku, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Monta Freivalde.

2. un 3. septembrī Valmieras ielas pēc ilgāka pārtraukuma bija piepildītas ar skrējējiem. Sestdienā tika dots starts Baltais bērnu skrējieniem, Sportland ID 5km un BTA jūdzes distancēm, kā arī paši mazākie sacentās mazuļu rāpošanā. Savukārt svētdien trasē devās New Balance 10km un Velve-AE pusmaratona distanču dalībnieki. Lēnākā solī iepazīt Valmieru un tās apkārtni devās arī Akvile pārgājiena komandas.

Skrējējus pirms došanās trasē iesildīja Valmiera Glass VIA karsēju līdere un horeogrāfe Linda Mīļā, savukārt finišā dalībniekus, kā jau garšas pusmaratonā, sagaidīja dažādi atbalstītāju sarūpēti gardumi, to starpā tradicionālie Valmieras salāti un dažādi atspirdzinoši dzērieni no uzņēmuma SIA “Valmiermuižas alus”.

Pirms starta Latvijas čempionātam 5km šosejas skrējienā uzrunu teica arī Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, un skrējējus izciliem rezultātiem iedvesmoja Agate Caune – Eiropas U20 3000m un 5000m čempione, dažādu Latvijas skriešanas rekordu īpašniece savā vecuma grupā un Latvijas 5000m jeb 5km šosejas skrējiena rekordiste sievietēm. Skriešanas svētku pirmā vakara noslēgumā pasākuma organizatori skrējiena dalībniekiem un valmieriešiem par godu bija sarūpējuši Latvijas skaļākā repa kvarteta “Rīmdari” koncertu.

Šis skrējiens no ierastā seriāla formāta atšķīrās arī ar trases segumu – šoreiz 10km un pusmaratona skrējēji daļu trases veica pa zemes/grants segumu, saulainajā svētdienā skrienot gar Gaujas krastiem un baudot ne vien ierasto pilsētas ainavu, bet arī brīnišķīgos Valmieras dabas skatus.

Pusmaratona distancē vīriešu konkurencē uz pjedestāla pirmā pakāpiena kāpa Dmitrijs Serjogins ar laiku 1:09:08 stundas. Otro vietu ieguva Ukrainas pārstāvis Vitalii Kuznetsov ar rezultātu 1:09:55 stundas. Trešajā vietā ierindojās Andrejs Rastorgujevs, uzrādot laiku 1:11:08 stundas.

Sieviešu konkurencē pusmaratona distancē ātrākā bija Veronika Kalashnikova ar laiku 1:23:43 stundas. Otro vietu izcīnija Anita Siliņa, finišu sasniedzot 1:24:40 stundas. Savukārt pusmaratona kopvērtējuma trešo vietu ieguva Kitija Valtere ar laiku 1:27:06 stundas.

10 kilometru distancē pirmo vietu vīriešu konkurencē ieguva Edgars Šumskis ar laiku 0:32:07 minūtes. Otrajā vietā ierindojās Kristaps Bērziņš ar laiku 0:32:35 minūtes. Savukārt trešo vietu ieguva Alfrēds Apinis ar laiku 0:34:18 minūtes.

Sieviešu konkurencē pirmo vietu 10 kilometru distancē ieguva Ilona Marhele ar laiku 0:38:07 minūtes. Otro vietu šajā distancē ieguva Amanda Krūmiņa ar laiku 0:39:15 minūtes. Godpilno trešo vietu izcīnīja Anastasija Domņina ar laiku 0:40:33 minūtes.

Latvijas čempionātā 5km distancē vīriešu konkurencē pirmo vietu ieguva Kristers Kudlis ar laiku 0:15:06 minūtes. Otrajā vietā Latvijas čempionāta ieskaitē ierindojās Andrejs Rastorgujevs ar laiku 0:15:14 minūtes. Savukārt trešajā vietā ierindojās Emīls-Matiass Reinfelds ar laiku 0:15:18 minūtes.

Sieviešu konkurencē pirmajā vietā ierindojās Evelīna Krista Sitnika ar laiku 0:17:46 minūtes. Otro vietu ieguva Alise Petrova ar laiku 0:18:13 minūtes. Savukārt trešo vietu Latvijas čempionātā 5km distancē sieviešu konkurencē ieguva Marta-Luize Pētersone ar laiku 0:18:16.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri