Valmieras Ziņas

Aizvadīts seminārs daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārvaldniekiem un iedzīvotājiem par pašvaldības atbalstu un līdzfinansējumu

Lasīšanas laiks: 3 min

4. oktobrī Rūjienā norisinājās seminārs daudzdzīvokļu ēku pārvaldniekiem un iedzīvotājiem “Pašvaldības atbalsts un līdzfinansējums daudzdzīvokļu ēkām”. Semināra mērķis bija Valmieras novadā esošo daudzdzīvokļu dzīvojamo namu pārvaldniekus un citus interesentus klātienē iepazīstināt ar pašvaldības un citām līdzfinansējuma iespējām dzīvesvides uzlabošanai daudzdzīvokļu namos dzīvojošajiem iedzīvotājiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vides komunikācijas projektu vadītāja Elizabete Ločmele.

Semināru plaši apmeklēja iedzīvotāji no visa Valmieras novada – Rūjienas, Mazsalacas, Naukšēniem, Matīšiem, Sedas, Valmieras un citām apdzīvotām vietām.

Interesenti uzzināja plašāk par pašvaldības pieejamo līdzfinansējuma programmu, kurā ir iespējams saņemt līdzfinansējumu energoefektivitātes pasākumu veikšanai un mājas pagalma labiekārtošanai. Šajā programmā iedzīvotāji īpaši izmanto iespēju saņemt līdzfinansējumu pagalma labiekārtošanai – velo novietņu izvietošanai, stāvlaukuma nobruģēšanai, seguma nomaiņai vai asfaltēšanai. Tāpat arī pagalmā veic apzaļumošanas un citus darbus. Ar Valmieras novada pašvaldības līdzfinansējuma programmu var iepazīties šeit.

Iedzīvotāji uzzināja arī par finanšu institūcijas “Altum” piedāvātajām programmām – daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes atbalsta programmu un daudzdzīvokļu māju remonta aizdevumiem. Iedzīvotājiem īpaši noderīgi bija uzzināt par Eiropas Savienības atbalstu energoefektivitātes paaugstināšanai, kurā ir iespējams saņemt atbalstu 49 % no projekta attiecināmajām izmaksām kapitāla atlaides veidā, kas tiek izmaksāta pēc projekta pabeigšanas un mērķu sasniegšanas. Lasi plašāk par daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programmu šeit.

SIA “Valmieras namsaimnieks” pārstāvis dalījās pieredzē ar labās prakses piemēriem, kur daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji ir īstenojuši ieceres gan izmantojot pašvaldības līdzfinansējuma programmu, gan “Altum” piedāvātos rīkus un atbalsta programmas. Līdz ar Valmieras novada izveidi uzņēmums ir sācis dokumentācijas izstrādi pārvaldīšanā esošajām daudzdzīvokļu ēkām Sedā, Bērzainē, Burtniekos un citur novadā.

Īpašu interesi iedzīvotāji izrādīja par projektu realizāciju no sākuma līdz rezultātam, kā uzrunāt kaimiņus un vienoties par veicamajiem darbiem. Tāpat arī aktuāls bija jautājums par pagalmu labiekārtošanu, saņemot pašvaldības līdzfinansējumu.

Priecājamies par iedzīvotāju lielo interesi, kas apliecina, ka iedzīvotāji vēlas savās daudzdzīvokļu mājās realizēt projektus, kas ne tikai samazinās enerģijas patēriņu, bet arī paildzinās mājas mūžu, paaugstinās īpašumu vērtību, kā arī uzlabos dzīvesvietas un apkārtējās vides kvalitāti.

Valmieras novadā ir vairāk nekā 1269 daudzdzīvokļu dzīvojamo māju. Lielākā daļa no tām celtas pirms vairāk nekā 30 gadiem. Savukārt Valmieras pilsētā aptuveni 46 % jeb 99 no 217 ir pilnībā renovēti daudzdzīvokļu nami. Ēku renovācijas rezultātā tās patērē mazāk siltumenerģiju, līdz ar to dzīvokļu īpašniekiem būtiski samazinās maksa par siltumenerģijas patēriņu.

Seminārs norisinājās Eiropas Ilgtspējīgas attīstības nedēļas ietvaros, kas šogad norisinās no 18. septembra līdz 8. oktobrim visā Eiropā. Šīs kampaņas mērķis ir veicināt zināšanu apmaiņu un dalīšanos ar labās prakses piemēriem ilgtspējīgas attīstības veicināšanā. Eiropas Ilgtspējīgas attīstības nedēļas ietvaros īpaši tiek izcelti ANO 17 Ilgtspējīgas attīstības mērķi, kuri veicina ilgtspējīgu pasaules attīstību.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri