Valmieras Ziņas

Aizvadītajā diennaktī Vidzemē ugunsdzēsēji devušies dzēst trīs ugunsgrēkus

Lasīšanas laiks: 2 min

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 21.janvāra plkst. 6.30 līdz 22.janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma septiņus izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu un četrus uz glābšanas darbiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

Vakar plkst. 15.13 tika saņemts izsaukums uz Apes novada Virešu pagastu, kur dega saimniecības ēka un tajā esošā automašīna un traktors, kā arī dažādas iekārtas 150m2 platībā. No degošās ēkas tika iznesti seši gāzes baloni. Ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās no liesmām nosargāt blakus esošo ēku (90m2 lielā platībā). Notikuma vietā strādāja 12 Apes, Smiltenes, Alūksnes un Strenču ugunsdzēsēji glābēji, bija piesaistītas četras autocisternas. Plkst. 19.08 ugunsgrēku izdevās pilnībā likvidēt.

Plkst. 21.41 tika saņemts izsaukums uz Alojas novada Brīvzemnieku pagastu, kur deg saimniecības ēka un iekšā atrodas lopi. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg ferma 1000m2 platībā, tika izglābti 10 mājlopi, kā arī nosargāta blakus esošā lopu novietne 1000m2 platībā. Plkst. 00.18 ugunsgrēks tika lokalizēts. Notikuma vietā strādāja Mazsalacas, Alojas, Limbažu, Salacgrīvas un Valmieras ugunsdzēsēji glābēji, bija piesaistītas sešas autocisternas. Šobrīd notikuma vietā turpinās konstrukciju jaukšanas un dzēšanas darbi.

Plkst. 2.53 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Gulbenes novadu, kur dega vienstāva dzīvojamā māja. Pirms VUGD ierašanās, no ēkas tika iznests cilvēks, kurš ugunsgrēkā cieta. Notikuma vietā dega telpas 30m2 platībā, kā arī cita telpa 10m2 platībā. Plkst. 3.40 ugunsgrēks tika lokalizēts, šobrīd dzēšanas darbi notikuma vietā turpinās. Mājoklī bija uzstādīts dūmu detektors, kurš mājiniekiem bija signalizējis par izcēlušos ugunsgrēku.

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Kocēnu novada Kocēnu pagastā, kur pēc ceļu satiksmes negadījuma ugunsdzēsēji glābēji atvienoja automašīnas akumulatoru, kā arī veica ceļa braucamās daļas sakārtošanas darbus.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 43 izsaukumus – 12 uz ugunsgrēku dzēšanu, 25 uz glābšanas darbiem, bet seši no izsaukumiem bija maldinājumi.

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri