Valmieras Ziņas

Aizdomās par sirmgalvja slepkavību Kārķu pagastā Valsts policija aiztur divus vīriešus

Lasīšanas laiks: 2 min

2022. gada 15. decembrī Valkas novadā, Kārķu pagastā savā dzīvesvietā tika atrasts 1943. gadā dzimuša vīrieša līķis ar redzamām vardarbīgas nāves pazīmēm. Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes (VP VRP) amatpersonas sadarbībā ar VP Rīgas reģiona pārvaldes Patruļpolicijas pārvaldes Speciālo uzdevumu bataljona 5. rotas darbiniekiem, veicot izmeklēšanas darbības, noskaidroja un aizdomās par slepkavību šī gada janvāra sākumā aizturēja divus vīriešus. Vakar, 4. janvārī, Vidzemes rajona tiesa abiem aizturētajiem piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ance Rozīte.

Pērnā gada 15. decembrī pēc pulksten 11.00 policijā tika saņemts izsaukums uz Valkas novadu, Kārķu pagastu, kur savā dzīvesvietā atrasts miris 1943. gadā dzimis vīrietis ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Izbraucot uz notikuma vietu, likumsargi konstatēja, ka uz bojā gājušā vīrieša ķermeņa ir šautas brūces.

Saistībā ar notikušo tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 116. panta – par slepkavību. Par šādu noziegumu soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Veicot pirmstiesas izmeklēšanu un skaidrojot notikušā nozieguma apstākļus, VP VRP Ziemeļvidzemes iecirkņa amatpersonas sadarbībā ar VP VRP Kriminālpolicijas biroja un Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Patruļpolicijas pārvaldes Speciālo uzdevumu bataljona 5. rotas darbiniekiem aizdomās par slepkavības izdarīšanu šī gada 2. janvārī aizturēja 1986. un 1995. gadā dzimušus vīriešus.

Vakar, 4. janvārī, Vidzemes rajona tiesa abiem aizturētajiem piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu. Šobrīd kriminālprocesā turpinās izmeklēšana.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri