Valmieras Ziņas

Aicina uz Tomātu svētkiem Brenguļos

Lasīšanas laiks: 3 min

Pirms sešiem gadiem pirmo reizi Latvijā aizsākās Tomātu svētku tradīcija Brenguļos. Sadarbībā ar Artūra Sildes Dārznieku entuziastu klubu “Tomāts” un Latvijas tomātu šķirņu kolekcionāriem 27. augustā no plkst. 10.00 līdz 16.00 Brenguļu centrā būs apskatāma viena no lielākajām tomātu augļu izstādēm mūsu valstī – vairāk nekā 300 šķirnes, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Marija Melngārša.

Tomātu svētku laikā norisināsies arī tradicionālais mājražotāju un amatnieku tirgus, kurā ar savu saražoto produkciju piedalīsies vairāk nekā 60 tirgotāji no visas Latvijas. Apmeklētāji būs aicināti ne tikai iegādāties gan mājražotāju un amatnieku produkciju, bet arī nobaudīt pavāres Inguna Vilkas pagatavoto tradicionālo tomātu zupu un aplūkot tomātu izstādi.

Šogad Tomātu svētkos piedalīsies deviņi tomātu šķirņu kolekcionāri – Natālija Zeltiņa no Valmieras novada Brenguļu pagasta, Elga Bražūne un Saiva Pekuse no saimniecības “NESLINKO” no Ķekavas novada, Maija Čerjaka ar čili un papriku no Carnikavas. No Talsiem būs ieradušies Valdis Puliņš un Valentina Cuznetova (ar arbūziem, melonēm, gurķiem un tomātiem), bet no Rīgas – Linda Grotupe, Ludmila Kodzasova, Darja Jureviča un Aleksandrs Blinovs (ar mikrobioloģisko mēslojumu).

Kolekcionāri sniegs konsultācijas tomātu audzēšanā, varēs iegādāties tomātu sēklas, kā arī būs iespējams pārbaudīt līdzi paņemto dārzeņu nitrātus, kā arī noteikt pH līmeni saviem augsnes paraugiem.

Svētku laikā, no plkst. 13.00 norisināsies divi konkursi – “Smagākais tomāts” un “Neparastākais tomāts”, kas sniegs iespēju uzzināt to, kuram šogad dārzā ir izaudzis brangākais tomāts un visinteresantākās formas tomāts. Konkursam ikviens tomātu audzēšanas entuziasts varēs pieteikties pasākuma dienā uz vietas.

Uzzinot jaunas receptes, virtuves noslēpumus, jaunas garšas un kulinārijas prasmes, Tomātu svētkos apmeklētāji varēs vērot ēdiena gatavošanas meistarklasi profesionāla pavāra Jāņa Viatera vadībā. Protams, viena no galvenajām ēdiena sastāvdaļām būs tomāts.

Lai svētku mazākiem apmeklētājiem būtu dažādām aktivitātēm pavadīta diena, no plkst. 11.00 Tomātu svētkos bērniem būs vairākas radošās darbnīcas, kurās varēs izgatavot aproces un auskarus no pērlītēm un filca materiāla, apgleznot seju, doties nelielā izjādē ar zirgiem un izbaudīt cirka šova elementus.

Pasākumu no plkst. 11.00 ieskandinās grupa “Pipari”, bet pēcpusdienā būs skatāma Liepas amatierteātra “Krams” izrāde “Kāzas bazūnēs”. Brenguļu sporta centrā (SC) “Kaimiņi” būs apskatāma izstāde “Brenguļu un Jaunvāles skolām 160” un Santas Paegles Dzērvīšu skolas makets.

Savukārt no plkst. 11.00 līdz 13.00 ikviens svētku apmeklētājs gaidīts projekta “Veselas un veselīgas sabiedrības veicināšana Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienībā” aktivitātēs, kas norisināsies SC “Kaimiņi” 1. stāva foajē. Bērni būs aicināti fiziski izkustēties, piedaloties dažādos līdzsvara, precizitātes un veiklības uzdevumos pie sporta centra “Kaimiņi”, bet pieaugušie aicināti parūpēties par savu sirds un asinsvadu veselību, veicot glikozes un holesterīna eksprestestus, izmērot asinsspiedienu un pulsu un saņemot īsas ekspreskonsultācijas par testu rezultātiem.

Tomātu svētki piesaistīs ne tikai tos, kuri interesējas par tomātu audzēšanu, bet arī sportistus, kuri no plkst. 10.00 pie SC “Kaimiņi” spēkus izmēģinās vairākās sporta disciplīnās. Komandas varēs sacensties pludmales volejbolā un florbolā 3×3, bet individuāli varēs izmēģināt savus spēkus šautriņu mešanā, krosmintonā, kornholā un basketbola metienos no vietas (sporta aktivitāšu nolikums ir pieejams pašvaldības mājaslapā www.valmierasnovads.lv).

Lai šodien gūtu pārsteigumu, tomātiem jāapvieno tādi parametri kā izskats, garša, krāsojums un izmērs, un to selekcionāriem ir izdevies izdarīt. Tomātu svētkos būs iespējams ielūkoties selekcionāru mākslas darbos, redzēt pasaules jaunākās un modernākās tomātu šķirnes, ko savos dārzos izlolojuši Latvijas tomātu kolekcionāri.

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”  Jāņa Daliņa sporta komplekss aicina pievienoties savai komandai  ADMINISTRATORU/-I Darbs uz nenoteiktu laiku Amata pienākumi: Uzņemt un apkalpot klientus, koordinēt apmeklētāju plūsmu; Reģistrēt un piešķirt viesiem viesnīcas numurus, darbs ar viesnīcas programmatūru; Ierādīt ģērbtuves saskaņā ar treniņu vai sacensību grafiku; Izsniegt un pieņemt telpu un viesnīcu numuriņu atslēgas; Iekasēt maksu par viesnīcas un sporta infrastruktūras izmantošanu; Veikt citus pienākumus saskaņā ar darba pienākumu aprakstu; Prasības kandidātam: Labas latviešu un angļu valodas zināšanas; Teicamas iemaņas darbā ar datoru; Augsta atbildības sajūta, iniciatīva un entuziasms; Elastīga domāšana, spēja veltīt uzmanību vairākiem uzdevumiem vienlaicīgi, nezaudējot kvalitāti; Vēlamas iemaņas darbā ar kases aparātu un POS terminālu; Citu valodu zināšanas, izglītība viesmīlības vai sporta jomā, kā arī iepriekšējā pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: Pilnas slodzes darbu; Summēto darba laiku, darbu maiņās arī nakts maiņās; Dinamisku darbu draudzīgu un profesionālu kolēģu komandā; Iespēju katru dienu sastapt interesantus cilvēkus, kas dod labu pieredzi profesionālajā izaugsmē; Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; Studentiem viesmīlības jomā apvienot prakses vietu ar darbavietu; Atalgojums: Stundas tarifa likme pārbaudes laikā– 4.80 €/h (pēc pārbaudes laika 5,50 €/h) Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt līdz 16.06.2023. uz e-pastu – megija.stalberga@voc.lv. Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstules. Vairāk informācijas, rakstot e-pastā vai pa tālr. +371 27079858 Profesija: ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-10-03 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā medicīnas māsu. Ja Jūs vēlaties: • nodrošināt Iestādi ar medikamentiem un medicīnisko aprīkojumu saskaņā ar tiesību normatīvajiem aktiem; • veikt izglītojamo veselības stāvokļa novērtēšanu; • organizēt un veikt izglītojamo profilaktiskos pasākumus; • kontrolēt higiēnas prasību izpildi saskaņā ar tiesību normatīvajiem aktiem; • uzraudzīt izglītojamo ēdināšanu; • nodrošināt infekciju kontroli; • veikt izglītojamo aprūpi saslimšanu vai traumu gadījumos; • veikt aprūpi izglītojamiem ar īpašām vajadzībām; • nodrošināt neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu; • organizēt profilaktiski izglītojošo darbu; un Jums ir: • veikta reģistrācija kā ārstniecības personai, kura ieguvusi izglītības iestāžu māsas vai ambulatorās aprūpes māsas sertifikātu; • spēja savas kompetences ietvaros veikt profilaktiskos, aprūpes un ārstniecības pasākumus izglītojamo veselības uzturēšanai un uzlabošanai izglītības iestādēs; • valsts valodas prasme atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: atbildības sajūta un precizitāte; spēja strādāt komandā; labas komunikācijas spējas, sadarbības prasmes; spēja plānot un organizēt savu darbu; mēs piedāvājam: • pilnas likmes darba slodzi - 40 stundas nedēļā: • atalgojumu 1116 EUR (atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.851 „Noteikumi par zemāko mēnešalgu un speciālo piemaksu veselības aprūpes jomā nodarbinātajiem); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • darbu draudzīgā kolektīvā. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: v2v@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Valmieras 2.idusskolas kancelejā (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) ar norādi „Medicīnas māsas vakancei” līdz 2023.gada 6.oktobrim. Tālrunis papildu informācijai: 64281559. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: MĀSA/ vispārējās aprūpes MĀSA Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-06

Mūsu partneri