Valmieras Ziņas

Aicina uz Tomātu svētkiem Brenguļos

Lasīšanas laiks: 3 min

Pirms sešiem gadiem pirmo reizi Latvijā aizsākās Tomātu svētku tradīcija Brenguļos. Sadarbībā ar Artūra Sildes Dārznieku entuziastu klubu “Tomāts” un Latvijas tomātu šķirņu kolekcionāriem 27. augustā no plkst. 10.00 līdz 16.00 Brenguļu centrā būs apskatāma viena no lielākajām tomātu augļu izstādēm mūsu valstī – vairāk nekā 300 šķirnes, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Marija Melngārša.

Tomātu svētku laikā norisināsies arī tradicionālais mājražotāju un amatnieku tirgus, kurā ar savu saražoto produkciju piedalīsies vairāk nekā 60 tirgotāji no visas Latvijas. Apmeklētāji būs aicināti ne tikai iegādāties gan mājražotāju un amatnieku produkciju, bet arī nobaudīt pavāres Inguna Vilkas pagatavoto tradicionālo tomātu zupu un aplūkot tomātu izstādi.

Šogad Tomātu svētkos piedalīsies deviņi tomātu šķirņu kolekcionāri – Natālija Zeltiņa no Valmieras novada Brenguļu pagasta, Elga Bražūne un Saiva Pekuse no saimniecības “NESLINKO” no Ķekavas novada, Maija Čerjaka ar čili un papriku no Carnikavas. No Talsiem būs ieradušies Valdis Puliņš un Valentina Cuznetova (ar arbūziem, melonēm, gurķiem un tomātiem), bet no Rīgas – Linda Grotupe, Ludmila Kodzasova, Darja Jureviča un Aleksandrs Blinovs (ar mikrobioloģisko mēslojumu).

Kolekcionāri sniegs konsultācijas tomātu audzēšanā, varēs iegādāties tomātu sēklas, kā arī būs iespējams pārbaudīt līdzi paņemto dārzeņu nitrātus, kā arī noteikt pH līmeni saviem augsnes paraugiem.

Svētku laikā, no plkst. 13.00 norisināsies divi konkursi – “Smagākais tomāts” un “Neparastākais tomāts”, kas sniegs iespēju uzzināt to, kuram šogad dārzā ir izaudzis brangākais tomāts un visinteresantākās formas tomāts. Konkursam ikviens tomātu audzēšanas entuziasts varēs pieteikties pasākuma dienā uz vietas.

Uzzinot jaunas receptes, virtuves noslēpumus, jaunas garšas un kulinārijas prasmes, Tomātu svētkos apmeklētāji varēs vērot ēdiena gatavošanas meistarklasi profesionāla pavāra Jāņa Viatera vadībā. Protams, viena no galvenajām ēdiena sastāvdaļām būs tomāts.

Lai svētku mazākiem apmeklētājiem būtu dažādām aktivitātēm pavadīta diena, no plkst. 11.00 Tomātu svētkos bērniem būs vairākas radošās darbnīcas, kurās varēs izgatavot aproces un auskarus no pērlītēm un filca materiāla, apgleznot seju, doties nelielā izjādē ar zirgiem un izbaudīt cirka šova elementus.

Pasākumu no plkst. 11.00 ieskandinās grupa “Pipari”, bet pēcpusdienā būs skatāma Liepas amatierteātra “Krams” izrāde “Kāzas bazūnēs”. Brenguļu sporta centrā (SC) “Kaimiņi” būs apskatāma izstāde “Brenguļu un Jaunvāles skolām 160” un Santas Paegles Dzērvīšu skolas makets.

Savukārt no plkst. 11.00 līdz 13.00 ikviens svētku apmeklētājs gaidīts projekta “Veselas un veselīgas sabiedrības veicināšana Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienībā” aktivitātēs, kas norisināsies SC “Kaimiņi” 1. stāva foajē. Bērni būs aicināti fiziski izkustēties, piedaloties dažādos līdzsvara, precizitātes un veiklības uzdevumos pie sporta centra “Kaimiņi”, bet pieaugušie aicināti parūpēties par savu sirds un asinsvadu veselību, veicot glikozes un holesterīna eksprestestus, izmērot asinsspiedienu un pulsu un saņemot īsas ekspreskonsultācijas par testu rezultātiem.

Tomātu svētki piesaistīs ne tikai tos, kuri interesējas par tomātu audzēšanu, bet arī sportistus, kuri no plkst. 10.00 pie SC “Kaimiņi” spēkus izmēģinās vairākās sporta disciplīnās. Komandas varēs sacensties pludmales volejbolā un florbolā 3×3, bet individuāli varēs izmēģināt savus spēkus šautriņu mešanā, krosmintonā, kornholā un basketbola metienos no vietas (sporta aktivitāšu nolikums ir pieejams pašvaldības mājaslapā www.valmierasnovads.lv).

Lai šodien gūtu pārsteigumu, tomātiem jāapvieno tādi parametri kā izskats, garša, krāsojums un izmērs, un to selekcionāriem ir izdevies izdarīt. Tomātu svētkos būs iespējams ielūkoties selekcionāru mākslas darbos, redzēt pasaules jaunākās un modernākās tomātu šķirnes, ko savos dārzos izlolojuši Latvijas tomātu kolekcionāri.

Aktuālais jautājums

Vai jums traucē mācību transporta līdzekļu pārvietošanās Valmieras ielās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Uzņēmums NCC BALTIC Aicina darbā Lietvedības speciālistu/-i Mēs piedāvājam • Dinamisku darbu augošā būvniecības uzņēmumā; • Konkurētspējīgu atalgojumu no EUR 1100-1200 (bruto) un bonusu par saniegtiem rezultātiem; • Iespēja mācīties un attīstīties. Ja Tev ir • Augstākā/nepabeigta augstākā izglītība ekonomikā, uzņēmējdarbībā vai līdzīgā jomā; • Darba pieredze sekretāra (-es), administratora vai līdzīgā amatā; • Labas iemaņas darbā ar MS Office programmām; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta, prasme patstāvīgi organizēt savu darbu; • Vēlme un prasme darboties komandā; • Pieredze darbā būvniecības uzņēmumā tiks uzskatīta par priekšrocību. Darba pienākumu apraksts • Nodrošināt ienākošās un izejošās korespondences sagatavošanu, administrēšanu un uzturēšanu; • Ievadīt un apstrādāt rēķinus, uzraudzīt rēķinu sistēmu; • Sniegt atbalstu atbildīgajam būvdarbu vadītājam būvniecības projektu dokumentācijas sagatavošanā, kārtošanā un pārraudzībā; • Veikt būvuzņēmēju noteiktās dokumentācijas vešanas pareizības kontroli; • Veikt visu nepieciešamo, ar būvuzņēmēju saistīto aktu un dokumentu noformēšanu. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: normunds@nccbaltic.lv ar norādi – CV Valmiera. Kontakttālrunis uzziņām: 29111010 (Normunds Šulcs) Darba vietas adrese: LATVIJA, Mūrmuižas iela 20, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Aktuāla līdz: 2022-10-31

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Attīstības pārvaldes Teritorijas un pilsētplānošanas nodaļas zemes ierīkotāju uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: - nodrošināt ar zemes ierīcību saistīto jautājumu risināšanu Pašvaldības Brenguļu, Kauguru, Trikātas, Plāņu pagastu un Strenču pilsētas administratīvajās teritorijās; - organizēt nekustamā īpašuma formēšanas procesus (sadalīšana, apvienošana, pirmreizēja uzmērīšana, apbūves tiesību zemes plāna pasūtīšana mērniekiem, robežu apsekošana) virzību; - veikt ar adresāciju (zemes vienību, ēku un būvju) un nosaukumu piešķiršanu, maiņu un likvidēšanu saistītos darbus; un ja Tev ir: - otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība zemes ierīcības jomā vai inženierzinātnēs; - teicamas latviešu valodas zināšanas un labas angļu valodas prasmes; - kompetences: teicama analītiskā domāšana un organizatoriskās spējas; prasme plānot un organizēt savu darbu; - labas iemaņas darbā ar datoru un biroja tehniku; - vēlama B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: - darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; - stabilu atalgojumu (atbilstoši 9.mēnešalgu grupai no 890 EUR līdz 1035 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; - profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas; - drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV, augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Pieteikums zemes ierīkotāja/-s amatam”, līdz 2022.gada 16.oktobrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: ZEMES IERĪCĪBAS INŽENIERIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Vadība / Administrēšana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-16

Mūsu partneri