Valmieras Ziņas

Aicina uz Muzeju nakti Valmierā

19.maijā Latvijā 14.reizi būs Muzeju nakts, Latvijas simtgadē izvēloties tēmu “Šūpulis”. Valmieras muzejā no plkst.19.00 līdz 1.00 norisināsies izstāžu atklāšana, radošās darbnīcas, vides ekskursija, gongu skaņu meditācija, kā arī nakts koncerts.

“Domājot par Latviju un simtgadi, nonācām pie secinājuma, ka visa pamatā ir daba un vide, cilvēka darbība saskaņā ar dabu. Tāpēc Muzeju naktī Valmierā atgriezīsimies pie pirmsākuma. “Mājvieta” ir mūsu izvēlētais vadmotīvs. Ligzda, miga, šūpulis, gliemežvāks – mājvietas ir dažādas, un katrā ir savs skaistums,” stāsta Valmieras muzeja Izstāžu un pasākumu nodaļas vadītāja Guna Medne.

Muzeju nakts Valmierā sāksies plkst.19.00 ar tekstilmākslinieces Dzintras Vilks izstādes “Gadalaiki” un keramiķes Eleonoras Pastares izstādes “Meditācijas” atklāšanu. Abas mākslinieces darbos uzsver dabas tuvumu. Dzintru Vilks iedvesmo dabas ritējums un darbi lauku mājās, nemitīgi ieraugot jaunus motīvus un formas. Savukārt Eleonoras Pastares trauslie un gaisīgie porcelāna izstrādājumi iemieso mākslinieces uzskatu, ka pat vismazākajam sīkumam ir liela nozīme ideju un radošu domu lidojumā. Viņas iedvesmas avots ir dabas mainīgums un pastāvīgums.

No plkst.19.00 līdz 21.00 Gaujas krastā pie Garšaugu dārza interesentus gaidīs hidrobiologs Andris Urtāns. Tas būs stāsts par gliemeni un tās mājvietu. “Riņņu kalns mūsu apkaimē bijis lielākais gliemežu “restorāns”. Senos laikos bija ierasti vākt olbaltumvielām bagātās gliemenes. Kalnā atklātais gliemežvāku slānis apliecina, ka tas bijis iecienīts iztikas avots mūsu senčiem. Gliemene savā mūžā mēro ļoti mazu ceļa posmu. Tā dzīvo ūdenī, tumsā un debesis neredz tā, kā mēs. Tāpēc viņa “uzbūvē” savas debesis. Paskatieties, cik skaista ir gliemežvāka iekšpuse! Kopā ar Andri Urtānu varēs uzzināt, kas vēl mīt ūdenī, izpētīt atrasto mikroskopā un uzzināt daudz interesanta,” stāsta G.Medne.

Cita veida mājvietu – ligzdu – vairāk varēs iepazīt, no plkst.20.00 apmeklējot Hanzas namiņus. Ekspresizstādē “No ligzdas līdz šūpulim” būs apskatāmas vairākas putnu vairs neapdzīvotas ligzdas un būrīši. Šīs izstādes tapšanā aicināti iesaistīties iedzīvotāji, līdz 17.maijam muzejā nogādājot putnu vairs neapdzīvotas ligzdas. Tāpat izstādē būs skatāmi Valmieras pusē fotogrāfijās iemūžināti putni. “Izstādes autors ir valmierietis Gints Konošonoks, kurš brīvo laiku pavada dabā, saskatot un iemūžinot dzīvo radību skaistumu,” atklāj G.Medne. Tāpat interesenti aicināti iesaistīties Latvijas Ornitoloģijas biedrības putnu dziesmu atpazīšanas spēlē. Savukārt uzdevumu atrast dažādiem putniem piemērotāko ligzdu varēs pildīt kopā ar dabas izglītības centru “Vecupītes”. Divos namiņos tiešraidē būs skatāms, kas notiek putnu ligzdās vairākās vietās Latvijā.

Plkst.20.00, pulcējoties pie “Stārķa ligzdas”, sāksies ekskursija vēsturnieces Ingrīdas Zīriņas vadībā. Pusotras stundas laikā interesenti aicināti uzzināt, kas ir “Stārķa ligzda”, kāds viduslaikos bija pilsētas aizsargmūris un ko tur savulaik ir atraduši arheologi, kā arī citus interesantus stāstus. Ekskursijas turpinājumā – Ģīmes dzirnavas un jaunizveidotā Ģīmes dabas takas pie Valmieras sākumskolas.

No plkst.20.30 līdz 21.30 muzeja iekšpagalmā pie ozola norisināsies gongu skaņu meditācija “Sirds mājas” Daces Straumes vadībā. Savukārt citi ritmi gaidāmi nakts koncertā pilsdrupu estrādē. No plkst.22.30 tur uzstāsies Arturs Gruzdiņš.

Līdz plkst.1.00 Valmieras muzejs būs atvērts interesentiem. Jāpiemin, ka pēdējo reizi pirms muzeja ēku pārbūves būs skatāma pastāvīgā ekspozīcija “Teic man, Gauja, Valmieras stāstu” Vecās aptiekas ēkā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

BAZALTS – viena no straujāk augošajām būvkompānijām Vidzemē aicina pievienoties TEVI mūsu kopīgo komandas mērķu sasniegšanai: Aicinām mūsu komandai pievienoties finanšu direktoru/i. Darba apraksts: Nodrošināt uzņēmuma finanšu politikas un stratēģijas izstrādi ar mērķi uzlabot finanšu vadības un kontroles sistēmu Izstrādāt, standartizēt un organizēt atskaišu sistēmu Vadīt un organizēt budžeta plānošanu, pārskatīšanu, kontrolēt tā izpildi, ienākumu un izdevumu prognožu sastādīšana, gatavot priekšlikumus rīcības plānam budžeta neizpildes gadījumā. Plānot un organizēt finanšu līdzekļu plūsmu, pārraudzīt krājumu atlikumus un pieņemt citus ar finanšu plānošanu saistītus lēmumus Realizēt debitoru norēķinu kontroli Nodrošināt uzņēmuma kredītsaistību kontroli Nodrošināt investīciju programmu izstrādi un izpildi, uzņēmuma rezervju un uzkrājuma fondu plānošanu Plānot finanšu uzskaites un aprites procesus un procedūras Gatavot informāciju un dokumentus vadības sapulcēm Prasības kandidātiem: Augstākā izglītība ekonomikā, grāmatvedībā vai finansēs Vismaz 3 gadu pieredze finanšu nodaļas vadītāja/finanšu direktora amatā Labas grāmatvedības zināšanas un pieredze vadības atskaišu, budžeta un naudas plūsmas sastādīšanā Teicamas latviešu, krievu valodas zināšanas Teicamas MS Excel zināšanas Stratēģiskā un biznesa domāšana Uzņēmums piedāvā: Intensīvu, dinamisku darbu uz sasniegumiem vērstā komandā Personīgās un profesionālās pilnveides, pieredzes iegūšanas iespējas Konkurētspējīgu atalgojumu Modernu, inovatīvu darba vidi Lai pieteiktos, sūtiet CV ar norādi “Finanšu direktors” uz e-pastu personals@bazalts.lv . Profesija: FINANŠU DIREKTORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas laukums 7, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-20 Kontaktpersona: Sūtīt CV ar amata norādi uz personals@bazalts.lv .

Mūsu partneri