Valmieras Ziņas

Aicina uz Muzeju nakti Valmierā

19.maijā Latvijā 14.reizi būs Muzeju nakts, Latvijas simtgadē izvēloties tēmu “Šūpulis”. Valmieras muzejā no plkst.19.00 līdz 1.00 norisināsies izstāžu atklāšana, radošās darbnīcas, vides ekskursija, gongu skaņu meditācija, kā arī nakts koncerts.

“Domājot par Latviju un simtgadi, nonācām pie secinājuma, ka visa pamatā ir daba un vide, cilvēka darbība saskaņā ar dabu. Tāpēc Muzeju naktī Valmierā atgriezīsimies pie pirmsākuma. “Mājvieta” ir mūsu izvēlētais vadmotīvs. Ligzda, miga, šūpulis, gliemežvāks – mājvietas ir dažādas, un katrā ir savs skaistums,” stāsta Valmieras muzeja Izstāžu un pasākumu nodaļas vadītāja Guna Medne.

Muzeju nakts Valmierā sāksies plkst.19.00 ar tekstilmākslinieces Dzintras Vilks izstādes “Gadalaiki” un keramiķes Eleonoras Pastares izstādes “Meditācijas” atklāšanu. Abas mākslinieces darbos uzsver dabas tuvumu. Dzintru Vilks iedvesmo dabas ritējums un darbi lauku mājās, nemitīgi ieraugot jaunus motīvus un formas. Savukārt Eleonoras Pastares trauslie un gaisīgie porcelāna izstrādājumi iemieso mākslinieces uzskatu, ka pat vismazākajam sīkumam ir liela nozīme ideju un radošu domu lidojumā. Viņas iedvesmas avots ir dabas mainīgums un pastāvīgums.

No plkst.19.00 līdz 21.00 Gaujas krastā pie Garšaugu dārza interesentus gaidīs hidrobiologs Andris Urtāns. Tas būs stāsts par gliemeni un tās mājvietu. “Riņņu kalns mūsu apkaimē bijis lielākais gliemežu “restorāns”. Senos laikos bija ierasti vākt olbaltumvielām bagātās gliemenes. Kalnā atklātais gliemežvāku slānis apliecina, ka tas bijis iecienīts iztikas avots mūsu senčiem. Gliemene savā mūžā mēro ļoti mazu ceļa posmu. Tā dzīvo ūdenī, tumsā un debesis neredz tā, kā mēs. Tāpēc viņa “uzbūvē” savas debesis. Paskatieties, cik skaista ir gliemežvāka iekšpuse! Kopā ar Andri Urtānu varēs uzzināt, kas vēl mīt ūdenī, izpētīt atrasto mikroskopā un uzzināt daudz interesanta,” stāsta G.Medne.

Cita veida mājvietu – ligzdu – vairāk varēs iepazīt, no plkst.20.00 apmeklējot Hanzas namiņus. Ekspresizstādē “No ligzdas līdz šūpulim” būs apskatāmas vairākas putnu vairs neapdzīvotas ligzdas un būrīši. Šīs izstādes tapšanā aicināti iesaistīties iedzīvotāji, līdz 17.maijam muzejā nogādājot putnu vairs neapdzīvotas ligzdas. Tāpat izstādē būs skatāmi Valmieras pusē fotogrāfijās iemūžināti putni. “Izstādes autors ir valmierietis Gints Konošonoks, kurš brīvo laiku pavada dabā, saskatot un iemūžinot dzīvo radību skaistumu,” atklāj G.Medne. Tāpat interesenti aicināti iesaistīties Latvijas Ornitoloģijas biedrības putnu dziesmu atpazīšanas spēlē. Savukārt uzdevumu atrast dažādiem putniem piemērotāko ligzdu varēs pildīt kopā ar dabas izglītības centru “Vecupītes”. Divos namiņos tiešraidē būs skatāms, kas notiek putnu ligzdās vairākās vietās Latvijā.

Plkst.20.00, pulcējoties pie “Stārķa ligzdas”, sāksies ekskursija vēsturnieces Ingrīdas Zīriņas vadībā. Pusotras stundas laikā interesenti aicināti uzzināt, kas ir “Stārķa ligzda”, kāds viduslaikos bija pilsētas aizsargmūris un ko tur savulaik ir atraduši arheologi, kā arī citus interesantus stāstus. Ekskursijas turpinājumā – Ģīmes dzirnavas un jaunizveidotā Ģīmes dabas takas pie Valmieras sākumskolas.

No plkst.20.30 līdz 21.30 muzeja iekšpagalmā pie ozola norisināsies gongu skaņu meditācija “Sirds mājas” Daces Straumes vadībā. Savukārt citi ritmi gaidāmi nakts koncertā pilsdrupu estrādē. No plkst.22.30 tur uzstāsies Arturs Gruzdiņš.

Līdz plkst.1.00 Valmieras muzejs būs atvērts interesentiem. Jāpiemin, ka pēdējo reizi pirms muzeja ēku pārbūves būs skatāma pastāvīgā ekspozīcija “Teic man, Gauja, Valmieras stāstu” Vecās aptiekas ēkā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Atpūtas un izklaides vietu tīkls "KLONDAIKA" ir viens no veiksmīgākajiem izklaides un atpūtas vietu tīkliem visā Latvijā jau 25 gadus. Meklējam VALMIERĀ – BĀRMENI. Tavi galvenie darba pienākumi: - rūpēties par mūsu viesiem saskaņā ar uzņēmuma noteiktiem standartiem; - pagatavot dzērienus, pasniegt ēdienus un piedāvāt citus viesiem interesējošos pakalpojumus; - izpildīt vadītāja dotos uzdevumus. Šī vakance domāta Tev, ja Tev ir: - iegūta vidējā izglītība; - labas latviešu, krievu un angļu valodas zināšanas; - prasme izzināt klientu vajadzības un vēlmes. Strādājot pie mums, Tu iegūsi: - apmācības, lai būtu izcils darbinieks; - elastīgu darba grafiku; - lieliskus darba kolēģus; - karjeras attīstības iespējas; - uzņēmuma piedāvātos labumus – darbinieku saliedēšanas pasākumus, nelaimes gadījumu apdrošināšanu, darbinieku atlaižu karti pirkumiem Klondaikās un TexMex restorānos ar 50% atlaidi; - un citas unikālas lietas, kas Tev pie mums strādājot liks justies kā ģimenē. Darba laika veids: summētais darba laiks, pēc grafka. Atalgojums: no 650 līdz 1200 EUR bruto. Darba vietas adrese: Rīgas iela 4, Valmiera. Ja vēlies būt viens no mums, tad piesakies, sūtot CV ar norādi "Bārmenis Valmierā" uz e-pastu darbs@gmg.lv . Uzņēmums: SIA "FURORS CAFE", reģ.nr. 40003963896. Profesija: BĀRMENIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 4, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-03-18 Kontaktpersona: Sūtīt CV ar norādi "Bārmenis Valmierā" uz e-pastu darbs@gmg.lv . Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA „Firma Madara’89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā - piedāvā darbu PĀRDEVĒJAM(-AI) veikalā “top!” Valmiermuižas ielā 11, Valmiermuižā, Valmieras pagastā, Burtnieku novadā, uz darbinieku atvaļinājumu laiku. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga: 470-700 EUR (bruto). Darba laika veids un režīmos: summētais darba laiks, pēc grafika maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV ar norādi “Pārdevējs VALMIERMUIŽĀ” lūdzam sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmiermuižas iela 11, Valmiermuiža, Valmieras pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-03-18 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri