Valmieras Ziņas

Aicina Muzeju nakti piedzīvot Valmieras novadā

Lasīšanas laiks: 6 min

Izzināt un iegūt, pētīt un saprast – to aicina muzeji, sagaidot ikvienu interesentu 18. maijā, lai kopā dotos piedzīvojumā un ļautos jauniem atklājumiem Muzeju naktī, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

Valmierā

Valmieras muzejs aicina apmeklēt ekspozīcijas un izstādes, koncertus un teātra izrādi, kā arī piedalīties dažādās aktivitātēs. Muzeju nakts tradicionāli norisināsies no sestdienas vakara plkst. 19.00 līdz svētdienas pirmajai rīta stundai (jāpiemin, ka 18. maijā Valmieras muzejs ierastajā darba laikā apmeklētājiem būs slēgts un norises laikā Valmieras Tūrisma informācijas centra pakalpojumi apmeklētājiem nebūs pieejami).

Izstādes. No plkst. 19.00 līdz 01.00 Valmieras muzeja Izstāžu namā (Bruņinieku iela 3) būs aplūkojama Anitas Celmas tekstilmākslas izstāde “Atgriešanās” un izstāde “Laika dārzs”, kas ir četru mākslinieču – Birutas Jansones, Antras Galzones, Lailas Stradas, Gitas Sirmās – interpretācija par laika un dārza tēmu. Turpat foajē skatāma ekspresizstāde “Abi labi”. Pagrabstāvā pieejams atklātais krājums–ekspozīcija “Mājā un sētā”, kur vienkopus iespējams aplūkot vairāk nekā 500 krājuma vienību, kas vēsta piecus Latvijas kultūrvēsturiskajā sētā nozīmīgus stāstus – par gaismu, pūru, pienu, maizi un veļu. No plkst. 19.00 līdz 01.00 ikvienam būs iespēja apskatīt un izstaigāt vēstures ekspozīciju “de Woldemer” (Bruņinieku iela 1), kas muzeja apmeklētājus ievedīs stāstā par Valmieras senāko vēsturi, ļaujot iepazīt, kā valmierieši dzīvoja laikā no 13. līdz 18. gadsimtam. Atgādinām, ka, rūpējoties par eksponātu, mākslas darbu un ekspozīcijas elementu saglabāšanu, apmeklētāju plūsma tiks ierobežota, kā arī atsevišķas ekspozīcijas interaktīvās daļas nebūs pieejamas. No plkst. 18.00 līdz 00.00 Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā skatāma sadarbībā ar Valmieras muzeju tapusi izstāde “Mācītājs Jānis Neilands (1840–1915)”, kas tiks atklāta plkst. 20.00 ar Valmieras muzeja Novadpētniecības un apmeklētāju centra vadītājas, vēsturnieces Ingrīdas Zīriņas stāstījumu par mācītāju Jāni Neilandu un Valmieras muzeja Vēstures nodaļas vadītājas, vēsturnieces Lienes Rokpelnes ieskatu baznīcas vēsturē.

Aktivitātes un radošās darbnīcas. Valmieras pilsdrupās būs iespēja piedalīties radošajās darbnīcās bērniem – no plkst. 19.00 līdz 20.00 mākslinieces Antras Galzones radošā darbnīca “Brīnumdārzs”, no plkst. 20.00 līdz 21.00 mākslinieces Gitas Sirmās radošā darbnīca “Botāniskā monotipija”. No plkst. 20.00 līdz 21.00 “de Woldemer” mācību telpā ikviens aicināts, līdzi ņemot savu krekliņu vai auduma maisiņu, sietspiedes tehnikā uzdrukāt “de Woldemer” zīmogu. No plkst. 21.00 līdz 22.00 pie ekspozīcijas “de Woldemer” darbosies Valmieras naudas kaltuve.

Koncerti un izrādes bērniem. No plkst. 19.00 līdz 20.30 Valmieras muzeja Garšaugu dārzā (Pilskalna iela 2) skanēs Valmieras Mūzikas skolas audzēkņu koncerts “Izskan notis no Valmieras muzeja krājuma”. Savukārt plkst. 20.00 ar Valmieras muzeja direktores Ivetas Blūmas svētku uzrunu iesāksies programma Valmieras pilsdrupās. No plkst. 20.00 līdz 21.00 ģimenes ar bērniem aicinātas uz muzikālu izrādi bērniem “Ūdens sarunas”, kas stāstīs par mazās Lāsītes lielo sapni nokļūt okeānā. Savā ceļojumā Lāsīte satiks Strautiņu un Gauju. Sarunās tiks atklāti dzīves skaistākie un bīstamākie mirkļi, radot mazajā stāsta varonē pārliecību, ka vislabākā vieta pasaulē tomēr ir mājas. No plkst. 22.00 līdz 23.30 izskanēs vakara koncerts “Pēkšņi liekas, ka jāraksta dzejoļi”, kurā uzstāsies Nora Urbāne, Mārtiņš Pūcītis un Renārs Veličko. Koncertprogramma ir kā saruna ar dzejnieku Imantu Ziedoni caur viņa dzeju, kas ietērpta Renāra Veličko un fonda “Viegli” mūziķu sakomponētajā mūzikā. Svētku programmu no plkst. 23.30 līdz 00.30 noslēgs Valmieras 2. vidusskolas jauniešu grupas “Defaults” koncerts, kurā skanēs popmūzika un poproks.

Dikļos

18.maijā  plkst. 19.00 un 22.00 – Muzeju nakts Dikļos. Audiogida iedvesmoti, gida pavadībā dosimies vakara pastaigā pa Dziesmusvētku taku, jo pirmajiem Dziedāšanas svētkiem, kas notika Dikļos 1864. gadā, šogad 160. gadadiena. Tikšanās vieta – pagasta centrā. Plkst. 21.00–24.00 muzeja ekspozīcijas apskate Dikļu pagasta pārvaldes ēkā.

Kocēnu apkārtnē

17.maijā plkst. 17.00 Kocēnu pagasta bibliotēka aicina doties pārgājienā “Izzināt un iegūt, pētīt un saprast” Muzeju nakts noskaņās. Maršruts: Kocēnu pagasta bibliotēka – Cimpēni – Mujāni – Kocēni. Ko slēpj vēstures plīvurs, atklāsim kopā ar gidēm Elgu Olmani un Inetu Amoliņu. Atgriežoties Kocēnos, būs sarunas pie ugunskura.

Mazsalacā

18.maijā Muzeju naktī Mazsalacas muzejā no plkst. 19.00 aicinām uz skaistu Ainas Božas autorkoncertu “Vien minēt var…”. Brīnišķīgā noskaņa turpināsies, pēc koncerta atverot Ainas Božas gleznu izstādi. Muzejs būs atvērts līdz plkst. 23.30. Plašāk šeit (https://ej.uz/bceg).

Naukšēnos

18.maijā Naukšēnu Cilvēkmuzejā plkst. 19.00–20.00 būs ekskursija “Starp diviem tiltiem” gida pavadībā. Satikšanās pie Naukšēnu trošu tilta. No plkst. 19.00 pie muzeja norisināsies krāmu tirdziņš – kas kādam lieks, citam derīgs un vajadzīgs. Tirgoties gribētāji aicināti pieteikties, sūtot vārdu un uzvārdu, kā arī nelielu aprakstu par lietām, ko vēlas tirgot, uz e-pastu cilvekmuzejs@valmierasnovads.lv līdz 15. maija plkst. 17.00. Plkst. 20.00–22.00 aicinām ļauties foto orientēšanās, radošo darbnīcu un sportisko aktivitāšu vilinājumam. Tāpat būs skatāma izstāde “Sajūtu gleznas”, kā arī augu un cilvēku satikšanās kopā ar “Saules rasa”. Plkst. 22.00 apkārtni pieskandinās folkloras kopa “Rūjienas aure” pie muzeja (sliktu laikapstākļu gadījumā – Naukšēnu muižā). Plkst. 23.00 ikviens uz lielā ekrāna aicināts baudīt Naukšēnu iedzīvotāju teātra izrādi “Ļaujies un viss!” (izspēlēta un ierakstīta 2016. gadā). Muzejs apmeklētājiem būs atvērts plkst. 23.00–01.00. Nāc un iepazīsti mūs citādākā skatījumā! Plašāk šeit (https://ej.uz/byqv).

Zilākalnā

18.maijā no plkst. 16.00 līdz 22.00 Zilākalna Kultūrvēstures un apmeklētāju centrs un sliežu velosipēdi apmeklētājiem būs pieejami bez maksas.

Aicinām aplūkot izstādi, kas vēstī par industriālo mantojumu – ūdenstorni, kā arī stāsta par Zilākalna ciema vēsturi un kūdras izstrādes lomu tajā. Apmeklētājiem arī būs iespēja uzkāpt vēsturiskajā ūdenstornī, kas savu funkciju beidza pildīt 2005. gadā.

Savukārt no plkst. 16.00 līdz 18.00, sekojot līdzi laikam un tehnoloģiju tendencēm, Zilākalna apmeklētāju centra telpās kopā ar Valmieras koprades darbnīcu DARE ģimenēm un bērniem būs iespēja piedalīties radošajā darbnīcā, pašiem izveidot savu krūzīšu dizainu un ar termopreses palīdzību izveidoto dizainu pārvērst gatavā produktā. Radošā darbnīca dalībniekiem ir bez maksas, dalībnieku skaits ir ierobežots, darbnīcai nepieciešams obligāta pieteikties. Katru dalībnieku jāreģistrē atsevišķi. Pieteikšanās anketa pieejama šeit (https://ej.uz/qi1v).

Plkst. 18.30 aicinām uz apmeklētāju centra pagalma lapeni, kur tuvāko apkārtni solo uzvedumā ieskandinās dziesminieks Mikus Frišfelds. Tikpat azartiskā un jautrā noskaņā plkst. 20.00 kopā ar Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centra vadītāju Anniju Pabriku dosimies ekskursijā, iepazīstot Zilokalnu, dzirdēsim stāstus, mītus un leģendas par ūdenstorni, ciematu, kalnu un Zilākalna Martu. Ekskursijai nepieciešams pieteikties šeit (https://ej.uz/b1c4). Ekskursijas sākuma punkts Parka ielā 2.

Muzeju nakts laikā būs pieejami arī sliežu velosipēdi, kas atrodas Zilākalnā, Kultūras ielas galā. Sliežu velosipēdi ir pārvietošanās līdzeklis pa šaursliežu dzelzceļa atzaru no Zilākalna ciema līdz kūdras purvam un atpakaļ, kas stiepjas divu kilometru garumā vienā virzienā. Braucieni ar sliežu velosipēdiem ir bez maksas, pieteikšanās obligāta, zvanot pa tālruni 26122943 vai rakstot uz e-pastu ztornis@valmierasnovads.lv.

Muzeju nakts Latvijā norisināsies jau 20. reizi. Šī gada vadmotīvs – izzināt un iegūt, pētīt un saprast. Ieeja muzejos akcijas laikā ir bez maksas.

 

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (profesijas klasifikatora kods 2359 01) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, Iestādes vadību un izglītojamo vecākiem, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 8 stundas (0.271 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Sociālais pedagogs”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības mūzikas skolotāju (profesijas klasifikatora kods 2342 03) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • īstenot pirmsskolas izglītības satura apguvi kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā mācību jomā; • plānot pedagoģisko darbu saskaņā ar Iestādes nolikumu un pirmsskolas audzināšanas galvenajiem darba virzieniem; • organizēt mācību darbu bērnu muzikālo, pašizpausmes, intelektuālo spēju attīstīšanai; • izvērtēt un analizēt savu pedagoģisko darbu ar bērniem un sniegt atskaiti par paveikto; un Jums ir: • augstākā izglītība pedagoģijā (atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”) ar kvalifikāciju – pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs vai students augstākās izglītības studiju programmā – mūzikas skolotājs; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 30 stundas (0,750 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs/-a”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SPORTA SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri