Valmieras Ziņas

Aicina ienirst zili zaļajā dabas un kultūrvēstures bezgalībā Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta Ceļotāju dienā

Lasīšanas laiks: 2 min

Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar vietējām pašvaldībām 20. augustā ikvienu aicina izbaudīt Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta (ZBR) Ceļotāju dienas pārgājienus, velo-foto orientēšanās piedzīvojuma sacensību, uzspēlēt “Zilākalna rēbusu”  un piedalīties akcijā “Apceļo un iepazīsti Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātu”, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Dabas aizsardzības pārvaldē.

“Ceļotāju dienu apmeklētāji ir iecienījuši ZBR apceļošanas akciju, kas ļauj plašāk izzināt teritorijas unikalitāti un dabas pērles. Šogad ikvienu aicinām būt vērīgam un kontroles punktos meklēt īpašu uzlīmi, kurā jāatrod neiederīgs burts vai cipars, no kuriem beigās jāizveido frāze. Akcijas noslēgumā izlozēsim piecus akcijas dalībniekus, kuri saņems ielūgumu uz ZBR 25. jubilejas svinībām decembrī,” atklāj ZBR koordinatore Linda Kauliņa.  

Bukletu ar uzlīmju atrašanās vietām iespējams saņemt Salacgrīvas, Staiceles, Limbažu, Valkas un Valmieras tūrisma informācijas centros, Rūjienas izstāžu zālē, Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrā, Burtnieka ezera muzejā, kā arī lejupielādēt un izdrukāt no pārvaldes tīmekļa vietnes. ZBR Ceļotāju dienā uzsākto teritorijas apskati varēs veikt līdz pat 1. novembrim. 

Tāpat 20. augustā ikviens ir aicināts ienirt zili zaļajā ZBR dabas un kultūrvēstures mantojumā, piedaloties divos pārgājienos. Pārgājiens plkst. 11.00 “Iepazīsti Staiceles un apkārtnes dārgumus” iepazīstinās ar Staiceles dabas un kultūrvēsturisko mantojumu. Plašāka informācija un pieteikšanās iespējama pa tālruni 27806452. Savukārt sešu km garajā pārgājienā “Kas mīt “niedru meža biezoknī” un “smilšu jūrā”” plkst. 11.00 pārvaldes dabas izglītības speciāliste Inta Soma stāstīs par Randu pļavām, piekrastes augiem, gliemenēm un aļģēm, kā arī par govju ganāmpulku, kas palīdz apsaimniekot Randu pļavas. Dalība pārgājienā jāpiesaka līdz 19. augustam, zvanot pa tālruni 26329412 vai rakstot e-pastu inta.soma@daba.gov.lv.

Tāpat šajā sestdienā Salacgrīvas tūrisma informācijas centrs aicina piedalīties velo-foto orientēšanās piedzīvojuma sacensībās, atpazīstot Salacgrīvas kultūrvēsturiskos un dabas objektus. Dalība sacensībās jāpiesaka, rakstot e-pastu visitsalacgriva@limbazunovads.lv vai Salacgrīvas tūrisma informācijas centrā (Salacgrīva, Rīgas iela 10a).

Ceļotāja dienā Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrs “ZTornis” ikvienu aicina piedalīties izzinošā spēlē “Zilākalna rēbuss”, kurā jāpilda dažādi uzdevumi, jāatpazīst Zilākalna dārgumi un jādodas nelielā izbraucienā ar sliežu velosipēdu. Dalība spēlē jāpiesaka iepriekš, zvanot pa tālruni 26122943 vai rakstot e-pastu ztornis@valmierasnovads.lv.

Šis ir ZBR 25. izveides gads, kas ar dažādiem pasākumiem tiek atzīmēts visu gadu. Arī Ceļotāja diena ir daļa no kopīgiem svētkiem, atzīmējot teritorijas izveidi un tās unikalitāti. Aicinām sekot līdzi visām aktualitātēm tīmekļa vietnē www.daba.gov.lv un Facebook profilā: https://www.facebook.com/Ziemelvidzeme.

Aktuālais jautājums

Vai jums traucē mācību transporta līdzekļu pārvietošanās Valmieras ielās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Uzņēmums NCC BALTIC Aicina darbā Lietvedības speciālistu/-i Mēs piedāvājam • Dinamisku darbu augošā būvniecības uzņēmumā; • Konkurētspējīgu atalgojumu no EUR 1100-1200 (bruto) un bonusu par saniegtiem rezultātiem; • Iespēja mācīties un attīstīties. Ja Tev ir • Augstākā/nepabeigta augstākā izglītība ekonomikā, uzņēmējdarbībā vai līdzīgā jomā; • Darba pieredze sekretāra (-es), administratora vai līdzīgā amatā; • Labas iemaņas darbā ar MS Office programmām; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta, prasme patstāvīgi organizēt savu darbu; • Vēlme un prasme darboties komandā; • Pieredze darbā būvniecības uzņēmumā tiks uzskatīta par priekšrocību. Darba pienākumu apraksts • Nodrošināt ienākošās un izejošās korespondences sagatavošanu, administrēšanu un uzturēšanu; • Ievadīt un apstrādāt rēķinus, uzraudzīt rēķinu sistēmu; • Sniegt atbalstu atbildīgajam būvdarbu vadītājam būvniecības projektu dokumentācijas sagatavošanā, kārtošanā un pārraudzībā; • Veikt būvuzņēmēju noteiktās dokumentācijas vešanas pareizības kontroli; • Veikt visu nepieciešamo, ar būvuzņēmēju saistīto aktu un dokumentu noformēšanu. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: normunds@nccbaltic.lv ar norādi – CV Valmiera. Kontakttālrunis uzziņām: 29111010 (Normunds Šulcs) Darba vietas adrese: LATVIJA, Mūrmuižas iela 20, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Aktuāla līdz: 2022-10-31

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Attīstības pārvaldes Teritorijas un pilsētplānošanas nodaļas zemes ierīkotāju uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: - nodrošināt ar zemes ierīcību saistīto jautājumu risināšanu Pašvaldības Brenguļu, Kauguru, Trikātas, Plāņu pagastu un Strenču pilsētas administratīvajās teritorijās; - organizēt nekustamā īpašuma formēšanas procesus (sadalīšana, apvienošana, pirmreizēja uzmērīšana, apbūves tiesību zemes plāna pasūtīšana mērniekiem, robežu apsekošana) virzību; - veikt ar adresāciju (zemes vienību, ēku un būvju) un nosaukumu piešķiršanu, maiņu un likvidēšanu saistītos darbus; un ja Tev ir: - otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība zemes ierīcības jomā vai inženierzinātnēs; - teicamas latviešu valodas zināšanas un labas angļu valodas prasmes; - kompetences: teicama analītiskā domāšana un organizatoriskās spējas; prasme plānot un organizēt savu darbu; - labas iemaņas darbā ar datoru un biroja tehniku; - vēlama B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: - darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; - stabilu atalgojumu (atbilstoši 9.mēnešalgu grupai no 890 EUR līdz 1035 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; - profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas; - drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV, augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Pieteikums zemes ierīkotāja/-s amatam”, līdz 2022.gada 16.oktobrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: ZEMES IERĪCĪBAS INŽENIERIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Vadība / Administrēšana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-16

Mūsu partneri