Valmieras Ziņas

Aicina ienirst zili zaļajā dabas un kultūrvēstures bezgalībā Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta Ceļotāju dienā

Lasīšanas laiks: 2 min

Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar vietējām pašvaldībām 20. augustā ikvienu aicina izbaudīt Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta (ZBR) Ceļotāju dienas pārgājienus, velo-foto orientēšanās piedzīvojuma sacensību, uzspēlēt “Zilākalna rēbusu”  un piedalīties akcijā “Apceļo un iepazīsti Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātu”, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Dabas aizsardzības pārvaldē.

“Ceļotāju dienu apmeklētāji ir iecienījuši ZBR apceļošanas akciju, kas ļauj plašāk izzināt teritorijas unikalitāti un dabas pērles. Šogad ikvienu aicinām būt vērīgam un kontroles punktos meklēt īpašu uzlīmi, kurā jāatrod neiederīgs burts vai cipars, no kuriem beigās jāizveido frāze. Akcijas noslēgumā izlozēsim piecus akcijas dalībniekus, kuri saņems ielūgumu uz ZBR 25. jubilejas svinībām decembrī,” atklāj ZBR koordinatore Linda Kauliņa.  

Bukletu ar uzlīmju atrašanās vietām iespējams saņemt Salacgrīvas, Staiceles, Limbažu, Valkas un Valmieras tūrisma informācijas centros, Rūjienas izstāžu zālē, Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrā, Burtnieka ezera muzejā, kā arī lejupielādēt un izdrukāt no pārvaldes tīmekļa vietnes. ZBR Ceļotāju dienā uzsākto teritorijas apskati varēs veikt līdz pat 1. novembrim. 

Tāpat 20. augustā ikviens ir aicināts ienirt zili zaļajā ZBR dabas un kultūrvēstures mantojumā, piedaloties divos pārgājienos. Pārgājiens plkst. 11.00 “Iepazīsti Staiceles un apkārtnes dārgumus” iepazīstinās ar Staiceles dabas un kultūrvēsturisko mantojumu. Plašāka informācija un pieteikšanās iespējama pa tālruni 27806452. Savukārt sešu km garajā pārgājienā “Kas mīt “niedru meža biezoknī” un “smilšu jūrā”” plkst. 11.00 pārvaldes dabas izglītības speciāliste Inta Soma stāstīs par Randu pļavām, piekrastes augiem, gliemenēm un aļģēm, kā arī par govju ganāmpulku, kas palīdz apsaimniekot Randu pļavas. Dalība pārgājienā jāpiesaka līdz 19. augustam, zvanot pa tālruni 26329412 vai rakstot e-pastu inta.soma@daba.gov.lv.

Tāpat šajā sestdienā Salacgrīvas tūrisma informācijas centrs aicina piedalīties velo-foto orientēšanās piedzīvojuma sacensībās, atpazīstot Salacgrīvas kultūrvēsturiskos un dabas objektus. Dalība sacensībās jāpiesaka, rakstot e-pastu visitsalacgriva@limbazunovads.lv vai Salacgrīvas tūrisma informācijas centrā (Salacgrīva, Rīgas iela 10a).

Ceļotāja dienā Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrs “ZTornis” ikvienu aicina piedalīties izzinošā spēlē “Zilākalna rēbuss”, kurā jāpilda dažādi uzdevumi, jāatpazīst Zilākalna dārgumi un jādodas nelielā izbraucienā ar sliežu velosipēdu. Dalība spēlē jāpiesaka iepriekš, zvanot pa tālruni 26122943 vai rakstot e-pastu ztornis@valmierasnovads.lv.

Šis ir ZBR 25. izveides gads, kas ar dažādiem pasākumiem tiek atzīmēts visu gadu. Arī Ceļotāja diena ir daļa no kopīgiem svētkiem, atzīmējot teritorijas izveidi un tās unikalitāti. Aicinām sekot līdzi visām aktualitātēm tīmekļa vietnē www.daba.gov.lv un Facebook profilā: https://www.facebook.com/Ziemelvidzeme.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Promo Cash & Carry  Ed. Lācera iela 4, Valmierā  aicina savai komandai pievienoties  tirdzniecības zāles darbinieku/-ci "Frozen" (-18 grādi) nodaļā.Darba apraksts:- Izvietot preci saldētavās un tirdzniecības zāles plauktos;- Sekot līdzi preču apritei un derīguma termiņiem;- Uzturēt kārtību ledusskapī un tirdzniecības zālē;- Atbilstoši prasībām, izvietot cenu zīmes un reklāmas materiālus.Prasības:- Spēja veikt fizisku darbu;- Vēlama iepriekšējā pieredze tirdzniecībā;- Augsta precizitāte un atbildības sajūta.Uzņēmums piedāvā:- Atalgojumu 650.00 - 675.00EUR uz rokas;- Apmācības darba vietā;- Bezmaksas tēju un kafiju;- Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika;- Apmaksātu obligāto veselības pārbaudi;- Redzes korekcijas līdzekļu kompensāciju;- Draudzīgas cenas PROMO Cash&Carry produktiem;- Labus piedāvājumus pie sadarbības partneriem (piemēram mobilo sakaru pakalpojumiem).Lūgums sūtīt pieteikumu un sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu - darba pārrunām.Jūsu personas dati, kas ietverti CV un citos dokumentos, kas pievienoti klāt darba pieteikumam, tiks apkopoti, apstrādāti un uzglabāti saskaņā ar ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kā arī SIA “Sanitex” Privātuma politiku. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Eduarda Lācera iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-26 Darba sākšanas datums: 2024-04-19 Kontaktpersona: Tālrunis: 22309306 E-pasts: ieva.sp@sanitex.eu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Kocēnu apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā sētnieku/-ci (Vaidavas pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt fiziski intensīvu darbu; • nodrošināt Vaidavas ciema teritorijas kārtību - uz ielām, gājēju ietvēm, piebraucamām vietām, parku celiņiem, citās sabiedriskās vietās, tīrot sniegu, pļaujot zālienu, savācot atkritumus un lapas; • veikt palīgdarbus gan iekštelpās, gan āra darbos; • veikt citus darba pienākumus, saskaņā ar amata aprakstu; ja Tev ir: • pamatizglītība un pamatiemaņas vai pamata pakāpes profesionālā izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • fiziskā izturība un gatavība veikt fizisku darbu neatkarīgi no laika apstākļiem; • kompetences: pozitīva, atbildīga attieksme pret darbu; prasmes noteikt prioritātes un plānot ikdienas darbu atbilstoši savai kompetencei, uzticētos darba pienākumus veikt kvalitatīvi; spēja strādāt ātri un rūpīgi; mēs piedāvājam: • pamatalgu 700 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu kocenuapvieniba@valmierasnovads.lv, vai personīgi Kocēnu apvienības pārvaldē, adrese: Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums Kocēnu apvienības pārvaldes sētnieka/-ces amatam”, līdz 2024.gada 3.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 26072148 vai 26473533. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SĒTNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-05-03 Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri