Valmieras Ziņas

Agris Māsēns sarunā par jauno ģimenes spēlfilmu “Vecā dārza noslēpums”

Sestdien, 19.janvārī, Rīgas kinoteātrī “Kino Citadele” notika latviešu spēlfilmas “Vecā dārza noslēpums” pirmizrāde, bet Valmierā un citos Latvijas kinoteātros filma būs skatāma no 25.janvāra. 

Kinoteātrī “Gaisma” 25. janvārī plkst. 13.45 norisināsies ģimenes filmas “Vecā dārza noslēpums” īpašais seanss, kad ikvienam interesentam būs iespēja klātienē satikt filmas galveno lomu atveidotājus – Valmieras drāmas teātra aktierus Agri Māsēnu, Imantu Stradu un filmas radošo komandu.

Internetā jau var apskatīt fotogrāfijas no pirmizrādes, kur fonā ar zaļo autiņu vai pa autobusa logiem skatās filmas apmeklētāji un veidotāji. Sakarā ar izrādi Valmieras Drāmas teātrī uz šo pirmizrādi nebija ieradies un to vēl nav redzējis Agris Māsēns jeb pensionārs Armands, tāpēc nelielam ieskatam saruna ar aktieri.

Kā jūs tikāt noskatīts Armanda lomai, vai bija konkurence?

Uz provēm bija uzaicināti vairāki, bet varbūt nostrādāja pazīšanās ar vienu no režisorēm – Gunitu Grošu. Savulaik Smiltenes Tautas teātrī kā režisors iestudēju izrādi pēc viņas lugas motīviem “Leģenda par cīkstoni Mariju”, tad nu šis varbūt bija kā barterdarījums – viņa lomai izvēlējās mani. Ar otru režisoru Olafu Okunovu gan tikos pirmo reizi.

Kur un kad tika uzņemta filma?

Filma tapa pagājušajā vasarā mērkaķa ātrumā Ogrē. Neapdzīvotā māja ar dārzu bija kompakta un ģeniāla – kā radīta šai filmai! Trāpīts desmitniekā! Uz filmēšanas laiku no visas Latvijas tika savesti ķirbji, jo es, zinātnieka tipa bijušais VEF inženieris, eksperimenta rezultātā esmu atklājis, kā ķirbjus var izaudzēt trīs reizes ātrāk.

Kāda bija sadarbība ar bērniem un pārējiem aktieriem?

Imants (Strads) ir labs grimētavas biedrs teātrī, bet filmā viņš ir riebīgs bandīts! Labi spēlēja Dailes teātra aktieris Lauris Subatnieks, un bērni bija forši, īpaši talantīgs ir Emīls Pohorželskis – lokainiem matiem, muzikāls. Jācer, ka vecāki virzīs viņu tālāk.

Vai filmas sižets jau nelīdzinās citām filmām, piemēram, “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru”?

Filma vairāk līdzinās “Viens pats mājās”, tā ir ģimenes piedzīvojumu filma, bērniem noteikti patiks. Man arī ir četri mazbērni apmēram filmas varoņu vecumā: dvīnes iet 1.klasē, vecākā mazmeita – 5.klasē, bet mazdēls – 8.klasē. Viņi filmu jau ir redzējuši, patika. Filmā, protams, labais uzvar ļauno.

Afišā esat redzams bitenieka maskā. Kādas ir attiecības ar bitēm?

Man ir ne tikai bitenieka maska, bet arī parūka!

Savulaik laukos brālim bija bites, filmā ir gan bišu strops, gan maska, bet pašu bišu nebija, laikam kautrējās filmēties…

Ko vēl gribētu piebilst?

Priecājos, ka pēdējā laikā filmās dabū izspēlēties arī Valmieras teātra aktieri. Šajā filmā arī Imants Strads un Inga Alsiņa-Leimane, Elīna Vāne Billes mātes lomā, brīnišķīgi spēlēja Ieva Puķe filmā “Ar putām uz lūpām”, Ivo Martinsons “Nameja gredzenā”.

Paldies par sarunu un uz tikšanos Latvijas kino ekrānos!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri