Valmieras Ziņas

ReTV: Iedzīvotāji jau ilgojas pēc apkures; kādas būs cenas?

Lasīšanas laiks: 2 min

Šajās dienās apkure pieslēgta jau pirmajam daudzdzīvokļu namam Rīgā. Mitrais un salīdzinoši drēgnais laiks daudzus mudina domāt, vai mājoklī sākt apkures sezonu. ReTV Ziņas apkopoja informāciju, kas liecina – daudzās pašvaldībās šajā sezonā par apkuri būs jāmaksā mazāk.

Kocēnu novada katlu mājā Rubenes ciematā siltumu ražo septiņām daudzdzīvokļu ēkām, kā arī skolai un bērnudārzam. Komunālās saimniecības pārstāvis pēc pieredzes ReTV Ziņām zina teikt, ka iedzīvotāji par iespēju pieslēgt siltumu aktīvi sāk interesēties vien septembra beigās.

“Daudzdzīvokļu māju pārstāvji informē, kad vēlas siltumu un, kad kopā ir kādi 50% māju, tad arī sāk apkures sezonu, tad palaiž, turam gatavībā, kad temperatūra pazeminās, tad palaižam, lai var iesildīt,” saka Māris Heinols, SIA “Kocēnu novada komunālās” valdes loceklis.

Tikmēr siltumapgādes uzņēmuma “Talsu Bio-Enerģija” valdes priekšsēdētājs Jurijs Zaļupe ReTV Ziņām pastāstīja, ka Talsu pilsētā siltums tiek ražots visu gadu un katrs nams individuāli pieņem lēmumu, kad sākt apkures sezonu: “Par kurināmo līgumi saslēgti, šķeldas rezerves sagatavotas, kad vien vēlas un kas nav parādā var pieslēgties.”

Talsos siltumenerģijas tarifs neesot pārskatīts kopš 2012.gada un tuvākajā laikā siltumapgādes uzņēmums neplāno to darīt, tātad cena palikšot iepriekšējā. Tikmēr Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā ReTV Ziņām stāsta, ka kopējā tendence siltumapgādes tarifiem valstī ir samazināties. “Šī vasara izcēlās ar dabasgāzes zemām cenām kopš 2017.gada, kad atvērās tirgus un tas ietekmē tagad daudzas Latvijas pilsētas, jau daudzas pašvaldības pārskata, piemēram, lielākās, Cēsis, Valmiera, Rīga, Jūrmala, Daugavils u.c.,” saka Līga Kurevska, SPRK Enerģētiks departamenta direktore.

Arī bankas “Citadele” ekonomists Mārtiņš Āboliņš sarunā ar ReTV atzīst – ja ziema šogad nebūs pārlieku barga, mūsu maciņi izjutīs siltumenerģijas tarifu sarukumu: “Tas ļaus tiem, kas izmanto dabas gāzi, samazināt apkuri. Tā ir laba ziņa, jo mājsaimniecības varēs ietaupīt līdz 30 – 40 miljoniem eiro gadā no izziņotajiem tarifu samazinājumiem, kas ir laba summa, ko varēs novirzīt citiem pakalpojumiem un precēm.”

Tikmēr “Valmieras enerģija” jaunajā apkures sezonā plāno palielināt siltumenerģijas cenu par 16,3%, jo šobrīd vecā katlu māja ir nolietojusies, savukārt jaunceļamā katlu māja šajā sezonā to vēl nevarēs pilnībā aizstāt. Jebkuram iedzīvotājam ir tiesības lūgt apsaimniekotājam pieslēgt apkuri, un šobrīd pēc ReTV apkopotajām ziņām var secināt, ka vairumam par apkuri būs jāmaksā mazāk.

Regulatora mājaslapā pieejamā informācija par tarifiem liecina, ka visvairāk par apkuri maksās Zvejniekciemā – teju vai 70 eiro par megavatstundu, bet vislētāk sildīsies daugavpilieši – aptuveni  par 42 eiro.

Valmieras tehnikums aicina darbā ĒKU UN APSAIMNIEKOJAMĀS TERITORIJAS PĀRZINI (profesiju klasifikatora koda Nr. 5153 02) uz noteiktu laiku (~1 mēnesi) Piedāvājam: 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (1010,00 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Modernu darba vidi Galvenie darba pienākumi: Izglītības iestādes ēku un apsaimniekojamās teritorijas pārraudzīšana, iesaistīšanās tās labiekārtošanā Ēku un apsaimniekojamās teritorijas uzturēšana tehniskā kārtībā Teritorijā esošo kanalizācijas, siltā un aukstā ūdensvada, apkures sistēmas iekšējo tīklu, ventilācijas sistēmu un iekšējo elektrotīklu uzraudzība, savas kompetences ietvaros veikt remontu Veikt dažādus remonta un uzturēšanas darbus izglītības iestādē (durvju, slēdzeņu, logu, mēbeļu, sadzīves priekšmetu u.c.) Izglītības iestādes rīcībā esošo mazo mehānismu apkope un remonts Strādāt ar kravas pacelšanas un pārvietošanas mehānismiem un ierīcēm Prasības pretendentam: Vidējā vai profesionālā izglītība Vēlama pieredze līdzīgu pienākumu veikšanā Prasme veikt galdniecības, kokapstrādes, celtniecības, santehnikas darbus Spēja operatīvi reaģēt un prioritēt darbus Labas komunikācijas un sadarbības prasmes CV, pieteikumu un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Pārziņa vakancei” līdz 2026.gada 28.februārim. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: ĒKU UN APSAIMNIEKOJAMĀS TERITORIJAS PĀRZINIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-02-28 Kontaktpersona: Skaidrīte Čukule Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Aicinām darbā AUTOBUSA VADĪTĀJUS VALMIERAS AUTOPARKĀ DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana saskaņā ar darba grafiku; pasažieru kvalitatīva apkalpošana; biļešu pārdošana; darbs ar elektronisko kases aparātu. PRASĪBAS PRETENDENTIEM: Vidējā vai profesionālā izglītība; D kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība, vēlams 95. kods; vēlams D vai D 1 kategorijas transportlīdzekļa vadītāja stāžs vismaz divi gadi; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; latviešu valodas zināšanas. UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā; darbavietu Valmierā, Rūjienā, Valkā vai Smiltenē; darba samaksu līdz 1900 EUR (pirms nodokļu nomaksas); pilnas sociālās garantijas; daļēju ceļa izdevumu apmaksu no dzīvesvietas uz darbavietu; 95. koda apmācības; apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas; veselības apdrošināšanas iespējas; iespēju savienot ar darbu citā uzņēmumā; ikgadējās un 95. koda apmācības. CV ar norādi vakancei „Autobusa vadītājs” iesniegt: sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv  personīgi SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst. 09.00 līdz 16.00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, Reģ.nr. 40003004220) Informācijai 29231565 * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOBUSA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 5 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-03-31 Kontaktpersona: CV ar norādi vakancei lūdzu sūtīt uz e-pastu info@vtu-valmiera.lv vai iesniegt personīgi

Mūsu partneri