Valmieras Ziņas

Vidzemes Augstskolas studentu Erasmus pieredze Covid-19 laikā

Lasīšanas laiks: 7 min

Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, valdība jau marta vidū lēma slēgt starptautiskos pasažieru pārvadājumus, kas Erasmus+ mobilitātes dalībniekiem lika izvēlēties – palikt valstī, kurā mobilitātes programmas ietvaros studē vai tomēr atgriezties dzimtenē. Savā pieredzē dalās Vidzemes Augstskolas (ViA) studentes Egija Ļuļēna, Elīna Krūkle, Krista Barane, Andra Mētriņa,  Marianna Smirnova un Ģertrūde Ozoliņa.

Ņemot vērā, ka Erasmus+ aģentūra Latvijā (VIAA) noteica, ka lēmums par palikšanu vai atgriešanos paliek katra mobilitātes dalībnieka ziņā, Vidzemes Augstskola (ViA) jau laikus sazinājās ar ārvalstīs studējošiem ViA studentiem un informēja par iespējamajiem rīcības scenārijiem ārkārtējā situācijā.

Atbilstoši Eiropas Komisijas norādēm, tām Erasmus+ aktivitātēm, kuras šobrīd saistībā ar Covid-19 tiek pārtrauktas, atceltas vai pārceltas, var attiecināt force majeure jeb nepārvaramas varas situāciju, kas tostarp paredz arī studentu atgriešanos dzimtenē un mācību turpināšanu attālināti.

Tāpat radušies apstākļi nosaka, ka atgriešanās gadījumā studentam nav jāatlīdzina stipendija par studiju un uzturēšanās periodu ārzemēs, kā arī neparedzētajiem ceļa izdevumiem atgriešanās gadījumā, taču atlikusī stipendijas daļa būs jāatgriež.

Programmas Erasmus+ dalībnieki informēja ViA par pieņemto lēmumu, vienlaikus apvaicājoties, kādu atbalstu Augstskola sniedz, ja students nolēmis atgriezties. Lai gan lielākais vairums studējošos atgriezās Latvijā, daži nolēma palikt valstī, kurā mobilitātes programmas ietvaros pašlaik studē.

Vidzemes Augstskolas 3. kursa studentes Egija Ļuļēna un Elīna Krūkle pašlaik atrodas Portugālē un studē Porto universitātē. Brīdī, kad valstis savus pilsoņus aicināja no ārvalstīm atgriezties mājās, abas Erasmus + dalībnieces izvēlējās palikt Portugālē.

“Pakonsultējoties ar ViA, mūsu ģimenēm un Konsulāro departamentu, nolēmām palikt,”

savu izvēli komentē Elīna. “Manuprāt, tā ir drošāk,” piebalso Egija.

”Lai aizlidotu no Portugāles uz Latviju, jālido ar pārsēšanos caur Itāliju, Angliju vai Vāciju, un tās šobrīd ir visvairāk Covid-19 skartās valstis. Ja mēs nolemtu atgriezties mājās, pastāvētu liela iespēja ar vīrusu inficēties ceļā. Jāpiebilst, ka vienu brīdi tomēr sākām apsvērt domu par atgriešanos, bet tad valstis viena pēc otras sāka noslēgt savas ārējās robežas,” stāsta Egija un piebilst, ka abas meitenes arī neesot vēlējušās iekavēt pašreizējo studiju gadu, jo uztraukušās, ka mācībās netiks līdzi Latvijas kursa biedriem.

Egija dalās savās sajūtās, sakot, ka situācija katru dienu strauji mainās,

“ir brīži, kad ilgojos pēc saviem tuviniekiem, bet tad sevi mierinu, ka viss būs labi, paies trīs mēneši un mēs veiksmīgi tiksim mājās.”

Savukārt Elīna saka, ka jūtās kā emocionālajā karuselī. Tas, ka esam šeit divatā, ir ļoti liels pluss, jo blakus ir atbalsta plecs un, sēžot mājās, nav tik garlaicīgi!”

Studentes stāsta, ka mācības Porto universitātē tiek organizēts tāpat, kā lielākajā daļā izglītības iestāžu – lekcijas notiek attālināti, izmantojot platformu ZOOM. Tiek doti papildus mājasdarbi un citi uzdevumi.

“Šāds mācību process prasa patstāvību. Lai visu paspētu izdarīt laikā, jābūt ļoti organizētam. Vienīgais mīnuss – lekcijas lielākoties notiek Portugāļu valodā un tas visu sarežģī, taču esam sapazinušās ar portugāļu studentiem, kuri šo to iztulko,”

saka Egija..

Studentes atzīst, ka ļoti ilgojas pēc mājām, sev tuvajiem cilvēkiem un Latvijas dabas, ”bet laiks salīdzinoši ātri iet uz priekšu un nu jau vairs palikuši tikai aptuveni divi mēneši.”

Savukārt Krista Barane šobrīd studē Ķīles Augstskolā, Vācijā, bet sakarā ar ārkārtas stāvokli pasaulē, tagad studijas turpina no mājām Latvijā.

“Nevarētu īsti teikt, ka izvēlējos atgriezties mājās, patiesībā bija tā, ka studijas Ķīlē sākās marta beigās un bija daudz brīvdienu, tāpēc atbraucu uz Latviju nosvinēt dzimšanas dienu. Tajā brīdī, kad braucu uz mājām ne Vācijā, ne Latvijā vēl nebija izsludināta ārkārtas situācija un es pat nebiju domājusi, ka varētu gadīties kas šāds. Kad jau biju Latvijā, situācija visā pasaulē pasliktinājās un mans reiss uz Vāciju tika atcelts, robežas slēgtas. Varētu teikt, ka esmu šeit “piespiedu kārtā – labprātīgi”, jo man nemaz nebija iespējas atgriezties Vācijā, bet es ļoti novērtēju laiku, ko varu pavadīt ar saviem mīļajiem, tāpēc daudz par to nepārdzīvoju,” stāsta Krista.

Viņa atzīst, ka vienu brīdi ļoti uztraukusies par to, kā viss norisināsies un apsvērusi iespēju pārtraukt Erasmus+ studijas, taču ViA darbinieki izskaidroja, kā jārīkojas abos gadījumos – ja viņa studijas turpina vai, ja tomēr paliek mācīties ViA.

“Pēc ilgām pārdomām izlēmu turpināt studijas Vācijā, jo, ja reiz es esmu iesākusi, ir jāpabeidz! Īsti jau nav starpības, kurā skolā es šobrīd mācos, jo abās skolās mācības notiek attālināti. Tas ir liels pārbaudījums, jo man patīk iet uz skolu, bet mācīties mājās ir daudz grūtāk. Dzīvoju laukos un šogad pavasaris mūs lutina ar saulainu, siltu laiku, tāpēc grūti piespiest sevi sēdēt istabā pie datora. Kaut gan -mājās pat sienas palīdz,”

saka Krista. Viņa ir pārliecināta, ka viss notiek tā, kā tam jānotiek.

Bet Andra Mētriņa mājās atgriezās, jo tika uzsākti ceļošanas ierobežojumi un bija skaidrs, ka drīz ierobežos arī iedzīvotāju ikdienas mobilitāti.  “Latvijā man palika ģimene ar diviem bērniem, tāpēc izolācija citā valstī – manā gadījumā Francijā, Parīzē, nebija variants,” saka Andra.

Viņa atklāj, ka rūpīgi sekojusi līdzi epidēmijas statistikai un diezgan precīzi paredzējusi, kad Francijā tiks ieviesti līdzīgi ierobežojumi kā Itālijā, pirmkārt, jau attiecībā uz izglītības iestāžu slēgšanu.  “Sazinājos ar ViA starptautisko studiju daļu, kas tajā brīdī maniem jautājumiem vēl nebija gatava. Lēmumu atgriezties pieņēmu patstāvīgi – brīdī, kad mana Parīzes augstskola pārgāja uz attālinātām studijām,” saka Andra.

Dienā, kad Andra jau atradusies Parīzes lidostā uz vienu no pēdējiem tiešajiem airBaltic papildreisiem uz Latviju, veidojās ciešāka sadarbība ar ViA darbiniekiem. “Tīri cilvēciski tas bija jauki, protams, bet no ViA, kā man rīkoties puses atgriezenisko saiti un komunikāciju, kā rīkoties gaidīju ātrāk. Bet mēs katrs pats esam atbildīgi par sevi, īpaši dodoties studēt tālāk no mājām,” saka studente.

Šobrīd Andra turpina attālinātās mācības savā Parīzes augstskolā, izmantojot Microsoft Teams, Skype un citas mediju platformas. “Attālināti mācīties, īpaši ārzemju augstskolā, ir ļoti grūti, jo mācību projekti ir grupu darbs. Parīzes augstskolā mācību metode ir uzdevumi. Lekcijas mums nebija vispār, mācījāmies viens no otra. Brīžos, kad programmējot radās problēmas, varējām vērsties pie akadēmiskajiem padomniekiem. Lai arī attālināti tāda iespēja ir, es nemāku to izmantot, jo neprotu paskaidrot problēmu. Individuālie uzdevumi sarežģījumus nesagādā, bet grupu darbs un lielāki programmēšanas uzdevumi ļoti cieš,” savu situāciju komentē Andra un uzskata, ka mācību process ir pilnībā izjaukts un augstskolām, iespējams, vajadzēja pielāgot uzdevumus šādai situācijai. Viņa ir pārliecināta, ka Parīzē atgriezīsies tiklīdz atsāksies klātienes mācības.

Marianna Smirnova un Ģertrūde Ozoliņa ir ViA 2. kursa Tūrisma organizācijas un vadības programmas studentes, kā pašas saka – ar pozitīvu domāšanu.

“Apspriedām un sapratām, ka drošāk ir palikt uz vietas Ungārijā. Šeit ir visi apstākļi labai dzīvošanai un studijas turpinās tiešsaistē. Mēs šeit jūtamies kā mājās – blakus draugi un patīkama vide. Par Erasmus studijām tika sapņots tik ilgi, ka šobrīd neliekas gudri atmest ar roku, kā arī nav zināms vai tāda iespēja būtu dota vēlreiz,”

saka meitenes.

 Viņas stāsta, ka lekciju grafiks nav mainīts, un lekcijas notiek ierastajos laikos. “Semināri un darbu prezentācijas notiek sazvanoties tiešsaistē, tomēr teorijas daļu jāapgūst pašiem. Daži pasniedzēji piedāvā arī iespēju iet pie viņiem uz papildus mācību stundām. Ja ir interneta traucējumi vai kaut kas nav saprotams, pasniedzēji ir atsaucīgi un teikto atkārto vēlreiz, vai uzraksta atsevišķu e-pastu. Vienā no priekšmetiem mūs sadalīja vairākās grupās, izmantojot individuālu pieeju un aprunājoties ar katru no mums atsevišķi, izvērtēja mūsu zināšanu līmeni,” saka Marianna.

Abas studentes atzīstas, ka šobrīd pēc mājām neilgojas. “Tagad Ungārija ir kā mūsu mājas! Protams, ka ilgojamies pēc ģimenes un draugiem, tomēr vairs nav atlicis daudz laika, lai par to pārdzīvotu, kā arī vienmēr varam ar ģimeni sazināties, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas,” saka Ģertrūde. Taču problēma esot ar pasta sūtījumiem.

“Bija plānots saņemt sūtījumu no mājām ar vajadzīgām lietām un vasaras drēbēm, tomēr pasts nestrādā un tādas iespējas pagaidām nav. Esot šeit, novērojām, ka vairākums Erasmus studentu ir atgriezušies mājās, tikai tāpēc, ka bija pārāk liels spiediens no ģimenes puses, kas uztraucās par bērnu drošību un veselību. Mums gan izdevās  pārrunās vienoties ar mūsu ģimenēm, ka šobrīd palikt uz vietas ir labākais un drošākais risinājums,”

saka meitenes.

Adrese: Stabu iela 89, Rīga, LV-1009Tālrunis: 67290612e-pasts: pasts@ievp.gov.lvtīmekļa vietne: http://www.ievp.gov.lv/ Ieslodzījuma vietu pārvalde ir Tieslietu ministrijas padotībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas īsteno valsts politiku apcietinājuma kā drošības līdzekļa un brīvības atņemšanas kā kriminālsoda izpildes jomā. Amatpersona ir persona ar atbilstošu profesionālo izglītību, kvalifikāciju un speciālo dienesta pakāpi, kura devusi zvērestu un dienē Pārvaldē. Amatpersonas tiesības un pienākumus nosaka Ieslodzījuma vietu pārvaldes likums un Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likums. Vakance: Valmieras cietuma Drošības un tiesu nolēmumu izpildes daļas inspektors (drošības jomā), 5413 04Slodze: pilna Atalgojums: no 1750 EUR līdz 1945 EUR Darbavieta: Ieslodzījuma vietu pārvaldes Valmieras cietums – Dzirnavu iela 32, Valmiermuiža, Valmieras pag., Burtnieku nov., LV-4219 Kontaktinformācija: 64123906; 67290148, pasts@ievp.gov.lv CV un motivācijas vēstuli sūtīt: pasts@ievp.gov.lv; valmieras.cietums@ievp.gov.lv Prasības kandidātam: Atbilstība Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā noteiktajām prasībām:ir Latvijas pilsonis; vecums no 18 līdz 40 gadiem; pirmā līmeņa profesionālā augstākā izglītība tiesību zinātnēs, civilajā un militārajā aizsardzībā, sociālajās un cilvēkrīcības zinātnēs, pedagogu izglītībā un izglītības zinātnēs, sociālajā labklājībā vai humanitārajās zinātnēs, komerczinībās un administrēšanā, datorikā, inženierzinātnēs un tehnoloģijās; latviešu valodas zināšanas C līmeņa 2.pakāpē; fiziskā sagatavotība atbilst Ministru kabineta noteiktajām prasībām (Ministru kabineta 28.05.2013. noteikumi Nr.288 "Fiziskās sagatavotības prasības Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm"); veselības stāvoklis un psiholoģiskās īpašības atbilst Ministru kabineta noteiktajām prasībām (Ministru kabineta 21.11.2006. noteikumi Nr.970 "Noteikumi par Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm un amatpersonu amata kandidātiem nepieciešamo veselības stāvokli un psiholoģiskajām īpašībām un veselības stāvokļa un psiholoģisko īpašību pārbaudes kārtību"); nepieciešama 2. kategorijas pieeja valsts noslēpuma objektiem; nav sodīts par tīšu noziedzīgu nodarījumu – neatkarīgi no sodāmības dzēšanas vai noņemšanas; nav notiesāts par tīšu noziedzīgu nodarījumu, atbrīvojot no soda; nav saukts pie kriminālatbildības par tīša noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, izņemot gadījumu, kad amatpersona ir saukta pie kriminālatbildības, bet kriminālprocess pret to izbeigts uz reabilitējoša pamata; nav atzīts par rīcībnespējīgu likumā noteiktajā kārtībā; nav atvaļinātas no dienesta Iekšlietu ministrijas sistēmā vai Ieslodzījuma vietu pārvaldē sakarā ar to, ka tām piemērots disciplinārsods – atvaļināšana no dienesta; teicamas iemaņas darbā ar datoru (MS Word, MS Excel, MS PowerPoint); spēja plānot un organizēt savu darbu, veicamos uzdevumus izpildīt prioritārā secībā; labas komunikācijas prasmes, augsta psiholoģiskā noturība; spēja strādāt kā komandā, tā arī individuāli; augsta atbildības sajūta, analītiska domāšana, prasme strādāt paaugstinātas intensitātes apstākļos. Pienākumi:apkopot un analizēt informāciju par drošības stāvokli ieslodzījuma vietā, sniegt daļas priekšniekam priekšlikumus drošības risku novēršanai; veikt operatīvās darbības pasākumus atbilstoši Operatīvās darbības likumam; sniegt ieslodzījuma vietas izmeklētājiem un citām tiesībaizsardzības iestādēm palīdzību tādu noziedzīgu nodarījumu izmeklēšanā, ko izdarījuši ieslodzītie un ieslodzījuma vietas amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm un darbinieki; atbilstoši daļas kompetencei sniegt operatīvās darbības pasākumu veicējiem atbalstu noziedzīgu nodarījumu atklāšanā un novēršanā, kā arī citu drošības pasākumu īstenošanā; atbilstoši daļas kompetencei ievadīt informāciju informācijas sistēmās; izskatīt iesniegumus, priekšlikumus, sūdzības un ziņojumus un sagatavot atbilžu projektus. Iestāde piedāvā:Stabilu atalgojumu; Profesionālās izaugsmes un attīstības iespējas; Apmācības profesionālās kvalifikācijas pilnveidei; Sociālās garantijas: ikgadējais apmaksātais atvaļinājums 30 kalendāra dienas, pēc katriem pieciem izdienas gadiem ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu pagarina par trim kalendāra dienām; papildatvaļinājums viena darba diena, ja personas aprūpē ir viens bērns vecumā līdz 14 gadiem; papildatvaļinājums divas darba dienas, ja personas aprūpē ir divi bērni vecumā līdz 14 gadiem; papildatvaļinājums trīs darba dienas, ja personas aprūpē ir trīs vai vairāki bērni vecumā līdz 18 gadiem vai bērns ar invaliditāti; apmaksāti veselības aprūpes pakalpojumi; pabalsts sakarā ar ģimenes locekļa vai apgādājamā nāvi; pabalsts līdz 50 procentiem no mēnešalgas vienu reizi kalendāra gadā, aizejot ikgadējā apmaksātajā atvaļinājumā; nelaimes gadījuma pabalsts; speciālo medicīniski optisko redzes korekcijas līdzekļu (briļļu lēcu un briļļu ietvaru, darba briļļu) iegādes izdevumu atlīdzināšana līdz 100 EUR apmērā. Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46 EK 13. pantu Pārvalde informē, ka Pārvalde apstrādās Jūsu personas datus, lai nodrošinātu šīs atlases konkursa norisi. Pārvalde ir pārzinis Jūsu personas datu apstrādei (adrese: Stabu iela 89, Rīga, LV-1009, e-pasta adrese: pasts@ievp.gov.lv, personas datu aizsardzības speciālista kontaktinformācija: datu.specialists@ievp.gov.lv. Plašāka informācija par personas datu apstrādi ir pieejama: https://www.ievp.gov.lv/lv/datu-aizsardziba Profesija: IESLODZĪJUMA VIETAS INSPEKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Dzirnavu iela 32, Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Drošība / Glābšanas dienesti / Aizsardzība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-07-31 Kontaktpersona: CV un motivācijas vēstuli sūtīt uz pasts@ievp.gov.lv Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Adrese: Stabu iela 89, Rīga, LV-1009Tālrunis: 67208325e-pasts: pasts@ievp.gov.lvtīmekļa vietne: http://www.ievp.gov.lv/ Ieslodzījuma vietu pārvalde ir Tieslietu ministrijas padotībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas īsteno valsts politiku apcietinājuma kā drošības līdzekļa un brīvības atņemšanas kā kriminālsoda izpildes jomā. Amatpersona ir persona ar atbilstošu profesionālo izglītību, kvalifikāciju un speciālo dienesta pakāpi, kura devusi zvērestu un dienē Pārvaldē. Amatpersonas tiesības un pienākumus nosaka Ieslodzījuma vietu pārvaldes likums un Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likums. Vakance: vecākais inspektors (psihologs), 5413 02 Slodze: pilna Atalgojums: no 1800 EUR līdz 2040 EUR Darbavieta: Ieslodzījuma vietu pārvaldes Valmieras cietums – Dzirnavu iela 32, Valmiermuiža, Valmieras pag., Burtnieku nov., LV-4219 Kontaktinformācija: 64123906; 67290148, pasts@ievp.gov.lv CV un motivācijas vēstuli sūtīt: pasts@ievp.gov.lv; valmieras.cietums@ievp.gov.lv Prasības kandidātam: Atbilstība Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā noteiktajām prasībām: ir Latvijas pilsonis; vecums no 18 līdz 40 gadiem; amata pienākumu pildīšanai nepieciešama profesionālā augstākā izglītība – maģistra grāds psiholoģijā; atbilstība Psihologu likumā noteiktajām prasībām un praktiskā pieredze; apliecinājums, ka psihologs ir reģistrēts Psihologu reģistrā; līgums par pārraudzību noslēgts ar sertificēto psihologu-pārraugu (juridiskās psiholoģijas vai klīniskās psiholoģijas jomā) vai psihologa sertifikāts; latviešu valodas zināšanas vismaz C līmeņa 2.pakāpē; fiziskā sagatavotība atbilst Ministru kabineta noteiktajām prasībām (Ministru kabineta 28.05.2013. noteikumi Nr.288 "Fiziskās sagatavotības prasības Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm"); veselības stāvoklis un psiholoģiskās īpašības atbilst Ministru kabineta noteiktajām prasībām (Ministru kabineta 21.11.2006. noteikumi Nr.970 "Noteikumi par Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm un amatpersonu amata kandidātiem nepieciešamo veselības stāvokli un psiholoģiskajām īpašībām un veselības stāvokļa un psiholoģisko īpašību pārbaudes kārtību"); nav sodīts par tīšu noziedzīgu nodarījumu – neatkarīgi no sodāmības dzēšanas vai noņemšanas; nav notiesāts par tīšu noziedzīgu nodarījumu, atbrīvojot no soda; nav saukts pie kriminālatbildības par tīša noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, izņemot gadījumu, kad amatpersona ir saukta pie kriminālatbildības, bet kriminālprocess pret to izbeigts uz reabilitējoša pamata; nav atzīts par rīcībnespējīgu likumā noteiktajā kārtībā; nav atvaļinātas no dienesta Iekšlietu ministrijas sistēmā vai Ieslodzījuma vietu pārvaldē sakarā ar to, ka tām piemērots disciplinārsods – atvaļināšana no dienesta; teicamas iemaņas darbā ar datoru (MS Word, MS Excel, MS PowerPoint); spēja plānot un organizēt savu darbu, veicamos uzdevumus izpildīt prioritārā secībā; labas komunikācijas prasmes, augsta psiholoģiskā noturība; spēja strādāt kā komandā, tā arī individuāli; augsta atbildības sajūta, analītiska domāšana, prasme strādāt paaugstinātas intensitātes apstākļos. Pienākumi:Sniegt individuālās psiholoģiskās konsultācijas ieslodzītajiem; Sniegt psiholoģisko palīdzību ieslodzītajiem grupās; Savas kompetences ietvaros piedalīties ieslodzīto risku un vajadzību izvērtējumā; Sadarboties ar citām daļas amatpersonām un darbiniekiem – piedalīties ieslodzīto personu resocializācijas (soda izpildes pasākumu) plānu sastādīšanā, plānu īstenošanas novērtēšanā un plānu korekcijas veikšanā psiholoģiskās aprūpes jomā; Veikt ieslodzīto psiholoģisko izpēti, tai skaitā suicidālas uzvedības riska novērtēšanu; Sniegt pirmo psiholoģisko palīdzību suicīda mēģinājuma un krīžu gadījumos; Veikt ieslodzīto psiholoģiskā stāvokļa novērtējumu, sniegt nepieciešamās rekomendācijas pēc Ieslodzījuma vietas administrācijas pieprasījuma; Sagatavot psihologa atzinumus; Atbilstoši normatīvo aktu prasībām veidot un uzturēt psiholoģisko dokumentāciju. Iestāde piedāvā:Stabilu atalgojumu; Profesionālās izaugsmes un attīstības iespējas; Apmācības profesionālās kvalifikācijas pilnveidei; Sociālās garantijas: ikgadējais apmaksātais atvaļinājums – 30 kalendāra dienas, pēc katriem pieciem izdienas gadiem ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu pagarina par trim kalendāra dienām; papildatvaļinājums viena darba diena, ja personas aprūpē ir viens bērns vecumā līdz 14 gadiem; papildatvaļinājums divas darba dienas, ja personas aprūpē ir divi bērni vecumā līdz 14 gadiem; papildatvaļinājums trīs darba dienas, ja personas aprūpē ir trīs vai vairāki bērni vecumā līdz 18 gadiem vai bērns ar invaliditāti; apmaksāti veselības aprūpes pakalpojumi; pabalsts sakarā ar ģimenes locekļa vai apgādājamā nāvi; pabalsts līdz 50 procentiem no mēnešalgas vienu reizi kalendāra gadā, aizejot ikgadējā apmaksātajā atvaļinājumā; nelaimes gadījuma pabalsts; speciālo medicīniski optisko redzes korekcijas līdzekļu (briļļu lēcu un briļļu ietvaru, darba briļļu) iegādes izdevumu atlīdzināšana līdz 100 EUR apmērā. Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46 EK 13. pantu Pārvalde informē, ka Pārvalde apstrādās Jūsu personas datus, lai nodrošinātu šīs atlases konkursa norisi. Pārvalde ir pārzinis Jūsu personas datu apstrādei (adrese: Stabu iela 89, Rīga, LV-1009, e-pasta adrese: pasts@ievp.gov.lv, personas datu aizsardzības speciālista kontaktinformācija: datu.specialists@ievp.gov.lv. Plašāka informācija par personas datu apstrādi ir pieejama: https://www.ievp.gov.lv/lv/datu-aizsardziba Profesija: PSIHOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Dzirnavu iela 32, Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 4 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-07-31 Kontaktpersona: CV un motivācijas vēstuli sūtīt uz pasts@ievp.gov.lv Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (maģistra grāds)

Mūsu partneri