Valmieras Ziņas

Valkas novadā notiks vērienīgas Zemessardzes mācības “Kārķu vairogs”

Lasīšanas laiks: < 1 min

Šā gada 22. un 23.oktobrī  Valkas novada Kārķu pagasta teritorijā notiks Zemessardzes 2. brigādes 22. kājnieku bataljona taktiskās mācības, kurās piedalīsies aptuveni 150 zemessargu, informē Kārķu pagasta pārvaldes vadītājs Pēteris Pētersons.

Tās būs bataljona gada noslēguma mācības, kuru mērķis ir kaujas spēju pārbaude. Mācību laikā notiks militārās tehnikas un personāla pārvietošanās pa autoceļiem un to pieguļošajām teritorijām, tiks veidoti kontrolposteņi uz valsts, pašvaldības un A/S ‘’Latvijas Valsts meži’’ piederošajiem ceļiem. Mācībās tiks izmantots hibrīdkara scenārijs, kurā zemessargi trenēsies atbrīvot apdzīvotu vietu Kārķi no bruņotiem grupējumiem jeb tautā iesauktajiem “zaļiem cilvēciņiem”.

Mācību scenārija izspēles laikā tiks lietoti imitācijas līdzekļi – skanēs šāvieni, sprādzieni, būs redzami dūmi, taču tie neapdraudēs apkārtējo veselību un dzīvību. Nestrādās ielu apgaismojums un 22.oktobrī plkst.12.00 atskanēs ugunsdzēsību trauksmes signāls.

Lai nerastos pārpratumi un panika, aicinām iedzīvotājus informēt par gaidāmajām Zemessardzes mācībām savus ģimenes locekļus, kaimiņus, novada iedzīvotājus un tos, kuri šajās dienās plāno apmeklēt Kārķu pagastu. Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamiem satiksmes kustības traucējumiem un trokšņiem mācību norises laikā, kā arī lūdz neiesaistīties mācību norisē. Latvijas Republikas Zemessardze ir lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un teritoriālās aizsardzības pamats.

SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”  aicina savā komandā kolēģi uz nenoteiktu laiku  DZĪVNIEKU KOPĒJU Galvenie amata pienākumi: Veikt dzīvnieku kopšanas darbus Valmieras novada dzīvnieku patversmē: kopt un uzraudzīt dzīvnieku mītnes; apkopt un barot dzīvniekus; nodrošināt labturības prasības dzīvniekiem; veikt citus ar dzīvnieku aprūpi saistītus pienākumus; veikt klaiņojošu vai bezpalīdzības stāvoklī nonākušu mājas dzīvnieku ķeršanu. Prasības kandidātiem: Vismaz vispārējā vidējā izglītība; B kategorijas auto vadītāja apliecība; Darba pieredze ar dzīvniekiem tiks uzskatīta par priekšrocību; Dzīvnieku ķērāja apliecība tiks uzskatīta par priekšrocību; Labas komunikācijas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: Atbildīgu darbu Valmieras novada dzīvnieku patversmē; Normālo darba laiku ar summētā darba laika uzskaiti; Atalgojumu no EUR 780.00 un piemaksu līdz 30% pirms nodokļu nomaksas; Veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem; Nelaimes gadījumu apdrošināšanu pēc nostrādātiem 3 mēnešiem; Labumu grozu atbilstoši koplīgumam; Līdzmaksājumu sporta aktivitātēm. Pieteikties līdz 12.06.2026., sūtot CV elektroniski uz namsaimnieks@v-nami.lv vai uz adresi: SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Tālrunis informācijai: 64207300. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: DZĪVNIEKU PĀRRAUGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Mālu iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2026-06-12 Kontaktpersona: VALMIERAS NAMSAIMNIEKS VALMIERAS NAMSAIMNIEKS

Mūsu partneri