Valmieras Ziņas

8 dienās apkārt Latvijai. 2. diena – ceļu izaicinājums

Lasīšanas laiks: 2 min

Otro dienu iesāku laikus, jo grozot pulksteni, rīta gaisma sagrozījusies jau plkst. 6:00. Ātras brokastis un Valkā piestājot pie “Koklētāja” skulptūras un estrādes dodos tālāk ceļā.

Palēnām caur maziem ciematiem nokļuvu Ērģemē, kas patīkami pārsteidza ar kārtīgām pilsdrupām, kas tiek atjaunotas un pussabrukušu baznīcu. Abi objekti tādi tiešām fotogēniski.

Pa ceļam piestāju arī pie Piksāru baznīcas un “Baltijas ceļam” veltītas skulptūras uz Latvijas-Igaunijas robežas. Radās sajūta, ka rudens speciāli šogad nogaidījis, kamēr es dodos ceļā, jo koki tik ļoti krāsaini, ka prieks skatīties.

Tomēr mazāks prieks bija par ceļiem. Cenšoties turēties tuvu robežai sanāk braukt pa “mazākas nozīmes ceļiem”, kas brīžiem pārvēršas par dubļu un mālu peļķēm, brīžiem paliek diezgan šauri, bet pienāca arī mirklis, kad tālāk varēja tikai ar džipu. Tā kā man tāds nebija paķēries līdzi, tad diemžēl nācās griezties riņķī un braukt 40 km līkumu. Kopumā šodien pieveikti 350 km, no kuriem tikai nedaudz vairāk par pusi bija asfaltēti.

Sanāca apmeklēt arī Lodes estrādi, kas īpaša ar savu latvisko gleznojumu, bet Planču purva taka pie Staiceles bija tāda kā mini Ķemeru variants. Pieveicot trakos ceļus nokļuvu Ainažos, no kurienes tālāk tikai asfalts, kas priecēja. Ainažos aplūkoju necilu bāku un izcilu “spoku māju”. Tālāk jau Randu pļavas, Salacgrīva, Saulkrastu Baltā kāpa, Vecrīga un visbeidzot dienas galapunkts – Jūrmala.

Naktsmītne šeit nebija runāta, bet nelika mierā ideja vienkārši mēģināt sarunāt kādu hoteli bez maksas, apmaiņā pret “reklāmiņu” pastāstot. Tad nu ķēros pie telefona un sāku zvanīt. Pietika ar vienu telefona zvanu un “Sajūtu čiekuri” jeb Follow the Sun in Jurmala piekrita manai idejai.

Vieta, kas šogad ieguvusi balvu par “Veiksmīgāko jauno naktsmītni Latvijā”. Vieta, kas piedāvā desmit divvietīgus “čiekurus” kokos nakšņošanai, 2 bungalo mājiņas, pirti, viesu kupolu un arī milzu plostu, kuram pāri kupols. Vieta, kurā ir ļoti draudzīgs saimnieks.

Kaut arī sezona šeit strauji tuvojas beigām, tomēr viena guļvieta man atradās. Saimnieks izrādīja visu apkārtni un parunājām par biznesu un dzīvi. Nonācu pie slēdziena, ka nākamvasar jābrauc šeit ar draugiem un jāpavada kāda lieliska nedēļas nogale. Šī noteikti ir vieta, kur vērts atgriezties!

Klāt jau trešā diena, kuras plāns ir gar jūru nokļūt nedaudz aiz Kolkas, kur mani sagaida, iespējams, latviskākā naktsmītne visā Pasaulē. Vismaz bildēs radās tāda sajūta. Par to kā man veiksies sekojat rīt.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (profesijas klasifikatora kods 2359 01) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, Iestādes vadību un izglītojamo vecākiem, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 8 stundas (0.271 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Sociālais pedagogs”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības mūzikas skolotāju (profesijas klasifikatora kods 2342 03) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • īstenot pirmsskolas izglītības satura apguvi kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā mācību jomā; • plānot pedagoģisko darbu saskaņā ar Iestādes nolikumu un pirmsskolas audzināšanas galvenajiem darba virzieniem; • organizēt mācību darbu bērnu muzikālo, pašizpausmes, intelektuālo spēju attīstīšanai; • izvērtēt un analizēt savu pedagoģisko darbu ar bērniem un sniegt atskaiti par paveikto; un Jums ir: • augstākā izglītība pedagoģijā (atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”) ar kvalifikāciju – pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs vai students augstākās izglītības studiju programmā – mūzikas skolotājs; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 30 stundas (0,750 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs/-a”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SPORTA SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri