Valmieras Ziņas

8 dienās apkārt Latvijai. 2. diena – ceļu izaicinājums

Lasīšanas laiks: 2 min

Otro dienu iesāku laikus, jo grozot pulksteni, rīta gaisma sagrozījusies jau plkst. 6:00. Ātras brokastis un Valkā piestājot pie “Koklētāja” skulptūras un estrādes dodos tālāk ceļā.

Palēnām caur maziem ciematiem nokļuvu Ērģemē, kas patīkami pārsteidza ar kārtīgām pilsdrupām, kas tiek atjaunotas un pussabrukušu baznīcu. Abi objekti tādi tiešām fotogēniski.

Pa ceļam piestāju arī pie Piksāru baznīcas un “Baltijas ceļam” veltītas skulptūras uz Latvijas-Igaunijas robežas. Radās sajūta, ka rudens speciāli šogad nogaidījis, kamēr es dodos ceļā, jo koki tik ļoti krāsaini, ka prieks skatīties.

Tomēr mazāks prieks bija par ceļiem. Cenšoties turēties tuvu robežai sanāk braukt pa “mazākas nozīmes ceļiem”, kas brīžiem pārvēršas par dubļu un mālu peļķēm, brīžiem paliek diezgan šauri, bet pienāca arī mirklis, kad tālāk varēja tikai ar džipu. Tā kā man tāds nebija paķēries līdzi, tad diemžēl nācās griezties riņķī un braukt 40 km līkumu. Kopumā šodien pieveikti 350 km, no kuriem tikai nedaudz vairāk par pusi bija asfaltēti.

Sanāca apmeklēt arī Lodes estrādi, kas īpaša ar savu latvisko gleznojumu, bet Planču purva taka pie Staiceles bija tāda kā mini Ķemeru variants. Pieveicot trakos ceļus nokļuvu Ainažos, no kurienes tālāk tikai asfalts, kas priecēja. Ainažos aplūkoju necilu bāku un izcilu “spoku māju”. Tālāk jau Randu pļavas, Salacgrīva, Saulkrastu Baltā kāpa, Vecrīga un visbeidzot dienas galapunkts – Jūrmala.

Naktsmītne šeit nebija runāta, bet nelika mierā ideja vienkārši mēģināt sarunāt kādu hoteli bez maksas, apmaiņā pret “reklāmiņu” pastāstot. Tad nu ķēros pie telefona un sāku zvanīt. Pietika ar vienu telefona zvanu un “Sajūtu čiekuri” jeb Follow the Sun in Jurmala piekrita manai idejai.

Vieta, kas šogad ieguvusi balvu par “Veiksmīgāko jauno naktsmītni Latvijā”. Vieta, kas piedāvā desmit divvietīgus “čiekurus” kokos nakšņošanai, 2 bungalo mājiņas, pirti, viesu kupolu un arī milzu plostu, kuram pāri kupols. Vieta, kurā ir ļoti draudzīgs saimnieks.

Kaut arī sezona šeit strauji tuvojas beigām, tomēr viena guļvieta man atradās. Saimnieks izrādīja visu apkārtni un parunājām par biznesu un dzīvi. Nonācu pie slēdziena, ka nākamvasar jābrauc šeit ar draugiem un jāpavada kāda lieliska nedēļas nogale. Šī noteikti ir vieta, kur vērts atgriezties!

Klāt jau trešā diena, kuras plāns ir gar jūru nokļūt nedaudz aiz Kolkas, kur mani sagaida, iespējams, latviskākā naktsmītne visā Pasaulē. Vismaz bildēs radās tāda sajūta. Par to kā man veiksies sekojat rīt.

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina jaunie elektroenerģijas tarifi?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Mūrmuižas pirmsskolas izglītības iestāde “Pasaciņa” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (uz nepilnu darba slodzi) uz noteiktu laiku.  Darba vietas adrese: “Bērnudārzs Pasaciņa”, Mūrmuiža, Kauguru pagasts, Valmieras novads. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālām spējām atbilstošu izglītības procesu grupā; • sadarboties ar kolēģiem un vecākiem, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; • veikt bērnu attīstības dinamikas izpēti; • plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; • piedalīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Jums ir: • pieredze darbā ar bērniem; • izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopijas gaidīsim līdz 2023.gada 13.oktobrim e-pastā: pasacina@valmiera.edu.lv Tālrunis informācijai: 28650094. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Bērnudārzs Pasaciņa, Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-13

Mūsu partneri