Valmieras Ziņas

6 soļi, kas palīdzēs atbrīvoties no parādiem

Nē, šī nebūs brīnumrecepte, kas liks izgaist jūsu kredītiem. Tādu diemžēl mēs nezinām. Atbrīvošanās no kredītiem vienmēr ir process, kas prasa laiku un arī paša kredītņēmēja apņēmību, aktīvu rīcību. Tāpēc apkopojām dažus soļus, kas ātrāk palīdzēs tuvoties savam mērķim — no kredītiem brīvai dzīvei

 1. Plāno savas finanses
  Pirmais solis ir svarīgs — apstāties un drosmīgi ieskatīties savā makā. Ieraudzīt reālo situāciju. Ienākumi, izdevumi, kredītmaksājumi — apzinies situāciju un savas kopējās parādsaistības. Cik ātri pašreizējā tempā kredīti tiks atmaksāti? Ja šķiet, ka tas ir pārāk ilgi, tad ir laiks rīkoties, lai situāciju pasteidzinātu.
 1. Izglītojies un palielini savu finansiālo pratību
  Ja esošie paradumi nav nesuši labus rezultātus, tad ir skaidrs, ka ir kaut kas jāmaina — jāuzlabo sava finanšu pratība. Varbūt var noderēt kāda laba grāmata vai internetā atrodama informācija. Mācoties par finansēm, var iegūt jaunas zināšanas, ko izmēģināt savā ikdienā. Tas var palīdzēt veikt ienākumu, izdevumu uzskaiti, plānot pirkumus, samazināt izdevumus utt.
 1. Tērē mazāk naudas
  Tas ir loģiski — ja gribi ātrāk atmaksāt parādus, jāsāk tērēt mazāk, lai šo naudu novirzītu maksājumiem. Padomājiet, kuras pozīcijas izdevumos var samazināt vai izņemt pavisam. Lai gan tas var būt grūti un var nākties samazināt savu komfortu, tomēr tas ir tā vērts. Ja dzīvo viens, ja nav jārūpējas par bērniem, tad tas ir daudz vieglāk. Kādu laiku izvēlēties askētiskāku un mazāk patērējošu dzīvesveidu, lai sakārtotu savas finanses.
 1. Palielini savus ienākumus
  Pelni vairāk — to vienmēr ir viegli pateikt. Kā to izdarīt? Te jābūt radošiem un arī apņēmīgiem. Vairāk naudas neradīsies, ja paši nerīkosieties. Varbūt ir iespēja paņemt kādu papildu darbu, varbūt ir laiks riskēt un pieteikties labāk apmaksātam amatam? Varbūt varat palielināt maksu par saviem pakalpojumiem? Katra situācija ir individuāla, tāpēc jāskatās, kādas ir jūsu iespējas, ko varat izmantot, lai nopelnītu vairāk.
 1. Pārkreditācija var samazināt kredītprocentus
  Situāciju var uzlabot arī pārkreditācija. Ja šķiet, ka aizdevēju procenti ir pārāk lieli, tad pārkreditācija ir laba doma. Tādā veidā var iegūt izdevīgāku aizdevuma procentu likmi. Piemēram, pie aizdevēja “Latvijas Hipotēka” pārkreditācija iespējama pat ar 2,5% aizdevuma likmi. Pārkreditācija arī ļauj izbeigt kredītsaistības ar nevēlamu aizdevēju un nonākt pie tāda, kurš var piedāvāt izdevīgākus risinājumus.
 1. Esi pacietīgs
  Iespējams, šis ir pats svarīgākais punkts. Brīnumi nenotiek un kredīti nepazūd vienā dienā. Atkarībā no tā, kāda ir jūsu situācija, tas var prasīt pat vairākus gadus, lai iegūtu no kredītiem brīvu dzīvi. Jārēķinās, ka šajā laikā būs kādas neērtības vai nāksies no kaut kā atteikties, bet nevajag pazaudēt savu mērķi un iemeslus, kāpēc to darāt.

Ko iegūsiet, ātrāk atbrīvojoties no kredītiem?

Ieguvumi noteikti būs tā vērti, lai šo ceļu uzsāktu. Jūs iegūsiet finansiālo brīvību un iespēju daudz drosmīgāk lemt par savu dzīvi — darbu, karjeru, attiecībām. Tāpat arī izzudīs viens no būtiskākajiem stresa avotiem jūsu dzīvē — kredīti.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat Saeimas vēlēšanu rezultātus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes štābs VALMIERĀ piedāvā darbu SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTAM Darba pienākumi: · Nodrošināt sabiedrības informēšanu par Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes darbību; · Veikt sadarbība ar plašsaziņas līdzekļiem, sagatavot un nosūtīt preses paziņojumus; · Veikt preses monitoringu; · Organizēt reprezentatīvos pasākumus;  · Nodrošināt mājas lapas un sociālo tīklu lapu satura papildināšanu; · Veikt pasākumu fotografēšanu, foto un video arhīva uzturēšanu. Pamatprasības: · 1. līmeņa augstākā vai augstākā izglītība sociālajās zinībās (sabiedriskajās attiecībās, žurnālistikā, politoloģijā, stratēģiskajā komunikācijā, psiholoģijā u.c.), var būt pēdējo kursu students (pieredze līdzīgā darbā tiks uzskatītas par priekšrocību); · Teicamas latviešu un angļu valodas zināšanas; · Labas organizatoriskās, saskarsmes un prezentēšanas prasmes; · Profesionālas prasmes darbā ar MS Office programmām un sociālajos tīklos; · Augsta atbildības izjūta, spēja strādāt individuāli un komandā; · Psiholoģiskā noturība; · Spēja un motivācija pilnveidot savas zināšanas un iemaņas; · Spēja uzņemties atbildību par savas profesionālās darbības rezultātiem. Piedāvājam: · Interesantu, dinamisku un daudzveidīgu darbu; · Labus darba apstākļus; · Veselības apdrošināšanu; · Bruto atalgojums, sākot no 675 eiro līdz 1190 eiro (7. vai 9. mēnešalgu grupa, atkarībā no izglītības un darba pieredzes), un sociālās garantijas atbilstoši valsts pārvaldē noteiktajam; · Par priekšrocību tiks izvirzīti kandidāti, kuri jau ir zemessargi vai ir gatavi iestāties Zemessardzē. Darba vieta Valmierā. Lai pieteiktos, sūti CV uz e-pastu aija.bumane@mil.lv līdz 25.10.2018. Tālrunis informācijai 27327669 Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46 EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk – VDAR) 13.pantu un Fizisko personu datu aizsardzības likumu informējam, ka: 1) jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi; 2) jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir ZS 2.Vidzemes brigādes Personālsastāva un administrēšanas daļa. Profesija: SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Drošība / Glābšanas dienesti / Aizsardzība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-10-25 Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri