Valmieras Ziņas

5. Tautas muzikantu saiets Sēļu muižā

Lasīšanas laiks: 2 min

10. decembrī plkst. 16.00 Valmieras novada Sēļu pagasta Tautas namā (Sēļu muižā) notiks 5. Tautas muzikantu saiets, kur kopā muzicēs Ziemeļvidzemes novadu individuālie muzikanti, kapelas un muzikantu grupas, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Tautas muzikantu biedrības pārstāve Maija Upeniece.

5. Tautas muzikantu saietā Sēļu muižā muzicēs Nikolajs Zaharovs (Rīga), Uģis Vītiņš (Valmieras novads, Sēļi), Jānis Gipters (Daugavpils novads, Vabole), Valters Reiznieks (Limbaži), Juris Slaucītājs (Jaungulbene), Visvaldis Bačinskis (Gulbenes novads, Sinole), Vilis Grasis (Gulbenes novads, Stāķi) u.c. individuālie muzikanti, kā arī tautas mūzikas kopa “Sēļu muižas muzikanti” (Valmieras novads, Sēļi), kapela “Ziemeļmala” (Limbaži), muzikantu grupa “Retro” (Gulbene), tālākie dalībnieki no Latgales – Līvenhofas muzikanti (Līvāni), kā arī citas muzikantu grupas.

5. Tautas muzikantu saiets Sēļu muižā ir Tautas muzikantu biedrības un Valmieras novada Sēļu pagasta Tautas nama sadarbības projekts, kas turpina uzturēt un popularizēt tautas muzicēšanas tradīciju Latvijas novados, īpaši to popularizējot Ziemeļvidzemē. Šobrīd tas ir vienīgais pasākums Ziemeļvidzemē, kurā sadzīves muzicēšanas formātā piedalās tautas muzikanti un muzikantu grupas.

Līdz 20. gadsimta 50.–60. gadiem tautas muzicēšanas tradīciju lauku kultūrvidē pārmantoja no paaudzes paaudzē. Senais muzikants savas amata prasmes – instrumenta spēles tehniku, manieri un repertuāru – nodeva mutvārdu ceļā, balstoties uz paša muzikanta ieinteresētību apgūt kāda noteikta instrumenta spēli. Visbiežāk instrumenta spēlēt prasmi apguva no vectēva, tēva vai kāda cita radinieka, tā balstījās tikai uz muzikālo atmiņu bez nošu pieraksta. 21. gadsimta sākumā muzicēšanas tradīcijas pārmantošanas process no paaudzes uz paaudzi vairs nav aktuāls ikdienas lietojumā, jo visbiežāk muzicēšanas pamatus apgūst mūzikas izglītības iestādēs un tradīcija vai nu tiek restaurēta pēc pierakstītajiem avotiem vai “izdomāta”, kas ne vienmēr ir garants izpratnei par tautas muzicēšanu. Tautas muzikantu saieti novados jaunajiem muzikantiem vai muzikantu grupām ir pirmie publiskās uzstāšanās pasākumi.

Ieeja pasākumā: 2,00 EUR. Pasākumu atbalsta: Valmieras novada pašvaldība, Sēļu pagasta Tautas nams, Tautas muzikantu biedrība.

FOTO: Sēļu muižas muzikanti festivālā “Ant Rubežiaus 2022” Lietuvā ar iegūto “Mūziķu eņģeli”, foto Tautas muzikantu biedrība.

Kontakti:

  • Tautas muzikantu biedrības vadītāja Iveta Dukaļska, tālr. 20019452, ivetadukalska@inbox.lv,
  • Sēļu pagasta Tautas nama vadītāja Ināra Blūma, tālr. 26321158, inara_bluma@inbox.lv

SIA “LEGROLATVIA” (reģistrācijas nr. LV44103109749), kūdras substrātu ražošanas un iepakošanas uzņēmums aicina darbā “Laboratorijas vadītāju” (1223 03) (darba vietas atrašanās vieta: “Lakstīgalas”, Rūpnieki, Valmieraspagasts, Burtnieku novads, LV-4219, t.i. 6 km no Valmieras). Darba pienākumi: Organizēt, vadīt un koordinēt darbu laboratorijā, kontrolēt ražotāsprodukcijas kvalitāti ,ienākošās kūdras kvalitāti, gatavās produkcijaskvalitāti, veikt attiecīgās analīzes un pārbaudes . Uzturēt tehniskā kartībā laboratorijasiekārtas. Darba laiks 8.oo – 17.oo. Pēc nepieciešamības pagarināts vai maiņudarba laiks. Prasības: Atbilstoša izglītība, zināšanas par laboratorijas procesiem un iekārtām.Vēlama iepriekšēja pieredze līdzīgā amatā.  Valodas zināšanas – obligāti latviešuun angļu. B kategorijas autovadītāja apliecība, savs transports.  Iemaņas: Pozitīva attieksme pret darbu un darba kolēģiem, prasme strādāt komandā,pozitīva komunikācija. Vēlme mācīties,apgūt darba specifiku un strādāt ar atbildību, nezaudējot darba kvalitāteslīmeni. Piedāvājam: Darbu starptautiskā uzņēmumā, labus darba apstākļus un atsaucīguskolēģus.  Apmācību jaunajā amatā. Darba alga 1500 EUR bruto.  Veselības apdrošināšanas polise pēc pārbaudes laika. CV sūtīt uz info@seda.lv, ar norādi “Laboratorijasvadītājs”. Konfidencialitāti garantējam.Jautājumu gadījumā zvanīt 22498474 Profesija: LABORATORIJAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lakstīgalas, Rūpnieki, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-12

Aicinām darbā AUTOBUSA VADĪTĀJU VALMIERAS AUTOPARKĀ DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana saskaņā ar darba grafiku biļešu pārdošana darbs ar elektronisko kases aparātu pasažieru kvalitatīva apkalpošana PRASĪBAS PRETENDENTIEM: D kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība, vēlams 95. kods vēlams D vai D 1 kategorijas transportlīdzekļa vadītāja stāžs vismaz divi gadi labas saskarsmes un komunikācijas prasmes latviešu valodas zināšanas UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu no 1200 EUR līdz 1600 EUR (pirms nodokļu nomaksas) pilnas sociālās garantijas daļēju ceļa izdevumu apmaksu no dzīvesvietas uz darbavietu 95. koda apmācības apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas veselības apdrošināšanas iespējas iespēju savienot ar darbu citā uzņēmumā ikgadējās un 95. koda apmācības CV ar norādi vakancei „Autobusa vadītājs Valmieras autoparkā” iesniegt: sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv personīgi SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, Reģ.nr. 40003004220) Informācijai 29231565 * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOBUSA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-12

Mūsu partneri