Valmieras Ziņas

4. un 5.martā notāri sniegs bezmaksas juridiskās konsultācijas

Lasīšanas laiks: 2 min

Pavirša attieksme pret juridiskiem darījumiem, zināšanu un izpratnes trūkums, vēlme ietaupīt vai apiet nodokļu maksājumus – tie ir tikai daži no iemesliem, kuru dēļ daudzi Latvijas iedzīvotāji sevi pakļauj nopietniem drošības riskiem, veicot darījumus ar nekustamo īpašumu. Lai izglītotu un skaidrotu nekustamo īpašumu darījumu riskus, kā arī ikvienam Latvijas iedzīvotājam sniegtu bezmaksas palīdzību visdažādākajos juridiskajos jautājumos, 4. un 5.martā gadskārtējās Notāru dienās zvērināti notāri sniegs bezmaksas juridiskās konsultācijas visā Latvijā.

“Ik gadu, rīkojot Notāru dienas un bez maksas konsultējot Latvijas iedzīvotājus, pārliecināmies, ka juridisko jautājumu sakārtošana Latvijas iedzīvotājiem nereti paliek novārtā. Jau desmito gadu mēs, Latvijas notāri, atveram savu biroju durvis, lai palīdzētu Latvijas cilvēkiem vērst par labu jautājumus, kas skar viņu juridisko drošību,” pastāstīja Latvijas Zvērinātu notāru padomes rīkotājdirektore Vija Piziča.

Problēmas sakne nekustamo īpašumu jomā ir fakts, ka vairākums Latvijas iedzīvotāju joprojām izvēlas slēgt privātos darījumu līgumus, pievienojot tiem vien nostiprinājuma lūgumu. Neizprotot sastādītā līguma būtību, līgumslēdzēji paši padara sevi par situācijas ķīlniekiem.

“Par nekustamo īpašumu darījumu problēmsituācijām visbiežāk dzirdam situācijās, kad jau ir par vēlu ko labot – kādam izkrāpts mājoklis, nav samaksāta norunātā īpašuma cena, iegādātajā īpašumā mitinās īrnieki vai tam ir kādi citi būtiski apgrūtinājumi, kas ievērojami samazina īpašuma vērtību. Diemžēl lielākajā daļā šādu gadījumu tiesībsargājošajām institūcijām nav iespēju palīdzēt cietušajiem, jo viņi labprātīgi ir parakstījuši privātu darījuma līgumu. Un kaut arī, iespējams, cilvēks nav izpratis un pārzinājis visus “zemūdens akmeņus”, viņa paraksts visbiežāk kalpo par iemeslu, kādēļ, piemēram, nav iespējams ierosināt kriminālprocesu par kaitējumu, kas viņam nodarīts,” komentēja V. Piziča.

Bezmaksas konsultācijas Notāru dienu laikā būs iespējams saņemt 112 notāru birojos 29 Latvijas pilsētās. Valmierā konsultācijas sniegs Ineta Nīlandere (Rīgas ielā 9-4) un Aina Zvidriņa (Rīgas iela 25C).

Konsultācijas 4. un 5. martā bez maksas varēs saņemt:

  • Notāru birojos visā Latvijā no plkst. 10 līdz 16. 
  • Latvijas Zvērinātu notāru padomes birojā, K. Valdemāra ielā 20 – 8, Rīgā
  • Uzdodot jautājumus Skype (lietotājvārds: Notaru_dienas)
  • Sūtot jautājumus Twitter @NotaruDienas

Notāru dienas ir Latvijas Zvērinātu notāru padomes iniciatīva reizi gādā notāru birojos visā Latvijā nodrošināt bezmaksas juridiskās konsultācijas ikvienam iedzīvotājam. Notāru dienas notiek jau kopš 2006.gada, un nu jau desmito gadu līdzās juridiskajām konsultācijām, notāri priekšplānā izvirza sabiedrībai aktuālus jautājumus. Kopumā šo desmit gadu laikā iespēju bez maksas saņemt notāru padomu par tādiem jautājumiem kā darījumi ar nekustamo īpašumu, mantojumu lietas, testamentu sastādīšanas kārtība, dāvinājuma līgumu riski, laulības šķiršanas jautājumi, īres, nomas jautājumi, sākumdeklarēšanās un citas, izmantojuši vairāk nekā 30 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju.

Aktuālais jautājums

Vai esi iepazinies ar jauno Valmieras novada teritoriālo plānojumu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”  aicina savā komandā kolēģi uz nenoteiktu laiku  DZĪVNIEKU KOPĒJU Galvenie amata pienākumi: Veikt dzīvnieku kopšanas darbus Valmieras novada dzīvnieku patversmē: kopt un uzraudzīt dzīvnieku mītnes; apkopt un barot dzīvniekus; nodrošināt labturības prasības dzīvniekiem; veikt citus ar dzīvnieku aprūpi saistītus pienākumus; veikt klaiņojošu vai bezpalīdzības stāvoklī nonākušu mājas dzīvnieku ķeršanu. Prasības kandidātiem: Vismaz vispārējā vidējā izglītība; B kategorijas auto vadītāja apliecība; Darba pieredze ar dzīvniekiem tiks uzskatīta par priekšrocību; Dzīvnieku ķērāja apliecība tiks uzskatīta par priekšrocību; Labas komunikācijas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: Atbildīgu darbu Valmieras novada dzīvnieku patversmē; Normālo darba laiku ar summētā darba laika uzskaiti; Atalgojumu no EUR 780.00 un piemaksu līdz 30% pirms nodokļu nomaksas; Veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem; Nelaimes gadījumu apdrošināšanu pēc nostrādātiem 3 mēnešiem; Labumu grozu atbilstoši koplīgumam; Līdzmaksājumu sporta aktivitātēm. Pieteikties līdz 12.06.2026., sūtot CV elektroniski uz namsaimnieks@v-nami.lv vai uz adresi: SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Tālrunis informācijai: 64207300. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: DZĪVNIEKU PĀRRAUGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Mālu iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2026-06-12 Kontaktpersona: VALMIERAS NAMSAIMNIEKS VALMIERAS NAMSAIMNIEKS

Mūsu partneri