Valmieras Ziņas

2018.gadā reģistrēti 278 jaundzimušie valmierieši

Apkopojot Valmieras pilsētas Dzimtsarakstu nodaļas statistiku par 2018.gadu, var secināt, ka Valmierā pērn reģistrēti 278 jaundzimušie valmierieši, savukārt miruši 232 valmierieši, portālam “Valmieras Ziņas” pavēstīja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Zālīte.

Dzimušo reģistrācija

2018.gadā Valmieras pilsētas Dzimtsarakstu nodaļā kopumā reģistrēti 315 jaundzimušie, no tiem 278 ir valmierieši. 2018.gadā reģistrēts par 13 jaundzimušajiem vairāk nekā gadu iepriekš un 12 valmieriešiem vairāk nekā pērn.

Kopumā 2018.gadā reģistrēti 178 zēni un 137 meitenes. Pēdējo astoņu gadu laikā zēnu skaits palielinās attiecībā pret meiteņu skaitu. 2018.gadā reģistrēti trīs dvīņu pāri un arī trīnīši. Visvairāk jaundzimušo reģistrēts februārī un martā, katrā mēnesī 30 jaundzimušie, bet vismazāk bērni reģistrēti septembrī – 20. Ar bērniņiem visbagātākais bijis 17.aprīlis un 29.marts, katrā no šiem datumiem piedzimuši pieci bērniņi.

46,6% jaundzimušo reģistrēti ar paternitātes atzīšanu, kad bērna māte un tēvs nav laulībā un bērnam pie dzimšanas reģistrācijas pārsvarā tiek dots tēva uzvārds. Šim rādītājam ir tendence svārstīties robežās no 42% līdz 52%. Salīdzinot ar 2017.gadu, 2018.gadā šis rādītājs ir samazinājies par 1,4%. Pēdējo gadu laikā ir novērota tendence, ka bērnu vecāki reģistrē laulību pēc otrā bērna piedzimšanas, pastāstīja Valmieras Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Rita Viļumsone. Savukārt 5,1% jaundzimušo reģistrēts bez ziņām par bērna tēvu. Līdz 2018.gadam šim rādītājam bija tendence samazināties līdz 1,7%.

2018.gadā Valmieras Dzimtsarakstu nodaļā, pamatojoties uz Civilstāvokļa aktu reģistrācijas likumu, ziņas par bērna tēvu ierakstīt, balstoties uz trīspusēju paternitātes atzīšanas iesniegumu, izmantojušas četras ģimenes. 2017.gadā šādu iespēju izmantojusi viena ģimene.

2018.gadā 34,3% piedzimis pirmais bērniņš ģimenē, 41,6% – otrais, 17,7% – trešais un 5,1% – ceturtais.

Jaunākā māmiņa bijusi 17 gadus veca. 34,3% sievietes pirmo bērnu laida pasaulē vecumā no 17 līdz 37 gadiem. 87,9% Dzimtsarakstu nodaļā reģistrētajās ģimenēs abi vecāki ir latvieši, bet 12,1% abi vecāki ir bijuši dažādu tautību.

Ikviena valmierieša piedzimšana ir svētki gan ģimenei, gan pilsētai. Lai sveiktu mazuli un vecākus, reģistrējot bērnu Valmieras pilsētas Dzimtsarakstu nodaļā, ģimene saņem ne tikai dzimšanas apliecību, bet arī īpašu dāvanu – adītu cepurīti Valmieras krāsās ar ieadītu pilsētas nosaukumu, kas ir kā īpaša atpazīšanas un piederības zīme Valmieras pilsētai un grāmatu “Mūsu bērns”. Grāmata ir kā maza enciklopēdija jaunajiem vecākiem, lai atvieglotu viņu ikdienu mazuļa audzināšanā, kopšanā, uztura izvēlē un labvēlīgas vides radīšanā. Tajā ir iekļauts arī Valmieras pilsētas pašvaldības vēlējums mazajiem valmieriešiem.

Jāpiemin, ka Valmieras pilsētas Dzimtsarakstu nodaļa piedāvā dzimšanas fakta svinīgu reģistrāciju – 15 EUR, kā arī Bērnības svētku ceremoniju – 30 EUR.

Mirušo reģistrācija

2018.gadā Valmieras Dzimtsarakstu nodaļā, salīdzinot ar 2017.gadu, pieaudzis reģistrēto mirušo skaits – 399 (2017.gadā tika reģistrēti 376 mirušie). Tā kā likumdošana paredz iespēju miršanu reģistrēt jebkurā vietā un Valmierā atrodas Vidzemes slimnīca un Tiesu medicīnas eksperts, 41,9% (167 cilvēki) no Valmieras pilsētas Dzimtsarakstu nodaļā reģistrētajiem mirušajiem nav Valmieras pilsētas iedzīvotāji. 2018.gadā reģistrētas 232 valmieriešu miršanas.

Visbiežāk 2018.gadā cilvēki miruši no sirds slimībām (30,8%), plaušu slimībām (20,8%), vēža (18,3%) un asinsvadu slimībām (14,3%). Salīdzinot ar 2017.gadu, pērn samazinājies cilvēku skaits, kuri miruši no asinsvadu slimībām, bet palielinājies cilvēku skaits, kuri miruši no sirds, plaušu slimībām un vēža. Savukārt no traumām pērn gājuši bojā 2,3%, kas ir nedaudz mazāk nekā gadu iepriekš.

Visvairāk mirušo reģistrēti martā – 40, bet vismazāk novembrī – 22. Visnelaimīgākā diena bijis 2.oktobris, kad reģistrētas 8 miršanas.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA “WOLTEC” ir viens no vadošajiembūvniecības uzņēmumiem Latvijā. Uzņēmums ir specializējiesenergobūvniecībā, ūdensvadu un kanalizācijas tīklu izbūvē, telekomunikācijutīklu izbūvē un vispārējā būvniecībā.     SIA “WOLTEC” izsludina konkursu uz vakanci BŪVNIECĪBAS DEPARTAMENTAVADĪTĀJS/-A Mūsu prasības:   Ø būvprakses sertifikāts būvdarbu vadīšanā (būvprakses sertifikāts būvuzraudzībā tiks uzskatīts par priekšrocību), Ø atbilstoša augstākā izglītība būvniecībā, Ø pieredze struktūrvienības vadīšanā, Ø prasmes darbā ar datoru (MS Office,AutoCAD, PROJECT), Ø B kategorijas autovadītājaapliecība, Ø spēja strādāt patstāvīgi unorganizēt darbu, Ø spēja uzņemties iniciatīvu un atbildību, Ø labas saskarsmes prasmes un vēlmestrādāt komandā. Mēs piedāvājam: stabilu atalgojumu no EUR 3000,- BRUTO, uz darba rezultātiem vērstu motivācijas sistēmu, veselības apdrošināšanu, sociālās garantijas, vērtīgu darba pieredzi uz attīstību vērstā uzņēmumā, darbam nepieciešamo tehnisko nodrošinājumu, atbildīgu un dinamisku darbu, profesionālo apmācību un attīstību. Motivācijas vēstuli, CV (profesionālās pieredzes aprakstu), augstāko izglītību apliecinošu dokumentu, pieredzi apliecinošus dokumentus (pēdējo trīs gadu) un sertifikātu kopijas lūdzam iesniegt līdz 2019.gada 15.novembrim personīgi vai pa pastu (adrese: Ausekļa iela 31, Valmiera, LV-4201), vai elektroniski uz e-pastu personals@woltec.lv. Par konkursa rezultātiem informēsim pretendentus, kuri tiks izvirzīti nākamajai atlases kārtai. Profesija: VADĪTĀJS/ DIREKTORS (būvniecības jomā) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-15 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pasta adresi: personals@woltec.lv

Mūsu partneri