Valmieras Ziņas

16 tendences, kas mainīs medicīnas nozari

Šī gada 25.javārī notika BiSMART organizētā konference “Medicīna. Farmācija”, kuras ievadā tika identificētas 16 tendences, kas mainīs, attīstās un uzlabos medicīnas un farmācijas kvalitāti tuvākajā nākotnē. BiSMART vadītājs Juris Kabakovs savā prezentācijā uzskaitīja šīs tendences un paskaidroja, kā tās ietekmēs nozari un tajā strādājošos.

1. Pacientu pašdiagnostika

Mūsdienās teju ikkatrs kādas konkrētas slimības simptomus var pārbaudīt Googlē, pēc tam konsultējoties par šo slimību ar savu ārstējošo ārstu. Tādējādi pacients ar ārstu vairāk sadarbojas, kļūstot par partneriem konkrētās slimības ārstēšanā.

2. Pielāgots mācību process

Jauno mediķu mācību process kļūs aizvien dinamiskāks. Dinamika un jaunās tehnoloģijas būs tas, kas dos iespēju mācīties un apgūt jaunas lietas ātrāk. Tie arī būs ļoti nozīmīgi aspekti nākotnes mediķu apmācības procesā.

3. Portatīvā diagnostika

Portatīvā diagnostika atrisina ļoti daudz problēmu, piemēram, pacientam vairs nebūtu speciāli jādodas uz slimnīcu nodot analīzes. Šo procesu varētu veikt attālināti ar interneta starpniecību. Portatīvā diagnostika noteikti ir tas virziens, kur medicīna attīstīsies, nodrošinot aizvien ērtāku un ātrāku veidu, kā pacientam pārbaudīt un uzlabot savu veselību.

4. Telemedicīna un attālinātā aprūpe

Attālinātā aprūpe ir ļoti noderīga, piemēram, fizioterapijā. Fiziotrapeitam ir iespēja ārstēt un sekot līdzi pacientam attālināti. Vizīte pie ārsta klātienē arī vairs nav obligāta. Pacientam vien atliek nosūtīt bildi, kurā parādīta viņa kaite, un ārsts ar īsziņas palīdzību var atbildēt, kā tikt ar konkrēto slimību galā.

5. Genomika un personalizētas zāles

Medicīna jau attīstījusies tik tālu, ka pacientam vien atliek iemācīties izlasīt savu DNS, lai uzzinātu, kādas zāles viņam nepieciešams lietot konkrētās slimības ārstēšanā. Attīstoties personalizētajām zālēm, medikamenti kļūs aizvien pielāgotāki konkrētajam pacientam.

6. Ķermeņa sensori.

Ķermeņa sensori nākotnē paliks aizvien lētāki un jaudīgāki, un tos varēs iestrādāt drēbēs. Par ķermeņa sensoriem tiks izmantoti arī viedpulksteņi, kas jau tagad ir pieejami plašā klāstā, bet nākotnē šī viedierīce būs teju ikkatram.

7. Komūnu DIY biotehnoloģija.

Drīzumā cilvēkiem bez profesionālas izglītības un iemaņām būs pieejamas tehnoloģijas un laboratorijas, kurās viņi paši var attīstīt un iztestēt jaunās zāles. Nākotnē šī iespēja kļūs aizvien izplatītāka un pieejamāka.

8. 3D drukāšana.

3D druka ienākusi medicīnā jau tādā līmenī, kad tiek drukāts viss no zālēm līdz pat protēzēm. “Tas ir ļoti personificēts veids, kā apkalpot cilvēku” – uzskata Juris Kabakovs.

9. Mākslīgais intelekts

“Mākslīgais intelekts nākotnē visdrīzāk pārņems visu” – pārliecināts ir Juris. Cilvēkam ir ierobežotas spējas darīt un uzkrāt zināšanas. Lielie dati un mākslīgais jau tagad spēj atrisināt šo problēmu, paveicot to, ko cilvēks ir ierobežots izdarīt. Piemēram, mākslīgais intelekts un lielie dati spēs ātrāk atpazīt lietas, kuras cilvēks nevar tik labi pamanīt.

10. Pašaudzēti orgāni

Jau šobrīd medicīna attīstījusies tik tālu, ka ar cilmes šūnu palīdzību ir iespējams izaudzēt dažādus muskuļus, pat sirds muskuli.

11. Kiborgu kultūra

Arī kiborgu kultūra pamazām ienāk medicīnas nozarē. “Kiborgs ir cilvēks, kurš, izmantojot dažādus sensorus, palielina savu spēju izjust pasauli ap sevi” – skaidro Juris Kabakovs. Ar šo sensoru palīdzību ir iespējams ne tikai dzirdēt skaņu, bet pat redzēt to vai, piemēram, sajust zemestrīces visā pasaulē.

12. Nākotnes slimnīcas

Atbraucot uz slimnīcu un nododot analīzes, cilvēks varēs iegūt pilnīgu kopskatu par savu veselību. Pacients arī preventīvi varēs atrisināt savas veselības problēmas, kuras ķermeni skartu pēc 15 gadiem vai pat pēc gada. Tādā veidā, vairs nenonākot akūtajā stadijā.

13. Ķirurģiskie roboti

Nākotnes medicīna attīstīsies vismaz tik tālu, ka roboti visdrīzāk spēs veikt operācijas attālināti. Ķirurģiskie roboti varēs izpildīt konkrēto uzdevumu ar daudz lielāku precizitāti nekā ķirurgs. Tomēr šie roboti visdrīzāk nebūs pielāgojami operācijām tik labi kā cilvēks. Tie nespēs aizvietot cilvēku, bet viņu attīstība ļaus operāciju zālē strādāt kopā ar ķirurgu.

14. Nanomedicīna un nanoroboti

Nākotnes medicīna paver plašas iespējas ne tikai ķirurģisko, bet arī nanorobotu attīstībai. Nanorobotu attīstība ietver mini operāciju veikšanu, atrodoties cilvēka ķermenī. Bez tam šie mazie robotiņi varētu sazināties savā starpā un kopīgiem spēkiem izdomāt, kā ietekmēt cilvēka organismu un izārstēt slimības, lai pacients nenonāku akūtajā stadijā.

15. Viedie palīgi

Pavisam drīz roboti lielā mērā arī ietekmēs vecu cilvēku dzīvi un palīdzēs tiem ikdienā. Piemēram, tie varēs pārnest cilvēkus, kuriem ir ierobežotas kustību spējas. Tas būtu gan lētāk, gan kvalitatīvāk, salīdzinot ar pašreizējās medicīnas sniegtajām iespējām.

16. Dzīvot mūžīgi digitāli

Nākotne paver arī pavisam reālas iespējas dzīvot mūžīgi digitālā veidā. Šādu iespēju spētu nodrošināt sensori, ar kuru palīdzību cilvēks varētu sevi pārnest digitāli. Tādējādi, paverot sev iespēju dzīvot mūžīgi un saglabājot spēju visu reāli sajust un izjust.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „VTU Valmiera” Reģ. Nr. 40003004220 aicina darbā AUTOBUSA VADĪTĀJU Rūjienas autoostā DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana ar autobusu saskaņā ar grafiku darbs ar kases aparātu biļešu pārdošana pasažieriem pasažieru apkalpošana PRASĪBAS PRETENDENTIEM: vidējā izglītība D kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība ar ierakstu par profesionālajām zināšanām (95.kods) labas saskarsmes un komunikācijas prasmes latviešu valodas un vēlamas svešvalodas zināšanas atbilstoši darba raksturam UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: ·darbu stabilā uzņēmumā ·darba samaksu 800 – 1100 EUR (bruto) ·sociālās garantijas ·dinamisku un profesionālu darba vidi · profesionālu apmācību un karjeras izaugsmes iespējas Īsu profesionālās dzīves aprakstu (CV) - ar norādi „Autobusa vadītājs Rūjienas autoostā” iesniegt: ·sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv ·personīgi Rūjienas autoostas kasē Brīvības ielā 12,Rūjienā,Rūjienas novadā,LV-4240 vai SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 · Sazināsimies ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajai atlases kārtai. Informācija: 26481361 * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOBUSA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Brīvības iela 12, Rūjiena, Rūjienas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-18 Kontaktpersona: CV ar norādi „Autobusa vadītājs Valmieras autoparkā” sūtīt uz info@vtu-valmiera.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA Dižozols ir viens no vadošajiem mežu apsaimniekošanas un koksnes tirdzniecības uzņēmumiem Baltijā, gadā realizējot vairāk kā 600 000 m3 apaļo kokmateriālu. Uzņēmums pēdējo četru gadu laikā ir audzis par vidēji 80% gadā un turpina izaugsmes ceļu. Aicinām komandai pievienoties atbildīgu, precīzu un ar vēlmi profesionāli attīstīties koksnes pārvadājumu JAUNĀKO LOĢISTIKAS SPECIĀLISTU. Atbilstoši pretendenta pieredzei, kvalifikācijai un interesēm, atlases procesa gaitā vienosimies par kandidātam piemērotāko pozīciju. Jaunākā loģistikas speciālista pozīcijai izskatīsim arī pieteikumus bez iepriekšējas darba pieredzes. Mēs piedāvājam: Atalgojums: konkurētspējīgs atalgojums, kas atkarīgs no kandidāta kvalifikācijas un pieredzes, 1500 līdz 2500 EUR pirms nodokļu nomaksas. Darba laiks un lokācija: pilna laika 40 stundu darba nedēļa, iespēja strādāt Rīgas vai Valmieras birojā. Papildus ieguvumi: Mūsdienīga un ērta darba vide strauji augošā un inovatīvā uzņēmumā. Darbiniekiem nodrošinām mobilo telefonu ar apmaksātu bezlimita pieslēgumu, klēpjdatoru, apmacības un saliedēšanas pasākumus, kā arī citus mūsdienīga un starptautiska uzņēmuma ieguvumus. Darba pienākumi: Sauszemes kokmateriālu pārvadājuma ikdienas plānošana, koordinēšana un uzskaite; Nodrošināt dokumentu apriti, transporta un loģistikas uzņēmumiem,komunikācija starp uzņēmuma nodaļām, sagatavot nepieciešamās atskaites; Veidot sadarbību ar pakalpojuma sniedzējiem un klientiem; Nodrošināt kvalitatīvu pakalpojumu sniegšanu gan uzņēmuma ietvaros, gan klientiem; Problēmjautājumu operatīva risināšana; Sasniegt augstus un pozitīvus nodaļas rezultātus; Sekot līdzi nozares izmaiņām, kā arī loģistikas procesu attīstīšana un pilnveidošana. Prasības kandidātam: Vēlama pieredze kravu pārvadājumu plānošanā un koordinēšanā vai pieredzetransporta un/vai loģistikas kompānijā; Augsta atbildības sajūta, spēja koncentrēties un prasme patstāvīgi organizēt darba procesu; Mērķtiecība uz rezultātu, izturība pret stresa situācijām, disciplinētība; Pārvaldīt MS Office programmatūru un citas pamata datorprasmes; Analītiska domāšana, spēja strādāt ar liela apjoma informāciju, precizitāte, spēja pievērst uzmanību detaļām; Prasme efektīvi organizēt un plānot savu darbu, vienlaicīgi veicot vairākus uzdevumus; Labas komunikācijas prasmes, spēja strādāt komandā, kā arī spēja komunicēt ar dažāda līmeņa un rakstura cilvēkiem; Obligātas Latviešu valodas zināšanas, krievu – vēlams, angļu - vēlams; B kategorijas vadītāja apliecība. CV un pieteikuma vēstuli ar norādi “JAUNĀKAIS LOĢISTIKAS SPECIĀLISTS (LOĢISTS)” lūgums sūtīt uz e-pastu: kristaps.lapsa@dizozols.ir Jautājumu gadījumā zvanīt: 8877. Sazināsimies tikai ar tiem kandidātiem, kuri tiks izvirzīti otrajai atlases kārtai. Profesija: LOĢISTIKAS SPECIĀLISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 5, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-01-29 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu:kristaps.lapsa@dizozols.lv Jautājumu gadījumā zvanīt:8877 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

SIA Dižozols ir viens no vadošajiem mežu apsaimniekošanas un koksnes tirdzniecības uzņēmumiem Baltijā, gadā realizējot vairāk kā 600 000 m3 apaļo kokmateriālu. Uzņēmums pēdējo četru gadu laikā ir audzis par vidēji 80% gadā un turpina izaugsmes ceļu. Aicinām komandai pievienoties atbildīgu, precīzu un ar vēlmi profesionāli attīstīties KOKSNES IEPIRKUMU PROJEKTU VADĪTĀJS VIDZEMĒ. Speciālista pozīcijai izskatīsim arī pieteikumus bez iepriekšējas darba pieredzes koksnes tirdzniecības jomā, bet ar pieredzi preču un pakalpojumu pārdošanā. Mēs piedāvājam: Atalgojums: konkurētspējīgs atalgojums, kas atkarīgs no kandidāta kvalifikācijas un pieredzes, 1500 līdz 2500 EUR pirms nodokļu nomaksas. Darba laiks un lokācija: pilna laika 40 stundu darba nedēļa, iespēja strādāt Rīgas vai Valmieras birojā. Papildus ieguvumi: Mūsdienīga un ērta darba vide strauji augošā un inovatīvā uzņēmumā. Darbiniekiem nodrošinām darba automašīnu, mobilo telefonu ar apmaksātu bezlimita pieslēgumu, klēpjdatoru, apmacības un saliedēšanās pasākumus, kā arī citus mūsdienīga un starptautiska uzņēmuma ieguvumus. Darba pienākumi: Ikdienas darbs ar klientiem (koksnes piegādātājiem); Jaunu klientu piesaiste un darba uzsākšana; Darba organizēšana komandā, sadarbība ar citiem uzņēmuma departamentiem; Saražotā koksnes apjoma ikmēneša piegāžu plānošana. Prasības kandidātiem:Vēlama pieredze darbā kādā no koksnes piegādes ķēdes posmiem; Vēlama pieredze aktīvā pārdošanas darbā; Augsta atbildības sajūta, spēja koncentrēties un prasme patstāvīgi organizēt darba procesu; "Viss ir paveicams" attieksme, mērķtiecība uz rezultātu, izturība pret stresa situācijām, disciplinētība; Pārvaldīt MS Office programmatūru un citas pamata datora prasmes; Analītiska domāšana, spēja strādāt ar liela apjoma informāciju, precizitāte, spēja pievērst uzmanību detaļām. Prasme efektīvi organizēt un plānot savu darbu, vienlaicīgi veicot vairākus uzdevumus; Labas komunikācijas prasmes, spēja strādāt komandā, kā arī spēja komunicēt ar dažāda līmeņa un rakstura cilvēkiem; Obligātas Latviešu valodas zināšanas, krievu – vēlams, angļu - vēlams; B kategorijas vadītāja apliecība. CV un pieteikuma vēstuli ar norādi “KOKSNES IEPIRKUMU PROJEKTU VADĪTĀJS VIDZEMĒ’’ lūgums sūtīt uz e-pastu : rihards.veide@dizozols.ir Jautājumu gadījumā zvanīt: 8877. Sazināsimies tikai ar tiem kandidātiem, kuri tiks izvirzīti otrajai atlases kārtai. Profesija: IEPIRKUMU STRUKTŪRVIENĪBAS VADĪTĀJS /DIREKTORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 5, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-01-29 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu:rihards.veide@dizozols.lv Jautājumu gadījumā zvanīt:8877 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri