Valmieras Ziņas

15.februārī Valmierā notiks skolēnu mācību uzņēmumu reģionālais pasākums “Cits bazārs”

Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement Latvia (JA Latvia) dalībskola Valmieras tehnikums, kur līdztekus profesionālajām zināšanām tiek apgūtas prasmes uzņēmējdarbībā, veidojot Skolēnu mācību uzņēmumus, aicina uz Skolēnu mācību uzņēmumu reģionālo pasākumu Valmierā “CITS BAZĀRS”, kas norisināsies 15.februārī, T/C “Valleta” (Valmierā, Rīgas ielā 4) no plkst. 10:00 līdz 16:00, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras tehnikuma sabiedrisko attiecību speciāliste Sabīne Muceniece.

Šogad skolēnu mācību uzņēmumu reģionālajā pasākumā Valmierā “CITS BAZĀRS” piedalīsies 86 jauniešu veidoti skolēnu mācību uzņēmumi (61 vidusskolas un 25 pamatskolas) no Valmieras, Rīgas, Madonas, Gulbenes, Naukšēniem un citām Vidzemes reģiona skolām.

Visas dienas garumā apmeklētājiem būs iespēja apskatīt un iegādāties neredzētus un inovatīvus produktus dažādām dzīves situācijām: robotu mājas tīrīšanai, aksesuārus mājdzīvnieku priekam un drošībai, produktus Zero Waste aktīvistiem, gaismas un interjera dekorus telpu apgaismošanai, drošības risinājumus elektrisko skrejriteņu lietotājiem un medniekiem, kā arī oriģināli radītus mūzikas instrumentus. Plaši tiks piedāvātas oriģināla dizaina tekstilpreces, no vietējiem labumiem ražoti gardumi, dažādu dabīgu materiālu aksesuāri, kā arī dažādas prāta attīstošas un loģiskās domāšanas spēles u.c.

Jaunieši kopumā sarūpējuši pašu radītās preces astoņās kategorijās: “Pakalpojumi, izklaide”, “Apģērbi, aksesuāri”, “Skaistumkopšana, bižutērija”, “Pārtika, preces virtuvei”, “Elektropreces, gaismas objekti”, “Suvenīri, dāvanas, sezonas preces”, “Spēles, preces bērniem” un “Interjera preces”.

Skolēnu mācību uzņēmumu reģionālā pasākuma Valmierā “CITS BAZĀRS” ietvaros notiks jauno uzņēmumu izvērtēšana un apbalvošanas sešās nominācijās – Sociāli atbildīgs skolēnu mācību uzņēmums, Labākais skolēnu mācību uzņēmumu stends, Inovatīva biznesa ideja, Labākā pārdošanas komanda, Uz zināšanām balstīts SMU produkts/ pakalpojums, Komerciālākais uzņēmums. SMU izvērtēs pieredzējusi profesionāļu un akadēmisko spēku komanda, kurā būs pārstāvēta Swedbank, Rīgas un Valmieras pilsētas uzņēmumu /iestāžu vadītāji, uzņēmēji un JA Latvia programmu absolventi.

„SMU programma bija viens liels un raibs piedzīvojums, kas pilnveidojis un attīstījis manu personību. Ieguvumu viennozīmīgi ir vairāk nekā zaudējumu. SMU programma ir attīstījusi manas prezentēšanas prasmes, laika plānošanu, atbildības sajūtu, spēju uzņemties riskus, esmu guvusi ieskatu praktiskajā uzņēmējdarbībā, jaunus kontaktus, esmu pabijusi jaunās vietās un vēl, un vēl… SMU programma bija arī lielisks pamats studijām augstskolā. Šodien programmu vēl aizvien vērtēju pozitīvi. Priecājos par jauniešiem, kas iesaistās SMU – ar to viņi jau ir ieguldījuši vienu kārtīgu pamatakmeni savai nākotnei. Pati, ja varētu atgriezties laikā, tad programmā iesaistītos vēl agrāk – pamatskolā.” pieredzē dalās JA Latvia programmas absolvente un šobrīd Vidzemes Augstskolas pārstāve Madara Stukmane.

Reģionālo CITS BAZĀRS pasākumu atbalsta T/C Valleta, Valmieras tehnikums, Swedbank, Junior Achievement Latvia, Finanšu institūcija ALTUM, Veikalu tīkls “AUSTRIS AG”, Rīgas Tehniskā universitāte, RTU Dizaina Fabrika “theLAB” Cēsu filiāle, Vidzemes augstskola, Valmiermuižas alus, SIA “Safe & Stable”, Tallink Latvia, Latvijas Valsts meži, Brīvdabas picērija “Vīnkalni” un SIA “ANJ Finanses”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri