Valmieras Ziņas

Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde atzīmē 30. gadadienu

Lasīšanas laiks: 2 min

Šodien, 1.jūlijā Valmierā Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde ar svinīgiem pasākumiem atzīmē 30. gadadienu.

Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde (toreiz Zemessardzes 2.brigāde) dibināta 1992. gada 1. jūlijā un 1996. gada novembrī iesvētīts Zemessardzes 2. brigādes karogs ar devīzi «No zobena saule lēca».

Brigādes attīstība gadu gaitā bijusi nozīmīga, jau informējām, ka 22. jūnijā, Valmierā aizsardzības ministrs Artis Pabriks atklāja Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes štāba jauno ēku, kas atrodas atjaunotajā Kaugurmuižas Kungu mājā.

Arī 30 gadadienas pasākumos zemessargus, karavīrus, veterānus un viesus uzrunāja aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis, Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes komandieris pulkvedis Gunārs Kauliņš un Zemessardzes vecākais kapelāns majors Raimonds Krasinskis.

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādei šī ir svētku diena – tas tika uzsvērts arī svinīgajās uzrunās. Izskanēja pateicības vārdi gan esošajiem un jaunajiem zemessargiem, gan visiem veterāniem.

Kā uzsvēra Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes komandieris pulkvedis Gunārs Kauliņš ”Šajā dienā Zemessargiem jāapņemas savu uzdevumu izpildē būt vēl labākiem.” Visiem brigādes zemessargiem un karavīriem tika novēlēta izturība, spēks un apņēmība jaunu mērķu piepildīšanai.

Šajos laikos valsts aizsardzība kļuvusi īpaši nozīmīga. Nekur nav pazudis arī fakts, ka Latvijas aizsardzība ir mūsu visu kopīga atbildība, tāpēc prieks, ka Zemessardzes brigādes attīstās, aug un arvien labāk spēj rūpēties par drošību valstī. Sveiciens svētkos visiem, kas sevi saista ar Zemessardzes 2. Vidzemes brigādi!

Zemessardzē var iestāties neatkarīgi no tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Vairāk informācijas par pieteikšanos Zemessardzē: www.esizemessargs.lv vai zvanot 1811.

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri