Valmieras Ziņas

ZAAO: Braukt pēc pustukšiem konteineriem nav rentabli; aicina šķirojamos atkritumus kārtīgi saplacināt

Jau informējām, ka šogad “ZAAO” klientiem maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumiem sadārdzināsies vidēji par 11%. Kā bija sagaidāms, klienti šo ziņu uztvēra negatīvi, paužot savu neapmierinātību komentāros portālā un Facebook. Dažos komentāros tika uzdoti arī pamatoti jautājumi, kas prasa skaidrojumu no atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma. Atbildi sniedza SIA “ZAAO” sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Leimane.

Komentārs: 

Paaugstina maksu, lai pieradinātu cilvēkus šķirot atkritumus. Bet tie, kas šķiro un ir pieteikušies šķirojamo atkritumu konteineriem, 2020.gadā slīks atkritumu kaudzēs, jo ir samazinātas šķiroto atkritumu izvešanas reizes! ZAAO klientu konsultants aicina nodot atkritumus pašiem EKO laukumos, vai uzglabāt mājās līdz izvešanai! Paldies, es samaksāju 6 EUR par konteineru piegādi, lai atkritumus vadātu mašīnā pa visu pilsētu! Izskatās, ka darbs KNAB.

Atbilde:

“Kā jau iepriekš informējām, sakarā ar to, ka ir būtiski mainījusies situācija tirgū Eiropā un Āzijā, tirgi ir slēgti iepakojumam no Eiropas. Cena pārstrādājamajiem materiāliem būtiski kritusies visā tirgū, ar to vairs nav iespējams segt savākšanas un pāršķirošanas izmaksas,

tāpēc, lai nodrošinātu ZAAO darbības rentabilitāti, neradot zaudējumus saistībā ar dalīti savāktu atkritumu apsaimniekošanas sistēmas uzturēšanu un nebūtu nepieciešams vēl strauji paaugstināt maksu par nešķirotu atkritumu apsaimniekošanu un vienlaicīgi spētu turpināt iepakojuma dalītu vākšanu un nodošanu pārstrādei virs vidēja līmeņa valstī, tiek veikta procesu optimizācija, tai skaitā tiek paredzēta retāka braukšana uz klienta adresi, neierobežojot nododamā materiāla apjomu –

klients var vēl vairāk placināt, taupot konteinerā vietu, var uzkrāt iepakojumu mājsaimniecībā un tukšošanas dienā likt blakus konteineram – tas viss tiks savākts bez maksas, kā līdz šim.

Ja uzkrāt nav kur vai nav vēlmes, var iepakojumu ievietot EKO punktos un EKO laukumos esošajos konteineros bez maksas, tāpat kā līdz šim. Pieredze lika secināt, ka ļoti bieži braucam tukšot konteinerus, kuros ir neplacināts vai daļēji saplacināts iepakojums, bet klienti bieži piesaka tukšošanu pilnam konteineram.

Eksperimentējot secināts, ka centīgi placinot iepakojumu, konteineru var piepildīt pat ar uz pusi vairāk iepakojuma, nekā saplacinot iepakojumu mazliet vai placinot tikai dažus iepakojuma veidus.”

Komentārs:

Nešķirotos atkritumus no iedzīvotājiem iepērk litros, bet tarifs poligonā ir noteikts tonnās. Tad nu lūdzu par ZAAO līdzekļiem nodrošināt konteinera nosvēršanu pirms izvešanas – es gribu ietaupīt, jo neko smagu tur nemetu.

Atbilde:

Atkritumu svēršana mājsaimniecības adresē Latvijā eksperimentālā kārtībā notiek Jūrmalā, citviet tiek ievēroti Ministru Kabineta noteikumi, kuri paredz metodoloģiju pārejai no tilpuma uz masas vienībām.

Tie ir MK noteikumi NR. 537 “Sadzīves atkritumu masas un tilpuma attiecības mērījumu veikšanas kārtība un nosacījumi” un to 3.2 punktā noteiktā metode. Atbilstoši MK noteikumiem Nr.537 un to 3.2. punktā noteiktajai metodei, ZAAO ir sagatavojis kārtību, kādā nosakāms koeficients pārejai no tilpuma un masas vienībām. Kārtību apstiprinājušas kapitāldaļu turētājas – pašvaldības.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūsu mājoklī ir dūmu detektors?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri