Valmieras Ziņas

Vokālais ansamblis “Trīnes” uzstājies starptautiskā festivālā Ungārijā

No 16. līdz 21.augustam Valmieras Kultūras centra sieviešu vokālais ansamblis „Trīnes” (vadītāja Solvita Eliņa) piedalījās starptautiskā mūzikas un deju festivālā „International Country-Wandering Folklore festival” Ungārijā. „Trīnes” festivālā piedalījās kopā ar sadarbības kolektīvu – vidējās paaudzes deju kolektīvu „Līksme” (vadītāja Iveta Kļaviņa) no Matīšiem.

Vokālā ansambļa „Trīnes” dalībniece Marita Knopkina pēc dalības festivālā pastāstīja, ka jau pagājušajā gadā abi kolektīvi devušies braucienā uz Baltkrieviju. Iesākto sadarbību nolemts turpināt, šogad kopīgi piedaloties festivālā Ungārijā. Starptautiskajā kultūras festivālā piedalījās kolektīvi no Ungārijas, Čehijas, Bulgārijas, Rumānijas un Latvijas, iepazīstinot klātesošos ar katrai dalībvalstij raksturīgām dziesmām un dejām.

„Festivālā „Trīnes” uzstājās trīs koncertos. Dziedājām latviešu tautas dziesmas, iepazīstinot skatītājus ar latviešu tautas mūziku. Izvēlējāmies vairākas skanīgas, līdzi dziedamas dziesmas, kuru piedziedājumus festivāla apmeklētāji varēja dziedāt kopā ar mums. Festivālā mēs izjutām organizatoru rūpes par dalībniekiem, baudījām skatītāju ovācijas un pozitīvo atmosfēru, kā arī kopā pavadīto laiku. Emocionāli īpašs bija festivāla noslēguma koncerts par godu karalim Svētajam Stefanam, kas noslēdzās ar grandiozu salūtu emocionāli aizkustinošas mūzikas pavadījumā. Abi kolektīvi brauciena laikā guva pozitīvas emocijas un iedvesmu jaunajai radošajai sezonai,” stāsta Marita Knopkina, piebilstot, ka no uzstāšanās brīvajā laikā kolektīvs iepazinis daudzo velobraucēju iemīļoto un karsto Ungāriju gan staigājot kājām, braucot ar autobusu, gan kuģīti, apmeklējis Paprikas un salami muzeju, zirgu šovu, minerālūdens baseinus un baudījuši ungāru virtuvi un dzīvo mūziku.

Vokālais ansamblis „Trīnes” pateicas deju kolektīva „Līksme” vadītājai Ivetai Kļaviņai un Valmieras Kultūras centram par atsaucību un labo sadarbību.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri