Valmieras Ziņas

Vīriešu sporta apavi – kādus izvēlēties?

Lasīšanas laiks: 3 min

Atrast ideālus sporta apavus ne vienmēr ir viegli. Ērti vīriešu sporta apavi ir tādi, kas ir piemēroti izvēlētajam sporta veidam, ņemot vērā arī tādus kritērijus kā apavu izmērs un segums.

Apavu izmērs

Ņemot vērā, ka ir tik atšķirīgi sporta veidi, tikpat atšķirīga var būt arī apavu izvēle, kas attiecas arī uz īsto apavu izmēru. Skriešanas apavi var nebūt piemēroti basketbolam vai tenisam un otrādi. 

Tomēr ir kāda kopīga iezīme visiem sporta apaviem – tiem stingri jāturas uz pēdas, bet tie nedrīkst spiest. Pēdām joprojām jābūt pietiekamai kustību brīvībai, taču tās apavos nedrīkst slīdēt uz priekšu un atpakaļ.

Piemēram, izvēloties apavu izmēru skriešanas apaviem, atcerieties fizikas likumsakarību: jo tālāk skriesiet, jo vairāk vietas apavos būs vajadzīga. Un tas ir vienkārša iemesla dēļ- skrienot pēdas dabiski izplešas. Tātad, ja izvēle ir par labu garu distanču pievarēšanai, ieteicams izvēlēties nedaudz lielāku apavu izmēru.

Pērkot sporta apavus, jāievēro īkšķa likums – lai purngalā būtu pietiekami daudz vietas kustību brīvībai sporta laikā. 

Apavu platums 

Izvēloties pareizos sporta apavus vīriešiem, noteicošais nav tikai apavu izmērs. Tas norāda tikai apavu garumu. Svarīgs ir arī platums, lai pēdai būtu laba saķere ar apaviem.

Apavu platums ir tikpat svarīgs kā izmērs, ja runa ir par ideālu apavu piegulšanu. Cilvēkiem ne vienmēr ir ideālas proporcijas, tādējādi mēdz būt platākas vai šaurākas pēdas nekā “norma”. Pārāk šauri apavi var radīt nopietnas pēdas problēmas, savukārt pārāk plati apavi sniedz pēdai pārāk lielu kustību brīvību un palielina traumu risku.

Cik cieši jāpieguļ apaviem? Ideālā gadījumā jūsu pēdai jāspēj kustēties no vienas puses uz otru pēdas priekšgalā, nešķērsojot zolītes malu. Ja kurpes ir pārāk šauras, var just, kā purngals iespiežas pirkstgalos. Mēģinot uzvilkt apavus, mēģiniet saspiest apmēram pusi īkšķa no augšdaļas platākajā pēdas daļā. Ja nevarat, apavi ir pārāk stingri. 

Ja vēlaties iegādāties sporta apavus, jāņem vērā dažas svarīgas lietas:

  • Apsveriet, kādam sporta veidam apavi tiks izmantoti
  • Pievērsiet uzmanību segumam, piemēram, halles grīdai, zālienam vai meža segumam
  • Iepērkoties tiešsaistē, izmantojiet izmēru tabulas, lai palīdzētu izvēlēties pareizo izmēru
  • Nav obligāti jāiegādājas dārgi modeļi, jo visām prasībām var atbilst arī lēti sporta apavi
  • Nevelciet sporta apavus pārāk ilgi, jo tad amortizācija vairs netiek garantēta
  • iegādājieties apavus, kas nav pārāk polsterēti.

Kā uzzināt, vai sporta apavi ir piemēroti

Sporta apavi vīriešiem ir iegādāti atbilstoši, ja varat nodarboties ar izvēlēto sporta veidu stundām ilgi un pēdās nejūtat diskomfortu, neradot tulznas, sasitumus. Tālāk ir norādītas dažas problēmas, kas var rasties, ja izvēlētie izvēlēti nepareizi:

  • Kāju pirkstu tirpšana vai nejutīgums – tas parasti norāda, ka jūsu apavi ir pārāk cieši. 
  • Tulznas starp pirkstiem – tulznas starp vai uz pirkstu galiem ir droša zīme, ka apavi ir pārāk cieši un pirksti kļūst saspiesti.
  • Tulznas uz pēdu bumbiņām – tas ir tad, kad kurpes ir pārāk platas un pēdas apavos kustas vairāk, nekā vajadzētu.
  • Sasisti kāju pirksti — skriešanas apavi nav pietiekamā izmērā, tāpēc kāju pirkstiem rodas zilumi.

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

GRĀMATVEDI (profesiju klasifikatora koda Nr. 3313 01) uz nenoteiktu laiku Piedāvājam: · 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā · Stabilu atalgojumu (no 1071 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas, ar iespēju papildus iesaistīties projektos) · Sociālās garantijas (veselības apdrošināšanas polise, papildatvaļinājums) · Apmaksātu profesionālo pilnveidi · Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā · Modernu darba vidi un labus darba apstākļus Galvenie darba pienākumi: · Atlīdzības, avansa norēķinu, stipendiju, bezskaidras naudas darījumu un krājumu grāmatvedības uzskaite, aprēķināšana un pārskaitīšana · Grāmatvedības uzskaite finanšu vadības resursu sistēmā Horizon · Ceļazīmju pārbaude un kontrole · Pilnīgu un daļēju inventarizāciju veikšana · Pārskatu sagatavošana un iesniegšana EDS un Centrālās statistikas pārvaldē · Dalība mēneša, ceturkšņa un gada pārskata sastādīšanā Prasības pretendentam: · Izglītība ekonomikā vai grāmatvedībā · Praktiskā darba pieredze grāmatveža amatā vismaz 2 gadi · Iemaņas darbā ar finanšu vadības resursu sistēmu Horizon · Par priekšrocību tiks uzskatīta pieredze darbā ar dokumentu vadības sistēmu “Namejs” · Labas zināšanas darbā ar datoru (Ms Office) un biroja tehniku · Spēja operatīvi apstrādāt liela apjoma informāciju · Labas komunikācijas prasmes Tālrunis informācijai: Galvenā grāmatvede Madara Vilne T:28678088 CV, pieteikumu un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Grāmatveža vakancei” līdz 2023.gada 12.jūnijam plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē.

Mūsu partneri