Valmieras Ziņas

“Vindas” sniegotajā dārzā atklāta skolēnu foto izstāde

Lasīšanas laiks: 2 min

Laikā, kad visa kultūras dzīve ir pieklususi, kad koncerti, izstādes, teātra izrādes skatāmas vien datora vai televizora ekrānā, jebkurš pasākums ārpus šiem rāmjiem ir notikums. Par tādu var uzskatīt arī jauniešu foto izstādi Jaunatnes centra “Vinda” sniegotajā dārzā Rīgas ielā 42. Foto pulciņā darbojas 24 bērni un jaunieši, izstādē apskatāmas gandrīz 60 fotogrāfijas, kurās atspoguļotas gan gadalaiku nokrāsas, gan jauno fotogrāfu emocijas.

Tā kā šobrīd daudzi aizrāvušies ar soļu un kilometru skaitīšanu, izstāde veidota tā, lai savam dienas gājumam pievienotu vēl apmēram 500 metrus. Liekas, ka “Vindas” dārzā savas cilpas metis garausis, līkumojot gar krūmiem, kokiem un iekarot eglē, futbola vārtos vai kādā krūmājā pa bildei, kas viegli šūpojas ziemas vējā. Vietām izveidoti stabiņi ar četrām fotogrāfijām. Celiņš iztīrīts sniega lāpstas platumā, atliek vien soļot no vienas bildes uz nākamo.

Ielaminētajās fotogrāfijās spēlējas rudens, košus akcentus sniegotajā baltumā iemet bērni un jaunieši ar dzelteni sārtajām kļavu lapām, košajām vīnstīgām, šis tas aizķēries arī no pavasara un vasaras. Te joprojām zied pienenes, samtenes, petūnijas… Fotogrāfijas tapušas mācību gada sākumā, kad vēl varēja sanākt visi kopā un mācīties pie foto pulciņa vadītājas Lauras Gerliņas:

Pati sāku fotografēt hobija līmenī, bet nu jau droši saku, ka tā ir viena no manām profesijām. Visu apguvu pašmācības ceļā un mācos joprojām.  Aktīvi fotografēju jau deviņus gadus, bet “Vindā” foto pulciņu vadu trešo gadu. Darbs ar skolēniem ir atbildīgs un diezgan sarežģīts process, kurā ietilpst teorija, tehniskās lietas, māksla saskatīt, kā arī foto pēcapstrāde. Šobrīd strādājam attālināti.

Par šīs izstādes un takas izveidošanu gan Laura, gan “Vindas” direktore Sanita Loze ir vienisprātis: Šis ir pilnīgs kopdarbs, “Vindā” strādājam roku rokā. Mēs esam ļoti vienoti. Ideja tieši tagad veidot šādu izstādi radusies vadības meitenēm, saimnieks Zigmārs Bērziņš ierosinājis izveidot konkrēta garuma taku, kāda kolēģe izdrukāja fotogrāfijas, dārzā tās izkārtoja “Vindas” puiši.

Jāteic, ka interesentiem apskatāma ne tikai foto izstāde. Ēkas priekšpusē izkārtoti koši koka sētiņas fragmenti, kurus rotā tikpat krāsaini podiņi ar sūnu bumbām un košām podziņām, kas pa gabalu izskatās kā sarkanas un oranžas puķītes. Savukārt turpat koku zaros skolotāja Lita Feldmane iekārusi sasaldētās mozaīkas. Ledū iesalušie ziedi, sirsniņas, apelsīnu un gurķu šķēlītes šūpojas un vizuļo ziemas saulē.

Foto izstādei starts tika dots trešdien, 10.februārī, bet par finišu īstas skaidrības nav, tas vairāk atkarīgs no laikapstākļiem. Kamēr turas stabils sniegs un sals, ikviens interesents aicināts apskatīt brīvdabas foto izstādi katru dienu no 9 līdz 17, arī brīvdienās.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri