Valmieras Ziņas

Vieglatlēte Agate Caune šogad pārsteigusi daudzus

Lasīšanas laiks: 4 min

Šajā sezonā Valmieras Sporta skolas audzēkne Agate Caune ir viena no tām sportistēm, kura aizvadījusi spilgtāko sacensību sezonu un sagādājusi lieliskas emocijas sev un saviem atbalstītājiem. Sportiste atzīst, ka šajā sezonā ir redzami darba augļi daudzu gadu darbam. Pēc Latvijas Vieglatlētikas savienības datiem redzams, ka šogad Agate sasniegusi personīgos rekordus sešās disciplīnās: 400 m, 800 m, 1500 m, 3000 m, 5000 m, 10000 m distancēs. Četrās no tām ir sasniegta meistarkandidāta klasifikācija.

Nozīmīgs rādītājs sportistes sasniegumu sarakstā ir arī septembrī uzrādītais Latvijas U18 rekords 10 000 m distancē. Jāpiemin, ka to Agate uzrādījusi tepat Valmierā, Jāņa Daliņa stadionā. Vaicājot, vai citā vietā būtu izdevies šo rezultātu sasniegt vai tomēr arī stadiona aura un atmosfēra palīdzēja, vieglatlēte teic:

“Domāju, ka rezultātu būtu sasniegusi arī citur, bet man vienmēr patīk skriet savā pilsētā, jo tas dod papildu enerģiju un degsmi, lai pēc iespējas labāk nostartētu. Ar savu plašumu un sportisko auru atjaunotais Jāņa Daliņa stadions deva man vairāk motivācijas skrējienam. Stadiona segums ir kvalitatīvs un ātrs, no sākuma pie tā bija jāpierod.”

Šajā sezonā Agatei izdevies uzrādīt vairākus augstvērtīgus sasniegumus gan Latvijas čempionātā, gan starptautiskās sacensībās. Eiropas U20 čempionātā izcīnīta sudraba medaļa 5000 m distancē, un Pasaules U20 čempionātā izcīnīta vieta pirmajā sešiniekā – 6. vieta 3000 m.

“Šī sezona tiešām bija spilgta. Tā bija gan spraiga sacensību ziņā, gan ar augstvērtīgiem rezultātiem pilna. Esmu ļoti priecīga un lepna. Tie viennozīmīgi prasīja smagu darbu un pacietību. Pirmās emocijas pēc Eiropas U20 čempionāta bija neaprakstāmas. Bija gan prieks par savu sasniegumu, gan lepnums, ka godam aizstāvēju savu valsti Latviju, gan arī pārsteigums par sevi. Tagad ir sasniegts viens no maniem mērķiem, jūtos pacilāta, bet latiņa ir uzlikta vēl augstāk, un tas nozīmē, ka daudz un smagi vēl jāstrādā.”

Lai gan sacensību sezona šobrīd ir noslēgusies, lai rezultāti augtu, darbs ir jāturpina. Sportistes mērķis šobrīd ir labāk sagatavoties nākamajai ziemas un vasaras sezonai:

“Šī sezona man bija gara. Tā īsti beidzās tikai oktobra sākumā, kam sekoja atpūta. Atpūtos gan emocionāli, gan fiziski. Tagad ir atsākušies treniņi, lai sāktu gatavoties ziemas sezonai. Ļoti ceru, ka šogad ziemas sezona būs un sacensības varēs notikt. Šobrīd mans ikdienas ritms ir – rīta treniņš, mācības, vakara treniņš, mājasdarbi un atpūta. Mazais mērķītis nākamajā sezonā ir izpildīt Pasaules U20 čempionāta normatīvu, bet to rādīs laiks, vai izdosies.” 

Šobrīd valstī esošie noteikumi saistībā ar Covid-19 pandēmijas ierobežošanu nosaka virkni ierobežojumu arī sportā, tomēr tie pieļauj treniņus turpināt Latvijas pieaugušo izlašu sportistiem. Arī Agate šobrīd treniņus turpina.

“Treniņu procesā izmantoju plašo Valmieras sporta infrastruktūru – Jāņa Daliņa stadionu, Valmieras peldbaseinu, kā arī Sporta Veselības centra pakalpojumus. Sporta Veselības centrā apmeklēju fizioterapeitu. Man ir liels prieks, ka šeit ir lieliski sporta speciālisti, kuri palīdz.” Sportiste atzīst, ka visus savus spēkus var veltīt sportošanai, jo ikdienā jūt atbalstu gan no ģimenes un draugiem, gan pilsētas. Sportā par apģērbu un apaviem, inventāru, nometņu izmaksām vai medicīnas pakalpojumiem rūpes uzņemas arī Valmieras Sporta skola un novada pašvaldība.

“Šogad man bija lieliska iespēja doties uz sacensībām ārpus Latvijas. Biju Kenijā, Itālijā, Bulgārijā un Igaunijā. Ja salīdzinām Jāņa Daliņa stadionu ar stadioniem citās valstīs, tad Valmiera izceļas, jo atjaunotais stadions kopā ar manēžu ir ļoti kvalitatīvi, arī apkārtne ir sakopta. Piemēram, startējot Kenijā, izjutu, ko nozīmē, ka nav līdz galam padomāts par vienkāršu lietu – higiēnu. Igaunijā arī tiek domāts par sportistiem, tur vairākās pilsētās ir labi stadioni, kā arī Eiropas čempionāts Tallinā bija ļoti labi organizēts. Manuprāt, mums šobrīd ir viena no labākajām bāzēm Latvijā, jo viss ir jauns, skaists un sakopts. Ir vairāki stadioni Latvijā, kuriem ir nepieciešami uzlabojumi, jo savu laiku tie ir nokalpojuši. Es noteikti uzskatu, ka Valmiera sevi var saukt par sporta galvaspilsētu, jo domā un attīstīta, uzlabo esošo, veido no jauna. Sporta bāzes ir augstā līmenī. Pateicoties šīm bāzēm, mums, jauniešiem, ir iespēja izvēlēties savu sporta veidu un ar to nodarboties.”

Agate Caune šogad ar saviem rezultātiem ir pārsteigusi daudzus. Viņas sasniegumi sniedz gandarījumu, motivāciju un izcilu piemēru gan pašai un saviem tuvākajiem, gan līdzcilvēkiem un atbalstītājiem.

“Lielu paldies vēlos teikt savam ilggadējam trenerim Raitim Ravinskim, kurš ir palīdzējis man sasniegt šos rezultātus. Protams, lielu paldies vēlos teikt arī savai pirmajai trenerītei Līgai Dzenei, kura mani izaudzināja no mazas meitenes līdz lielai sportistei un vienmēr atbalsta trasē. Vēl paldies Megijai Stalbargai, viņa ir mana fiziskā trenere un ļoti bieži arī emocionālais atbalsts. Liels paldies arī medpersonālam – gan fizioterapeitei Zanei Plaukai, gan manam sporta ārstam Mārtiņam Pulverim. Neizsakāms paldies Valmieras Sporta skolai un Valmieras novada pašvaldībai par finansiālo atbalstu un lielisko infrastruktūru pilsētā, lai sportisti varētu cītīgi trenēties. Un vissirsnīgākais paldies manai ģimenei par lielo atbalstu it visā. Paldies jums, kuri esat gatavi celties 6 no rīta, lai pavadītu mani rīta skrējienā, paldies par atbalstu katrā manas dzīves dienā! Ticiet sev, dariet to, kas jums patīk, un atcerieties, ka ar neatlaidīgu darbu viss ir iespējams!”

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

VIDZEMES AUGSTSKOLA (Reģ.nr. LV90001342592) izsludina konkursu uz vakanto vecākā grāmatveža amatu (uz noteiktu laiku; normālais darba laiks - 40 stundas nedēļā; darbs klātienē) Prasības pretendentam: · augstākā vai vidējā profesionālā izglītība grāmatvedības, finanšu vai ekonomikas jomā, · darba pieredze grāmatvedības darbā (vismaz 2 gadi), · teicamas prasmes darbā ar MS Office datorprogrammām, · iepriekšēja pieredze datorsistēmu Visma  HORIZON lietošanā tiks uzskatīta par priekšrocību, · prasme patstāvīgi plānot un organizēt savu darbu, · augsta atbildības sajūta, precizitāte, pienākuma apziņa, · iniciatīva, godīgums un spēja strādāt komandā, · grāmatvedības uzskaites principu un saistīto normatīvo aktu pārzināšana, · sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Galvenie pienākumi: grāmatvedības datu apstrāde, uzskaite, kontrole, sadarbība ar auditoriem nepieciešamās informācijas sniegšanā, dalība gada pārskata sagatavošanā. Mēs piedāvājam: · regulāru pamata atalgojumu (791,00 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) un sociālās garantijas, · interesantu un dinamisku darbu, iespēju iesaistīties papildus projektos, · profesionālās un karjeras izaugsmes iespējas. Interesentiem līdz 2021.gada 14.decembrim sūtīt motivācijas vēstuli un CV ViA juristei-personāla speciālistei (adrese: Valmiera, Cēsu iela 4, LV-4201, kabinets Nr.C204 vai e-pasts: agrita.somase@va.lv, 26681800; 26186555) ar norādi „Vecākā grāmatveža vakancei”. Profesija: GRĀMATVEDIS (CETURTĀ LĪMEŅA KVALIFIKĀCIJA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Darbības joma: Bankas / Apdrošināšana / Finanses/Grāmatvedība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-14 Kontaktpersona: Agrita Šomase Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

SPOLĒŠANAS OPERATORS / -E TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: · Uzraudzīt ražošanas iekārtu nepārtrauktu un kvalitatīvu darbību; · Ražot produkciju, ievērojot kvalitātes prasības; · Pareizi, korekti un precīzi marķēt, pakot un svērt produkciju; · Savlaicīgi iekārtot darba vietu ar izejmateriāliem un palīgmateriāliem; · Vizuāli novērtēt produkcijas kvalitāti, kā arī veikt attiecīgo kvalitātes rādījumu pierakstus; · Nepieļaut neatbilstoša produkta ražošanu; · Regulāri, rūpīgi un savlaicīgi veikt iekārtu plānveida tīrīšanu; · Sadarbība ar kolēģiem ražošanas mērķu sasniegšanai. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: · Vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; · Augsta atbildības sajūta; · Akurātība un precizitāte; · Spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; · Noturīga uzmanība; · Noturība saspringtos darba apstākļos. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: Apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; Paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06:00-18:00 un naktsmaiņas 18:00-06:00); Atalgojumu jau apmācību laikā ap 900 EUR pirms nodokļu nomaksas; Atalgojumu pēc apmācību pabeigšanas sākot no 1200-1400 EUR pirms nodokļu nomaksas; Attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; Organizētu transports uz-no darba 5 maršrutos; Veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; Darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi SPOLĒŠANAS OPERATORS / -E sūti uz e-pasta adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: SPOLĒŠANAS IEKĀRTAS OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Mūsu partneri