Valmieras Ziņas

Skrējēja Caune iegūst “Trīs zvaigžņu balvu”

Lasīšanas laiks: 5 min

Skrējēja Agate Caune un Latvijas hokeja izlases vārtsargs Artūrs Šilovs trešdien “Trīs zvaigžņu balvas” ceremonijā Rīgā tika atzīti par 2023.gada Latvijas labākajiem sportistiem.

Ceremonijā “Hanzas peronā” nominācijā “Gada sportists” Latvijas hokeja izlases vārtsargs Artūrs Šilovs apsteidza šīs pašas pasaules čempionāta bronzas medaļu komandas kapteini Kasparu Daugaviņu, basketbolistu Kristapu Porziņģi, svarcēlāju Ritvaru Suharevu un Latvijas basketbola izlases aizsargu Artūru Žagaru.

Par nominācijas “Gada sportiste” uzvarētāju kļuva Eiropas spēļu 5000 metru skriešanā čempione, Eiropas U-20 čempionāta uzvarētāja 3000 un 5000 metru distancēs, kā arī daudzu rekordu īpašniece dažādās vecuma grupās Agate Caune.

Gada sportiste – Agate Caune, vieglatlēte, Eiropas U-20 čempionātā uzvarēja 3000 un 5000 metru skrējienos, tuvākās konkurentes apsteidzot par vairākiem desmitiem sekunžu. Laboti divi Latvijas pieaugušo rekordi, vairākkārt laboti sev piederošie Latvijas rekordi U-20 un U-23 vecuma grupās. Nominēta starp trim Eiropas uzlecošajām vieglatlētēm.

Viņa apsteidza tenisisti Aļonu Ostapenko, distanču slēpotāju Patrīciju Eiduku, ložu šāvēju Agati Rašmani un šķēpmetēju Aneti Sietiņu.

Izvērtējot sporta nozares sasniegumus Latvijā, kopumā “Trīs Zvaigžņu balva 2023” ceremonijā pasniegti apbalvojumi 15 nominācijās. Vairākās nominācijās izvirzīti bija arī citi Valmieras novadnieki:

Nominācijā “Gada paralimpiskais sportists” – Agris Lasmans, kurš duetā ar Poļinu Rožkovu triumfēja pasaules čempionātā ratiņkērlingā pāriem un ieguva Latvijas vēsturē pirmo medaļu kādā no kērlinga disciplīnām. Pasaules čempionāts 2023. gada martā norisinājās Kanādas pilsētā Ričmondā.

Nominācijā “Gada sporta komanda” – Latvijas basketbola vīriešu izlase. Savā pirmajā Pasaules kausā Latvijas valstsvienība izcīnīja augsto piekto vietu, aiz sevis atstājot titulētās Francijas, Spānijas, Itālijas un Lietuvas izlases. Vēsturisko sasniegumu palīdzēja iegūt arī trīs mūsu novadnieki – brāļi Dairis un Dāvis Bertāni un Rolands Šmits. Visām Latvijas valstsvienības spēlēm tiešraidē uz lielā ekrāna šovasar bija iespēja sekot līdzi arī Valmieras centrā, īpaši izveidotā Basketbola fanu zonā.

Savukārt Valmieras novada pašvaldība, Trīs Zvaigžņu balvas ieguvēja 2021. un 2022. gadā, tika atkārtoti izvirzīta nominācijā “Gada pašvaldība sportā”. Turpinot attīstīt sporta infrastruktūru un rīkojot dažāda mēroga sporta notikumus, Valmieras novadu starp pieciem nominantiem Trīs Zvaigžņu balvai izvirzīja Latvijas sporta nozares profesionāļi un sporta žurnālisti, taču uzvarētājs tika noteikts tāpat kā pagājušajā gadā, ņemot vērā trīs komponentes – tautas balsojumu, kas veido 50 % no kopējā balsojuma, akreditēto sporta žurnālistu balsojumu, kas veido 25 % no kopējā balsojuma, un 15 sportistu, kuri nebija nominēti nevienai no balvām un kuri ir Latvijas Olimpiskās komitejas, Latvijas Paralimpiskās komitejas un Latvijas Sporta federāciju padomes valžu izvirzīti, balsojums. Tādējādi kopvērtējumā par “Gada pašvaldību” sportā 2023. gadā tika atzīta Liepājas valstspilsētas pašvaldība.

Vakara laureātiem balvās pasniedza mākslinieka Artūra Analta veidotus, piecus kilogramus smagus, apzeltītus ķieģeļus. Pēc svinīgās ceremonijas Agati Cauni ar Trīs Zvaigžņu balvas iegūšanu sveica arī Jānis Baiks, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs: “Varam lepoties, ka mums ir tādi profesionāli un pieredzes bagāti treneri kā Raitis Ravinskis, Līga Dzene un talantīgi jaunieši kā Agate Caune, kuri ar milzīgu apņēmību un apbrīnojamām darba spējām velta neskaitāmas stundas, lai pilnveidotu prasmes un pārspētu savas robežas. Trīs Zvaigžņu balvas zelta ķieģelis simbolizē stabilu pamatu sportista sasniegumiem – lai izdodas uz tiem uzbūvēt visaugstākās virsotnes!”

Jāpiemin, ka Agate Caune dienu iepriekš, 16. janvārī, saņēma arī Latvijas Vieglatlētikas savienības apbalvojumus nominācijās “Gada U20 vieglatlēte” un “Gada vieglatlēte” 2023. gadā, savukārt sportistes treneris Raitis Ravinskis otro gadu pēc kārtas saņēma apbalvojumu “Gada treneris” vieglatlētikā.

Balvu “Gada sporta mazā komanda” ieguva pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa un Anastasija Samoilova, apsteidzot kamaniņu braucējus Mārtiņu Botu un Robertu Plūmi, Emīla Cipuļa pilotēto bobsleja četrinieku, kā arī divus Latvijas 3×3 basketbola izlašu kvartetus.

Nominācijā “Gada sportists tehniskajos sporta veidos” laurus plūca 17 gadus vecie brāļi Daniels un Bruno Lielbārži, kuri izcīnīja piekto vietu pasaules motokrosa čempionāta ekipāžām. Viņi apsteidza autosportistu Jāni Baumani, motosportistu Jāni Mārtiņu Reišuli, e-sportists Helvijs Saukants un rallija ekipāža Mārtiņš Sesks un Renārs Francis.

Nominācijā “Gada paralimpiskā sportiste” uzvarēja pasaules čempione šķēpa mešanā Diāna Krūmiņa, apsteidzot pasaules čempioni peldēšanā nedzirdīgajiem Zani Embrekti un pasaules čempioni ratiņkērlingā jauktajiem pāriem kopā ar Agri Lasmanu Poļinu Rožkovu.

Cīņā par “Gada sporta trenera” balvu vīriešu basketbola izlases galvenais treneris Luka Banki apsteidza vīriešu hokeja izlases galveno treneri Hariju Vītoliņu.

Nominācijā “Gada sporta federācija” uzvarēja Latvijas Hokeja federācija, apsteidzot Latvijas Basketbola savienību. Maijā un jūnijā Rīgā notika pasaules čempionāts, kura noslēgumā Latvijas izlase Somijas pilsētā Tamperē pirmoreiz izcīnīja bronzas medaļas un trešdien tika atzīta par “Gada sporta komandu”, apsteidzot Latvijas vīriešu basketbola izlasi.

Par gada sporta žurnālistu tika atzīts Jānis Freimanis, Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) balva gada sporta skolotājam tika Bauskas Valsts ģimnāzijas skolotājai Aivai Aišpurei, par gada jaunatnes sporta treneri tika atzīts Limbažu novada Sporta skolas smaiļošanas un kanoe airēšanas treneris Igo Ažuks, bet nominācijā “Gada ģimene sportā” par uzvarētāju kļuva Braškeviču ģimene.

Uzvarētājs desmit nominācijās tika noteikts tāpat kā pagājušajā gadā, ņemot vērā trīs komponentes – tautas balsojumu, kas veidos 50% no kopējā balsojuma, akreditēto sporta žurnālistu balsojumu, kas veidos 25% no kopējā balsojuma, un 15 sportistu, kuri nebūs nominēti nevienai no balvām, un ir Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK), Latvijas Paralimpiskās komitejas (LPK) un Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) valžu izvirzīti, balsojums, kas veidos atlikušos 25% no kopējā balsojuma.

Uzvarētājus vēl piecās nominācijās nosaka citas institūcijas. Gada jaunatnes sporta treneri nosaka Latvijas Sporta izglītības iestāžu direktoru padome, uzvarētāju nominācijā “Gada ģimene sportā” – Bērnu slimnīcas fonds, gada sporta žurnālistu vai fotogrāfu – Artūra Vaidera fonds, gada sporta skolotāju – Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), bet balvu par mūža ieguldījums sportā piešķir žūrija, un tā ir vienīgā, kas bija zināma pirms ceremonijas.

Jau ziņots, ka balva “Mūža ieguldījums sportā” ir piešķirta riteņbraucējam, trenerim, sporta menedžerim, uzņēmējam un bijušajam Latvijas Riteņbraukšanas federācijas prezidentam Igo Japiņam.

Ceremoniju vadīja Baiba Sipeniece- Gavare un sporta žurnālists Kaspars Dvinskis.

2022. gadā par Latvijas labākajiem sportistiem tika atzīti daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs un pludmales volejboliste Tīna Graudiņa.

Trīs Zvaigžņu balvu 2023 organizē Latvijas Olimpiskā komiteja sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju.

SIA “LEGROLATVIA” (reģistrācijas nr. LV44103109749), kūdras substrātu ražošanas un iepakošanas uzņēmums aicina darbā “Laboratorijas vadītāju” (1223 03) (darba vietas atrašanās vieta: “Lakstīgalas”, Rūpnieki, Valmieraspagasts, Burtnieku novads, LV-4219, t.i. 6 km no Valmieras). Darba pienākumi: Organizēt, vadīt un koordinēt darbu laboratorijā, kontrolēt ražotāsprodukcijas kvalitāti ,ienākošās kūdras kvalitāti, gatavās produkcijaskvalitāti, veikt attiecīgās analīzes un pārbaudes . Uzturēt tehniskā kartībā laboratorijasiekārtas. Darba laiks 8.oo – 17.oo. Pēc nepieciešamības pagarināts vai maiņudarba laiks. Prasības: Atbilstoša izglītība, zināšanas par laboratorijas procesiem un iekārtām.Vēlama iepriekšēja pieredze līdzīgā amatā.  Valodas zināšanas – obligāti latviešuun angļu. B kategorijas autovadītāja apliecība, savs transports.  Iemaņas: Pozitīva attieksme pret darbu un darba kolēģiem, prasme strādāt komandā,pozitīva komunikācija. Vēlme mācīties,apgūt darba specifiku un strādāt ar atbildību, nezaudējot darba kvalitāteslīmeni. Piedāvājam: Darbu starptautiskā uzņēmumā, labus darba apstākļus un atsaucīguskolēģus.  Apmācību jaunajā amatā. Darba alga 1500 EUR bruto.  Veselības apdrošināšanas polise pēc pārbaudes laika. CV sūtīt uz info@seda.lv, ar norādi “Laboratorijasvadītājs”. Konfidencialitāti garantējam.Jautājumu gadījumā zvanīt 22498474 Profesija: LABORATORIJAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lakstīgalas, Rūpnieki, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-12

Aicinām darbā AUTOBUSA VADĪTĀJU VALMIERAS AUTOPARKĀ DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana saskaņā ar darba grafiku biļešu pārdošana darbs ar elektronisko kases aparātu pasažieru kvalitatīva apkalpošana PRASĪBAS PRETENDENTIEM: D kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība, vēlams 95. kods vēlams D vai D 1 kategorijas transportlīdzekļa vadītāja stāžs vismaz divi gadi labas saskarsmes un komunikācijas prasmes latviešu valodas zināšanas UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu no 1200 EUR līdz 1600 EUR (pirms nodokļu nomaksas) pilnas sociālās garantijas daļēju ceļa izdevumu apmaksu no dzīvesvietas uz darbavietu 95. koda apmācības apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas veselības apdrošināšanas iespējas iespēju savienot ar darbu citā uzņēmumā ikgadējās un 95. koda apmācības CV ar norādi vakancei „Autobusa vadītājs Valmieras autoparkā” iesniegt: sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv personīgi SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, Reģ.nr. 40003004220) Informācijai 29231565 * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOBUSA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-12

Mūsu partneri