Valmieras Ziņas

Vidzemes slimnīcā pieredzes apmaiņā ieradīsies ārsti no Trostjaņecas pilsētas Ukrainā

Lasīšanas laiks: 3 min

No 12. novembra līdz 18. novembrim Valmierā darba vizītē būs desmit ārstniecības speciālisti no Trostjaņecas pilsētas (Ukraina), lai Vidzemes slimnīcā gūtu pieredzi, kā organizēt aprūpi un rehabilitāciju karavīriem un civiliedzīvotājiem, kuriem pēc smagu traumu gūšanas ir veikta ekstremitāšu amputācija, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Inta Heidemane.

Kopā ar ārstu delegāciju Valmierā ieradīsies arī Trostjaņecas pilsētas mēra Jurija Bova vietniece Olena Volkova. 17. novembrī viesi tiksies ar Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Jāni Baiku.

Delegācijas vizīti atbalsta Trostjaņecas pilsētas pašvaldība un Apvienoto Nāciju Organizācijas Attīstības programmas (UNDP) projekts Trostjaņecā “Cilvēkdrošības veicināšana Ukrainā, izmantojot daudzdimensionālu reakciju uz kara izraisīto krīzi”.

Trostjaņecas ārstu mācību mērķis ir gūt pieredzi darbā, lai palīdzētu pacientiem, kuri guvuši smagas kara traumas. Programmas laikā, kas ilgs septiņas dienas, paredzēts nodrošināt mācības ārstiem, viņiem iepazīstot rehabilitācijas aprīkojumu un programmas, ko izmanto Latvijā, veselības aprūpes nozari kopumā, kā arī Vidzemes slimnīcas darbu. 

Vidzemes slimnīcā Ukrainas ārsti padziļināti iepazīs pakalpojumus rehabilitācijas procesā multiprofesionālā komandā. Ukrainas kolēģiem tiks sniegts ieskats gan akūtajā rehabilitācijā pēc insulta, traumām, operācijām, gan subakūtā un ilgtermiņa rehabilitācijā pēc dažādām saslimšanām gan pieaugušajiem, gan bērniem. Kolēģi tiks iepazīstināti ar plašo fizikālās terapijas aparātu klāstu un to pielietojumu, kā arī slimnīcā pieejamajām tehnoloģijām. Rehabilitācijas speciālistu darba ar pacientiem ēnošana dos iespēju padziļināti pārrunāt aktuālos jautājumus.

Tāpat mediķi viesosies Valmieras Olimpiskajā centrā, kur iepazīsies ar fizioterapijas un sporta rehabilitācijas pakalpojumiem Sporta Veselības centrā. 14. novembrī ārstu delegācija dienu pavadīs VAS “Nacionālajā rehabilitācijas centrā “Vaivari””. Centrā ar Ārlietu ministrijas atbalstu jau šobrīd notiek starpvalstu sadarbība rehabilitācijas programmu ieviešanā, tai skaitā pacientiem ar ekstremitāšu amputācijām. Viesi iepazīsies ar centra darbību, īstenotajām programmām, apmeklēs Tehnisko palīglīdzekļu centru.

Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas izpilddirektore Oksana Kiriļuka stāsta, ka iniciatīva organizēt pieredzes apmaiņas braucienu Trostjaņecas pilsētas ārstiem radusies pēc Ukrainas pilsētas Trostjaņecas mēra Jurija Bova viesošanās Valmierā. Vizītes laikā Jurijs Bova apmeklēja Vidzemes slimnīcu un augsti novērtēja tās darbu. Turklāt Vidzemes slimnīcā šobrīd notiek jauna Rehabilitācijas centra izbūve.

Trostjaņecas pilsētas slimnīca no 2018. līdz 2021. gadam piedzīvoja pārbūvi, kļūstot par modernāko ārstniecības iestādi Sumu reģionā Ukrainā. Taču pēc Krievijas iebrukuma daļa pilsētas infrastruktūras tika iznīcināta, tai skaitā nesen atjaunotā slimnīca, un pilsēta 30 dienas nonāca okupantu kontrolē. Šobrīd slimnīcai, kas atrodas netālu no Krievijas robežas, ir stratēģiski svarīga nozīme Ukrainas karavīru un civiliedzīvotāju rehabilitācijā pēc traumām, kas gūtas pēc smagiem okupantu uzbrukumiem civiliedzīvotājiem, kā arī palīdzības sniegšanā Ukrainas karavīriem kaujas laukā.  

Trostjaņecas slimnīca plāno atvērt modernu rehabilitācijas centru, piedāvājot pilsētas iedzīvotājiem bezmaksas pakalpojumus atveseļošanās procesā. Labdarības fonds “Dobrota”, kas ir slimnīcas partneris pārbūves procesā, ir piesaistījis granta atbalstu 2,5 miljonu grivnu apmērā, kas tiks izmantots rehabilitācijas centra medicīniskā aprīkojuma iegādei.

 Valmieras novada pašvaldība Trostjaņecas pilsētai ir ziedojusi pasažieru autobusu, Vidzemes slimnīca – medicīniskās iekārtas, Valmieras novada iedzīvotāji – dažādas lietas, kas noder gan siltuma saglabāšanai, gan citām ikdienas nepieciešamībām, gan arī ir veids, kā izteikt atbalstu un iepriecināt.

Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas pārstāvniecības Latvijas Republikā misija ir pārstāvēt Ukrainas mazo pilsētu intereses Eiropas Savienības (ES) līmenī un nodrošināt to dalību ES programmās un iniciatīvās, kas veicinās vietējo kopienu attīstību un sadarbības saišu stiprināšanu.

Pēc mācībām ārsti gūs ieskatu arī par citās jomās notiekošo Valmieras novadā, kā arī apmeklēs Jāņa Daliņa stadionu un vieglatlētikas manēžu, ekspozīciju “de Woldemer” Valmieras pilī, dienas aprūpes centru bērniem un pieaugušajiem u.c.

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (profesijas klasifikatora kods 2359 01) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, Iestādes vadību un izglītojamo vecākiem, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 8 stundas (0.271 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Sociālais pedagogs”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības mūzikas skolotāju (profesijas klasifikatora kods 2342 03) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • īstenot pirmsskolas izglītības satura apguvi kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā mācību jomā; • plānot pedagoģisko darbu saskaņā ar Iestādes nolikumu un pirmsskolas audzināšanas galvenajiem darba virzieniem; • organizēt mācību darbu bērnu muzikālo, pašizpausmes, intelektuālo spēju attīstīšanai; • izvērtēt un analizēt savu pedagoģisko darbu ar bērniem un sniegt atskaiti par paveikto; un Jums ir: • augstākā izglītība pedagoģijā (atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”) ar kvalifikāciju – pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs vai students augstākās izglītības studiju programmā – mūzikas skolotājs; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 30 stundas (0,750 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs/-a”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SPORTA SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri