Valmieras Ziņas

Vidzemes slimnīcā atcelta gripas karantīna

Ņemot vērā to, ka samazinās gripas izplatības intensitāte, Vidzemes slimnīcā Valmierā ar 13. aprīli tiek atcelta gripas karantīna un ar to saistītie ierobežojumi attiecībā uz pacientu apmeklējumiem stacionārā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Vidzemes slimnīcas kvalitātes kontroles māsa Iveta Bērziņa.

Kopš Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) veiktā monitoringa sākuma valstī kopumā ziņots par 2372 stacionētiem pacientiem, no kuriem 1788 pacienti bija stacionēti ar diagnozi “gripa”, bet 584 pacienti ar diagnozi “gripas izraisīta pneimonija”. A tipa gripa noteikta 52%, B tipa gripa noteikta 48% gadījumu. Vislielākais stacionēto pacientu skaits ar gripas diagnozi bija vērojams vecuma grupā 15-64 gadi (48,0%), gripas izraisītā komplikācija pneimonija galvenokārt bija skārusi pacientus vecumā no 15 līdz 64 gadiem (47,9%) un vecākus par 65 gadiem (47,8%).

Līdzīga situācija saslimšanai pa vecuma grupām vērojama arī Vidzemes slimnīcā. Līdz šim ar gripas diagnozi te stacionēts 41 pacients, savukārt gripas skrīninga izmeklējumi veikti 149 pacientiem, miris viens pacients.

Kopumā valstī saņemti 40 paziņojumi par letālo iznākumu saistībā ar gripas infekciju. Visiem mirušajiem pacientiem bija noteiktas dažādas hroniskas saslimšanas, tai skaitā sirds asinsvadu, elpošanas ceļu, onkoloģiskas, hroniskas nieru saslimšanas, cukura diabēts, nieru hroniskas saslimšanas, kā arī citi riska faktori. Šo pacientu vidējais vecums ir 67 gadi. Diemžēl par spīti brīdinājumiem riska grupām, neviens no mirušajiem pret gripu nebija vakcinēts. Tātad iedzīvotāji joprojām neizprot vakcinācijas nozīmību vai arī neuzticas tās sniegtajam efektam. Līdz šim gripas vakcīnas saturēja tikai A un B vīrusu, tāpēc ne vienmēr bija ļoti efektīvas. Taču no šā gada pieejama 4 komponentu gripas vakcīna, kas sevī ietver vairākus gripas vīrusa serotipus, tādēļ tās efektivitāte ir daudz augstāka.

Organisma aizsargspējas pēc garajiem rudens un ziemas mēnešiem ir krietni izsīkušas, tāpēc, lai izdotos izvairīties no vīrusu saslimšanām, iesaka ievērot veselīgu dzīvesveidu – lietot pilnvērtīgu uzturu, uzņemt daudz šķidruma (1,5-2 litri diennaktī), nedrūzmēties sabiedriskās vietās, vairāk izvēlēties aktivitātes svaigā gaisā, bieži un rūpīgi mazgāt rokas, vēdināt telpas, veikt telpu mitro uzkopšanu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā uz nenoteiktu laiku Valmieras novada Izglītības pārvaldes METODISKĀ DIENESTA VADĪTĀJU! Ja Tev ir vēlme:   nodrošināt Metodiskā dienesta darbu: konsultēt, informēt un sniegt metodisko atbalstu Valmieras novada izglītības iestāžu pedagogiem, skolu vadības komandām, jomu koordinatoriem, mācīšanās konsultantiem; plānot un organizēt pētījumus, datu ievākšanu un analīzi par mācīšanas darba kvalitāti un tās uzlabošanas iespējām Pašvaldības izglītības iestādēs; · apkopot un publiskot metodiskos materiālus un labās prakses piemērus izglītības procesa kvalitātes pilnveidei, veicināt zināšanu pārnesi; · rosināt metodisko materiālu izstrādi un savstarpējo mācīšanos; · piedalīties ar izglītību saistītu inovāciju un investīciju projektu izstrādāšanā un ieviešanā; · veidot aptaujas par izglītības jautājumiem, analizēt aptauju rezultātus un sniegt priekšlikumus izglītības kvalitātes celšanai;  un ja Tev ir: · otrā līmeņa augstākā izglītība pedagoģijā vai izglītības vadībā; · darba pieredze pedagoģijā, metodiskajā darbā vai izglītības vadībā ne mazāk kā 3 gadi; · valsts valodas prasme augstākajā līmenī un vismaz vienas Eiropas Savienības oficiālās valodas prasmes profesionālajai darbībai nepieciešamajā apjomā; · zināšanas jomu reglamentējošo normatīvo aktu normu piemērošanā; · labas prasmes darbā ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām; · kompetences: labas komunikācijas, prezentācijas un saskarsmes prasmes; prasme analizēt situācijas, atrast piemērotākos risinājumus; spēja analizēt liela apjoma datus; precizitāte un augsta atbildības sajūta; vēlme strādāt komandā; izvirzīt un sasniegt mērķus; mēs piedāvājam: labus darba apstākļus sakārtotā darba vidē; stabilu atalgojumu (atbilstoši 12.mēnešalgu grupai no 1195 EUR līdz 1400 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); profesionālās pilnveidošanās iespējas; sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam. Motivācijas vēstuli, CV, augstākās izglītības dokumenta kopiju, kā arī redzējumu par Metodiskā dienesta darbības principiem un attīstības vīziju līdz divām A4 lapām datorrakstā, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads ar norādi „Metodiskā centra vadītāja/-as amatam”, līdz 2021.gada 4.oktobrim plkst.12:00. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 26121155. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: GALVENAIS SPECIĀLISTS METODIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-10-04

Sociālās korekcijas izglītības iestāde „Naukšēni” (reģ.nr.4418000073), sākot ar 2021./2022. mācību gadu piedāvā darbu IZGLĪTĪBAS PSIHOLOGAM Darba slodze: 15 stundas nedēļā. Mēnešalga 540,00 EUR. Pretendentiem izvirzītās prasības: Izglītības atbilstība MK noteikumiem Nr.569 ,,Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību” Galvenie amata pienākumi: Veikt psiholoģisko izpēti un sniegt atbalstu izglītojamajiem Veikt izglītojamo audzināšanas apstākļu izpēti un piedalīties konfliktsituāciju risināšanā Analizēt ar izglītojamo izglītošanu, attīstību saistītās problēmas, piedāvāt risinājumus Darba vietas adrese: Sociālās korekcijas izglītības iestādē „Naukšēni”, „Naukšēnu muiža”, Naukšēnu pagasts, Valmieras novads. Pieteikumu un CV uz sūtīt uz e-pastu info@skiinaukseni.lv vai pieteikties personīgi pie direktora (tālrunis 29293630) līdz 2021.gada 15.oktobrim Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Naukšēnu muiža, Naukšēni, Naukšēnu pag., Valmieras nov. Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-10-15 Kontaktpersona: Pieteikumu un CV sūtīt uz info@skiinaukseni.lv vai iesniegt personīgi, t. 29293630 (direktors). Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri