Valmieras Ziņas

Vidzemes Augstskolā vērienīgas izmaiņas amatos un struktūrā

2020. gada pirmajā pusē Vidzemes Augstskolā (ViA) notika struktūras un dažādu vadošo amatu izmaiņas, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Vidzemes Augstskolas sabiedrisko attiecību speciāliste Monika Sproģe. 

No aprīļa ir likvidēts vienotais akadēmiskā un zinātņu prorektora amats, izveidojot divus amatus – akadēmiskā prorektora un atsevišķi zinātņu prorektora amatu. Zinātņu prorektora amata pienākumus turpmāk pilda Dr.ing., docente, pētniece Ginta Majore, savukārt akadēmiskā prorektora amatu kopš aprīļa sākuma pilda Dr.oec., profesore, pētniece Maira Leščevica. 

G. Majore par prioritāti savā turpmākajā darbā uzskata programmas Apvārsnis turpinājumu. “Ir vīzija par doktorantu skolas izveidi, lai arī vēl nav regulējuma no valsts puses, ”saka zinātņu prorektore,” tāpat būtu jāatbalsta akadēmiskais personāls, iesaistoties projektos.”

Savukārt akadēmiskā prorektore M. Leščevica uzskata, ka drīzā nākotnē ir nepieciešams izstrādāt akadēmiskā darba stratēģiju. “Esmu strādājusi un arī turpināšu darbu pie projektiem, kuros ir arī akcents uz akadēmiskās vides attīstību,” bilst M. Leščevica.

Savukārt Komunikācijas un mediju studiju virziena direktore, docente un pētniece Dr.phil. Agnese Dāvidsone uzsākusi pildīt Sabiedrības zinātņu fakultātes dekāna pienākumus. “Profesionālajā darbā vēlos turpināt jau iesākto – attīstīt kvalitatīvu un mūsdienu darba tirgum un studējošo interesēm atbilstošu studiju saturu nu jau visas fakultātes mērogā, arī pilnveidojot docētāju izmantotās pedagoģiskās metodes, tai skaitā veicināt satura piedāvājumu digitālā vidē. Mans mērķis ir arī sekot ViA jau iepriekš definētajam uzdevumam – studiju saturu balstīt pētniecības rezultātos, – kas nozīmē aktīvu zinātnisko darbību, dažāda mēroga pētniecības projektu sagatavošanu un īstenošanu kopā ar kolēģiem ViA, kā arī veidojot partnerības ar citām Latvijas augstākās izglītības iestādēm un pētniecības centriem, gan arī sadarbojoties ar partneriem ārvalstīs,” saka A. Dāvidsone. Savukārt Dr.psych., Mg. math., docente, pētniece Vineta Silkāne šobrīd ir ievēlēta Satversmes sapulces vadītājas amatā.

Izmaiņas notikušas arī būvniecības studiju virziena vadībā. Turpmāk koledžas studiju programmu koka ēku celtniecība un ekobūve (KECE) vadīs  Mg. Spatial Planning Inta Vanaga. “Mans darbs būs veltīts tam, lai KECE studenti iegūtu pēc iespējas kvalitatīvākas zināšanas un, lai arī kāda būtu šo studentu līdzšinējā pieredze, viņi augtu gan kā profesionāļi, gan kā personības.”

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri