Valmieras Ziņas

Vidzemes Augstskola paraksta sadarbības līgumu ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru

Otrdien, 24. novembrī, Vidzemes Augstskola (ViA) parakstīja sadarbības līgumu ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC). Turpmākā sadarbība paredz savstarpēju zināšanu pārnesi, ņemot vērā digitalizācijas attīstības tendences.

Sadarbība plānota mūžizglītības jomā un mūsdienu informācijas tehnoloģisko risinājumu integrēšanā tautsaimniecībā, kā arī citos projektos.

“Mēs redzam, ka tehnoloģijas un zināšanas ir galvenais konkurētspēju ietekmējošais faktors. Lai radītu produktus un pakalpojumus, kas spēs konkurēt globālajā tirgū, nepieciešama starpnozaru sadarbība starp uzņēmumiem, izglītības iestādēm un institūcijām. Esam atvērti jauniem izaicinājumiem un vēlamies veidot sadarbību ar Vidzemes Augstskolu, lai izglītotu LLKC konsultantus informācijas tehnoloģiju pielietojumā. Jo zinošāki būs LLKC darbinieki, jo veiksmīgāk dažādos procesos varēsim iesaistīt lauksaimniekus,” saka LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis.

LLKC nodrošinās darbinieku savstarpējo pieredzes apmaiņu pētniecisko un akadēmisko aktivitāšu īstenošanai, atbalstīs lauksaimnieku pieredzes pārnesi pētniecības procesu attīstībā.

Savukārt ViA plāno precīzāk apzināt lauksaimniecības nozares vajadzības un mērķtiecīgi īstenot savstarpējus sadarbības projektus un atbilstošas akadēmiskās aktivitātes, izmantojot laboratorijas un infrastruktūru un piesaistot pētniecisko un akadēmisko personālu.

“Augstskolām sadarbība ar LLKC ir gan vērtīgs ieguldījums, sniedzot savu pienesumu inovāciju attīstībā, gan ieguvums, jo šāda pieredzes apmaiņa ļauj pielāgot studiju saturu reālajām nozares vajadzībām. Man ir patiess prieks, ka mums ir iespēja veidot sadarbību, jo modernizācijas process lauksaimniecības nozarē attīstās strauji. Tas ir neizbēgams, un mums ir jāvirzās uz attīstību gan industrijā, gan izglītībā,” norāda ViA rektors Gatis Krūmiņš.

Vizītes laikā Inženierzinātņu fakultātes dekāns Alvis Sokolovs, ViA Zināšanu un tehnoloģiju centra direktore un mūžizglītības projektu vadītāja Inguna Kucina izrādīja vairākas augstskolas laboratorijas. Savukārt projekta “StarGate” ietvaros projekta zinātniskā vadītāja ViA Ginta Majore un zinātniskais asistents Andris Lapāns viesus iepazīstināja ar tehnoloģiskiem risinājumiem datu apstrādē, ko iespējams integrēt lauksaimnieciskajā darbībā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri