Valmieras Ziņas

Vidzemes Augstskola ciešāk sadarbosies ar Juridisko koledžu

Lasīšanas laiks: 2 min

Piektdien, 20.martā, Vidzemes Augstskolas (ViA) rektors Gatis Krūmiņš un Juridiskā koledžas direktors Tālavs Jundzis ir parakstījuši sadarbības līgumu, kas paredz koledžas absolventiem iegūt profesionālā bakalaura grādu, turpinot studijas vēlākos studiju posmos.

Kā informēja ViA sabiedrisko attiecību speciālists Juris Lūsis, līgums paredz, ka abas izglītības iestādes sekmēs savstarpēju sadarbību studiju procesā un studiju prakšu nodrošināšanā, savstarpējā mācībspēku apmaiņā, zinātniskajā pētniecībā, administratīvo jautājumu risināšanā, kā arī kultūrā un sportā.

Juridiskās koledžas “Datorsistēmu un datortīklu administrēšanas” programmas absolventi varēs turpināt studijas Vidzemes Augstskolas “Informācijas tehnoloģiju” bakalaura studiju programmā, savukārt “Komerczinību” un “Cilvēku resursu vadības” absolventi – ViA “Biznesa vadības” studiju programmā.

Līgums paredz arī stiprināt un attīstīt sadarbību izglītības un zinātnes jomā, tiecoties nodrošināt studējošajiem plašākas iespējas studijās, zinātniskajā pētniecībā un radošajā darbā, izmantojot abu iestāžu rīcībā esošos resursus un intelektuālo potenciālu.

ViA rektors Gatis Krūmiņš uzsvēra, ka “līgums netiek parakstīts ķeksīša pēc, jo tajā paredzētas konkrētas sadarbības jomas”. Līdzšinējā sadarbības pieredze citos studiju virzienos ļaujot droši paredzēt, ka arī jaunas sadarbības līgums nesīs augļus.

Tālavs Jundzis pauda cerību, ka abu augstskolu sadarbība turpinās attīstīsies un kļūs arvien ciešāka, veidojot sinerģiju starp sociālajām un tehniskajām zinātnēm.

Juridiskās koledžas vadības un mācībspēku delegācija direktora Tālava Jundža vadībā iepazinās ar augstskolas Inženierzinātņu kompleksa laboratorijām un to aprīkojumu, ViA attīstības plāniem, kā arī ar Vidzemes Augstkolas pārstāvjiem pārrunāja tālākās sadarbības detaļas un novitātes Latvijas augstākās izglītības sistēmā.

Juridiskā koledžas pārstāvji viesosies arī Valmieras Valsts ģimnāzijā (VVĢ), kur darbojas koledžas filiāle. Tālavs Jundzis un VVĢ direktors Jānis Zemļickis parakstīs sadarbības līgumu, kas paredz ciešāku sadarbību starp abām izglītības iestādēm.

Juridiskā koledža piedāvā studijas sešās studiju programmās – Tiesību zinātnes, Cilvēku resursu vadība, Komerczinības, Nekustamā īpašuma pārvaldīšana, Grāmatvedība un finanses, datorsistēmu un datortīklu administrēšana.

 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai esi vakcinēts (-ta) pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri