Valmieras Ziņas

Vidzemē ugunsgrēkā gājuši bojā divi cilvēki

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 26.janvāra plkst. 6.30 līdz 27.janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma sešus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēka dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa. 

Vakar plkst. 11.21 tika saņemts izsaukums uz Madonas novadu, kur vienstāva dzīvojamā mājā ir izveidojies piedūmojums. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka pirms VUGD ierašanās no ēkas iedzīvotāji iznesuši divus cilvēkus bez dzīvības pazīmēm un ēkā bija spēcīgs piedūmojums. VUGD abus cilvēkus nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem, kuri konstatēja nāvi. Pārmeklējot ēku, tika atrasti arī divi bojāgājuši suņi. Ēkā gruzdēja grīda 1m2 platībā. Mājoklī dūmu detektors nebija uzstādīts. Plkst. 12.44 darbi notikuma vietā tika pabeigti. Traģiskākie ugunsgrēki nereti norisinās nelielās platībās, notiekot gruzdēšanai vai degšanai ar nelielu liesmu, kā rezultātā intensīvi izdalās degšanas produkti. Piedūmotā vidē cilvēkam pietiek veikt tikai dažas ieelpas, lai viņš sajustu veselības un vēlāk arī apziņas traucējumus. Dūmu detektors, kas savlaicīgi ar skaļas skaņas palīdzību signalizē par izveidojušos sadūmojumu, ir tas, kurš šādās situācijās ļauj cilvēkiem izglābties.

Vakar tika saņemts arī izsaukums uz Pārgaujas novada Straupes pagastu, kur vienstāva mājas dūmvadā dega sodrēji 0,5m2 platībā.

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Varakļānu novadā, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums. Cietušais cilvēks no automašīnas bija atbrīvots pirms VUGD ierašanās. Ugunsdzēsēji glābēji cietušo sasedza un nogādāja līdz NMPD mediķiem, kā arī atvienoja automašīnu akumulatorus.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 51 izsaukumu – deviņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 31 uz glābšanas darbiem, bet 11 no izsaukumiem bija maldinājumi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Kurjers/-e automobiļa vadītājs Darbavieta: Valmieras un Gulbenes reģionālais centrs, Cempu iela 8d, Valmiera, Eksprespasta departaments. Apkalpes maršruts: Valmiera - Limbaži - Limbažu rajons - Valmiera. Darba pienākumi: · saņemt un pārbaudīt piegādē izsniegtos sūtījumus; · vadoties no ienākošo sūtījumu adresēm, sastādīt maršruta lapu; · veikt adresātiem sūtījumu piegādi; · iekasēt sūtījumu pēcmaksas; · reģistrēt sūtījumu piegādes/nepiegādes informāciju; · nodrošināt pozitīvu kontaktu ar esošajiem un potenciālajiem klientiem. Prasības kandidātiem: · vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši vidējā līmeņa B(1) pakāpei un krievu valodu sarunvalodas līmenī; · labas orientēšanās spējas un prasme precīzi nolasīt karti;  · B kategorijas autovadītāja apliecība (ne mazāk kā 2 gadi); · augsta atbildības sajūta un precizitāte. Piedāvājam: · stabilu atalgojumu no 695.00 EUR (bruto) · sociālās garantijas ; · darba laiku darba dienās no 6:30 - 16:30 ; · pieredzējušu kolēģu un vadības atbalstu; · iespēju apliecināt savas spējas un prasmes. Papildu informācija: CV ar norādi Eksprespasta kurjers/-e automobiļa vadītājs, Valmieras un Gulbenes reģionālajā centrā, sūtīt Latvijas Pasta Personāla vadības departamentam pa pastu vai e-pastu. Adrese: Ziemeļu iela 10, Lidosta Rīga, Mārupes novads, LV-1000; e-pasts: cv@pasts.lv; tālrunis informācijai: 26510116. Informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks izvirzīti otrai atlases kārtai! Profesija: PASTA KURJERS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 8D, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-03-31 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt pa pastu vai uz cv@pasts.lv, Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri