Valmieras Ziņas

Vidzemē turpina dedzināt kūlu

Lasīšanas laiks: 2 min

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 2.aprīļa plkst. 6.30 līdz 3.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 22 izsaukumus – 20 uz ugunsgrēku dzēšanu un divi bija maldinājumi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa.

Kūlas ugunsgrēki ir bīstami un nav kontrolējami – tajos var ciest vai pat iet bojā cilvēki, tiek bojāts īpašums un izdeg lielas platības Latvijas zemes, kā arī tiek nodarīts būtisks kaitējums dabai un tās bioloģiskajai daudzveidībai. Vakar VUGD visā Latvijā dzēsa 101 kūlas ugunsgrēku, kurā izdega 186 hektāri Latvijas zemes un Rēzeknes novadā kūlas ugunsgrēka laikā gāja bojā viens cilvēks. Vidzemē dzēsti 18 kūlas ugunsgrēki gandrīz 18 hektāru lielā platībā.  Iespējams, tieši kūlas degšanas rezultātā vakar Vidzemē nodega arī ēka – Gulbenes novada Beļavas pagastā, degot kūlai 4,5 hektāru platībā, nodega arī šķūnis 40 m2 platībā.

Platības ziņā lielākais kūlas ugunsgrēks aizvadītajā diennaktī Vidzemē dzēsts Salacgrīvas novada Ainažu pagastā, kur kūla dega 8 hektāru platībā. Izsaukums tika saņemts plkst. 15.40 un likvidēts plkst. 17.11. Kūlas ugunsgrēki Vidzemē dzēsti:

  • Valmieras pusē – Kocēnu novada Vaidavas pagastā (600m2 un 1 hektārs);
  • Alūksnes pusē – Apes novada Apes pagastā (8000 m2) un Apē (400m2);
  • Limbažu pusē – Alojas novada Staicelē (8000 m2) un Limbažu novada Limbažu pagastā (1,5 hektāri);
  • Valkas pusē – Smiltenes novada Launkalnes pagastā (20 m2) un Valkas novada Vijciema pagastā (1 hektārs);
  • Madonas pusē – Madonas novada Barkavas pagastā (400 m2); Madonas novada Praulienas pagastā (700 m2);
  • Gulbenes pusē – Gulbenē (180 m2).

VUGD atgādina, ka ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka. VUGD aicina ikvienu iedzīvotāju uzmanīgi apieties ar uguni, lai, piemēram, neuzmanīgas smēķēšanas vai ugunskura dedzināšanas rezultātā neizceltos postošs kūlas ugunsgrēks. Gadījumā, ja ir izcēlies kūlas ugunsgrēks, nekavējoties jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112!

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Madonas novada Aronas pagastā, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas trešā stāva dzīvoklī bija aizdegusies siena 0.5 m2 platībā, kā arī Smiltenes novada Smiltenes pagastā, kur dega koks 18 m2 platībā, kā arī meža zemsedze 60 m2 platība.

Vakar Limbažos ugunsdzēsēji glābēji ar laužņa palīdzību atbrīvoja atkritumu šahtā iesprūdušu putnu.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "KOCĒNU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" aicina SANTEHNIĶI Pienākumi: Veikt komercuzskaites mēraparātu, ūdens patēriņa skaitītāju un siltumenerģijas skaitītāju mezglu montāžas darbus; Veikt ūdenssaimniecības un siltumapgādes inženierkomunikāciju un iekārtu montāžas, ekspluatācijas, remonta un pilnveidošanas darbus, izmantojot atbilstošas iekārtas, instrumentus un tehnoloģiskos paņēmienus; Iesaistīties ūdenssaimniecības/siltumapgādes avāriju novēršanas darbos. Prasības: Prasme patstāvīgi organizēt sava darba pienākumu izpildi, noteikt prioritātes, plānot savu darbu; Prasme pielietot mūsdienu tehnoloģijas darba procesā; Teicamas saskarsmes spējas, spēja strādāt gan patstāvīgi, gan komandā; Augsta atbildības sajūta, mērķtiecīgums, iniciatīva. B kategorijas autovadītāja apliecība. Uzņēmums piedāvā: Darbu stabilā uzņēmumā; Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; Darba līgumu uz nenoteiktu laiku; Darba pienākumu pildīšanai darba automašīnu; Darba vieta – Kocēnu un Burtnieku apvienības teritorija Valmieras novadā. CV sūtīt uz e-pastu birojs@siakks.lv ar norādi santehniķis. Profesija: SANTEHNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-05 Kontaktpersona: Māris Heinols Izglītības līmenis: Profesionālā pamatizglītība

Mūsu partneri